Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kitartást hogy lehet fejlesz...

A kitartást hogy lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Semmihez nincs kitartásom, mindent félbe hagyok, elkezdek egy könyvet olvasni a feléig ha olvasom, vagy pár oldalt, aztán otthagyom. Elkezdek futni, azt is az első pár futás után abbahagyom, pedig jó lenne tartani egy szintet. Hogy lehetne ezen javítani?
2020. aug. 23. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kisebb célokat kitűzni. A legjobb ha valahogy rögzíted is magadnak, pl felirod. Aztan amikor megvan akkor kipipálod vagy színes kiemelovel kihúzod. Ez a mozzanat, hogy ott volt egy cél, és most kipipálhatod, ez ad erőt a többihez is majd :)

Sok sikert!

2020. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Gondolkodásmódon kéne változtatni. Motiválatlan vagy!
2020. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kitartást növelni csak úgy lehet, hogy amikor eljutottál egy olyan pontig, hogy "most kéne abbahagyni", akkor mondod: no még két lépés, no még két oldal, és mindig csak + kettőt rátenni arra, amit eddig símán és könnyedén megcsináltál. És amikor visszanézel majd a megtett útra, az elolvasott könyvre, és elégedett leszel magaddal. Megveregeted a válladat: megcsináltam!
2020. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pedig futás elött volt hogy be játszottam magamnak motiváló videókat, még sport fülhallgatót is vettem direkt a futáshoz meg mp3at.
2020. aug. 23. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:
én gyártottam magamnak egy futózenét, amibe beleszerkesztettem ösztönző mondatokat...
2020. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
motivációs partnert keress akár a gyakorin...
2020. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodom, én is mindent feladok.

Nem tudom mit lehetne tenni, nem akarok ilyen lenni. Ezen szerintem semmilyen tipp nem segít, ki kell tartani és kész. Egyszerű de rettentő nehéz sajnos.

2020. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sporttal, vagy mindig fokozatosan emelni az adagokat. Pl.: ha a napi olvasás nem megy, akkor elhatározni, hogy holnap fél h.-t olvasok, holnapután 40 percet, utána+10-et.

Amint vétek, ismételhetem önmagamat, az elejéről kezdve.

2020. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!