Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kitartóbb az...

Hogyan lehet kitartóbb az ember? A kitartást, a motivációt mint tulajdonságot hogy lehetne fejleszteni?

Figyelt kérdés

Pl: a tanuláshoz vagy a sporthoz

Írhattok konkrét példákat hogy ti hogy csináljátok mert nekem egyenlőre nem nagyon megy. :)

Majd osztogatom a zöld mancsokat is rájuk :)


2013. máj. 19. 10:46
 1/4 Csonti95 xD ***** válasza:

Ha nincs célod az adott tevékenységben, sehogy.

Türelem, céltudatosság, a kitartást akarat kérdése

2013. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy makacs ember általában kitartó szokott lenni.
2013. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a motiváció nem tulajdonság. a motiváltság sem az, ez egy állapot szerintem. ahhoz, hogy motivált legyél, motivációt kell magadnak találnod. úgy leszek kitartóbb, ha kitűzöl magad elé egy célt. ha nem teljesíted - csalódást okozol vele magadnak. az ilyet nekem pl. nehéz feldolgozni, szeretnék minél jobb lenni :)

de egyébként a nagy ömlengésen kívül megpróbálok még segíteni. pl. tanulásban úgy lehetsz kitartóbb, ha mondjuk eldöntöd, hogy megjutalmazod magad, ha most előtte megtanulsz x anyagrészt, vagy megcsinálod a házit. utána pihenés, nasi, film, stb. sportnál ez mondjuk úgy mehet, ha esetleg valakinek imponálni akarsz (ez lehet saját magad is!) :)

2013. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Allenicor válasza:
Ahogy nagyobb az akaratot és nagyon szeretnéd akkor a kitartásod is növekszik. ez az akarattól függ
2013. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!