Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek irigy a nálam jobb módúakra?

Figyelt kérdés

Jelenleg olyan anyagi helyzetben vagyunk, hogy épp hogy kijövünk hónap végén, igaz, ez amiatt van, mert bizonyos dolgokból nem adunk alább, pl minőségi élelmiszer, havi 1-2 kirándulás kocsival rövidebb távra (max 150 km távol). Viszont nem eszünk étteremben, főzök, otthon kávézunk, albérletben élünk, nem járunk nyaralni...


Elvileg fél éven belül rendeződik a helyzetünk, de akkor is csak ugyanezt az életszínvonalat tudnánk fenntartani, az egyetlen különbség csak annyi lenne, hogy tudnánk hónap végén félretenni.


Viszont nap mint nap az jön velem szembe, hogy az emberek házat vesznek, a gyerekeknek mindenből a legminőségibb dolgokat veszik meg (hiába játszik el egy baba fél óráig is akár bármilyen otthoni tárggyal, megveszik nekik a drága játékokat), nyaralni járnak, új építésű lakást vesznek, ilyesmi...


Nem sajnálom ezeket tőlük, de rossz érzést kelt bennem, hogy nekem ez nincs, és nekem több mint húsz évet kell azért dolgozni, hogy legyen, ami másnak már most, a húszas évei végén természetes. (Nem tudni, hogy ezt az életszínvonalat ők maguk teremtették-e meg maguknak, de nyilván nagy részben erős hátszéllel indul az, akinek harminc éves korára háza van, jár nyaralni, minden nap étteremben eszik, kávézóba jár, autóból, gyerekcuccból a prémium kategóriát veszi.)


De igazából lényegtelen, hogy önerőből vagy támogatással jutottak-e el erre a szintre, én mit tudnék tenni az ellen, hogy ne irigykedjek?


Sajnos az se megoldás, hogy ne "nézzem" őket, amikor a közvetlen környezetemben is van ilyen ember, és utcán is látom, hogy kiszáll valaki a luxusautóból és hazamegy az új építésűbe, vagy bekapcsolom a gépet, és valahogy szembejönnek velem az olyan "problémák", hogy xy nem tudja, melyik étteremben egyen ma, vagy hova menjen nyaralni, hogy rendezze be a most felépített házát...


Szeretnék változtatni a hozzáállásomon, szeretnék annak örülni, amim van, nem szeretnék féltékeny lenni embertársaimra, van valami tippetek, hogy érhetném el ezt? Vagy csak szólnátok valami biztatót?


2020. aug. 24. 15:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de "Átlag Jóskaként" vicces és visszatetsző volt, hogy te osztottad az észt.


Ha valaki nem olvasta volna el a 2-3. mondatod, csak a többit, akkor azt hihetné, hogy legalább (nagyon minimum tipp lett volna) kiveszel 150-200 millió forint osztalékot egy évben a cégedből, a fejedben jóval nagyobb jövőbeni tervekkel, és nem egy lakással büszkélkedsz, hanem komoly házad van, mellette nyaralóval, szép autóval, vitorlással, egyéb befektetéssel, kiadott lakásokkal.


Erre kiderül, hogy egyszerű alkalmazott vagy és a "jómód" a szemedben egy lakás.

Feltételezem, 7-800 000 között kereshetsz, informatikusként, vagy egyéb - relatíve jól fizető helyen - dolgozva.

Elárulom, hogy ez (sőt, ennek a duplája is) kilométerekre van az igazi jómódtól. Igen, még Magyarországon is, itthon is 4000+ családnak van 1 milliárdot meghaladó vagyona.

Ott már esetleg lenne értelme "okoskodni".

2020. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Nos, erre a kérdésre a válasz engem is régóta foglalkoztat (sajnos a környezetemben mindenkinek saját, gyönyörű háza van, kocsija stb.)...
2020. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Hahaha el vagytok tévedve :) Magyarországon az átlagkereset 300.000 ft körül mozog. A ház és a kocsibeálló csak egy példa volt, nem ebből áll az egész vagyonom, csupán a kérdező ezekre irigykedik, hiszen neki csak albérlete van.


Nem kell ahhoz évi 150-200 milliós osztalék, hogy boldog és kiegyensúlyozott legyél. Egyébként meg olyan cégnél dolgozom, ahol alkalmazottként többet keresek, és megbecsültebb vagyok, mint az itteni válaszolók többsége :) Egyébként is aki kicsit intelligensebb, az tudja, hogy egy bizonyos szint felett a nagyobb kereset már nem teszi boldogabbá az embert, sőt...


Kedves 11-es, a feltételezésed messze nem helytálló :)


Egyébként miért csak azt nézitek, hogy az ember mennyit keres, az nem érdekes, hogy ezért mit kell megtennie? Akkor ti a prostikat is irigylitek a 20.000 ft-os órabérükkel? :) Szánalom a köbön, de mit is várok, tipikus GYIK társaság :)


Kérdezőnek válasz: Ne irigykedj, hanem fogadd el, hogy jelenleg nehéz időszakon mész keresztül, de ennek vége lesz. Utána kevésbé leszel lúzerebb.

2020. aug. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Metionin ***** válasza:
86%
Én is nagyon irigy (vagy inkább dühös) voltam régebben, mert szegény családból jöttem, éjszaka dolgoztam hogy egyetemre járhassak stb. miközben a csoporttársaim jöttek be reggel kipihenten a szülő által finanszírozott szállásról, nem kellett óráról sietniük hazafelé hogy tudjanak enni mielőtt munkába mennek, sorra kapták a kocsikat, lakásokat...igen, szar érzés látni, ezt be kell vallani. De belegondoltam, hogy igazából nekem ettől nem lesz se jobb, se könnyebb. Nekik ilyen család jutott, nekem amolyan, ez van. Nem az én hibám és nem az ő érdemük, egyszerűen nem választhatjuk meg, hogy hova születünk. A másik dolog amire rájöttem hogy közülük sokan sehol sem tartottak volna ha az én családomból kellett volna indulniuk. Felesleges energiapazarlás irigykedni. Motivációt, inspirációt lehet meríteni belőlük de szégyellni magadat emiatt vagy irigykedni hülyeség, az nem fog téged előremozdítani.
2020. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát figyu szerintem nem én vagyok az egyetlen aki ezt vagy hasonlót ír.


19 éves korom óta suli melletz dolgoztam napi 8 órát, nem volt nyári szünetem, de tavaly 26 évesen vettem vidéken egy házat 9 millióért nem lepukkadt nyilván felújítom most az ízlésen szerint van autóm. Tudok félre tenni, nyaralni. Mindennek az volt az ára, hogy nem éltem a kamaszkort, most meg már mint, egy nyugdíjas.

Cserébe van érettségim, 4 szakmám, jó munkahelyem, anyámék sose 1ftot nem adtak, le se szarnak.


Én meg azokra vagyok irigy akiknek ezt apuci alá tette, mert hogy is szokás? Ballagásra jogsi, autó, egyetemre kecó stb...

2020. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Az az érdekes, hogy általában azokból lesznek a legnagyobb emberek, akik alulról indulnak, és végigküzdik magukat az életen, tehát soha nem adják fel még akkor sem, ha a környezetükben mindenki jobb odds-al indul. Meg lehet nézni a nyugatot, mindenük megvan, mégis életképtelenek, mert a küzdőszellemük teljesen leépült az évszázadok során (már ha egyáltalán volt nekik), mert soha nem kellett megvédeniük magukat. A magyar ember pedig küzdve küzd, és bízva bíz :)
2020. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A Biblia írja:

"Ne tegyetek semmit vetélkedésből."

2020. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!