Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csajok! Ti szoktatok félni...

Csajok! Ti szoktatok félni hogy elrabolnak,megtámadnak titeket az utcán?

Figyelt kérdés

Tény hogy engem zaklattak egy időben, de Előtte is mindig nagyon féltem mikor haza fele sétáltam sötétben.

Amikor kb 11voltam a valltaskam első rekeszeben mindig egy nagyobb éles ollott markoltam hogyha valaki megtámad tudjak vedekezni

Mindig nézem ha jön mögöttem valaki. És ha elmegyek egy szórakozó helyre mindig én vagyok kb az egyetlen aki folyamatosan az italát nézi meg azt is hogyan készítik ne hogy valaki belerakjon valamit.

Lehet azért felek mindig ennyire mert 150cm vagyok raadasul könnyű is és kb bárki eltudna elkapni ha nem figyelek.

Valamiért mindig felek ha sötétben megyek haza vagy ha a belvarosban egyedül megyek éjszaka. A kocsikat is mindig lesem és ha valaki jön és kicsit is gyanús rögtön irányt váltok vagy felhivok valakit .

Ti hogy vagytok ezzel? Paranoia vagy jogosan felek ? Ti mennyire szoktatok figyelni ezekre?

23/L



2020. aug. 26. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Addig féltem ilyenektől, amíg egy idióta pasival jártam, aki maga is ilyen paragép volt, és átragasztotta rám. Rémes volt. Hál istennek leszoktam róla, mert nagyon rossz érzés volt. Nyilván vigyázok magamra, próbálok rossz környéken nem mászkálni, de ha el akar valaki lopni, azt megteszi akkor is, ha görcsben áll a gyomrom, szóval inkább akkor addig is jól érzem magam.
2020. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlparázod, ennyire azért nem kéne félni. Magadnak is ártasz ezzel. Az óvatosság oké, de a túlzott félelem már nem segít elkerülni a bajt, viszont te belebetegedsz.


Viszont ollót ne használj ilyesmire. Két okból. Az egyik, hogy nem minősül önvédelmi fegyvernek. Szigorúbban ítélnek meg, ha ollóval próbálsz védekezni, mintha kifejezett önvédelmi fegyverrel. A másik, hogy ha elveszik tőled, benned is kárt tehetnek vele. Szóval ha ennyire félsz, szerezz inkább be egy paprikasprét.

2020. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Az olló valóban nem jó. Pillanat alatt elveszik tőled és neked ártanak vele. És igen túlparázod.
2020. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Addig nem féltem míg egyszer valaki nem követett haza. Több úton is haza tudtam jutni, a legrövidebb egy szűk egyirányú közben vezetett, az sötétben határozottan sikátor szerű volt. Békés nyugodt kertvárosi részen laktam, egy a közre nyíló szintén közből fordult utánam egy férfi. Nagyon paráztam, de nem kezdtem el futni csak gyorsabban szedtem a lábam, elővettem a kulcsom jelezvén, hogy hazaértem, és elkezdtem szólongatni a köz végiben lakó kutyát. Ahogy kiértem belőle - pont szemben laktunk - onnan már szaladtam a házunkhoz, be is csöngettem hogy ha bénáznék a kulccsal kijöjjenek már a szüleim és ahogy nyitottam a kaput még visszanéztem, a férfi ott állt és nézett egy villanyoszlop mögül. Irtózatosan féltem utána bármerre is menni, ha sötét volt még reggel nem indultam el otthonról - hál isten a középsuliba nemigen voltak 1-2-3. óráim - amíg ki nem világosodott, ha sötétben értem haza - ellenben voltak későn is óráim - kijöttek elém a szüleim autóval -.


Nem igen akarok belegondolni mi lett volna, ha messzebb lakom, mivel ott akkor kezdtek épülgetni a házak, mögöttünk gyakorlatilag egy hatalmas mező volt, kicsit lejjebb egy mély árok, 3 utcával odébb pedig már a Duna-part.

2020. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Volt egy időszak, amikor én is ennyire féltem, de akkoriban volt más szorongásos betegségem, és szociális fóbiám is. Mióta azokból kigyógyultam, és tanultam egy kis önvédelmet is, azóta nem félek, csak ha kicsit veszélyesebb, sötétebb környéken járok.

Ollót ne markolássz a táskádban, mert csak arra jó, hogy elveszik tőled és máris adtál nekik egy jó kis fegyvert! Hiába érzed úgy, hogy fogod tudni bármire is használni, nem fog menni. Egy csavarással kiszedi a kezedből, még erősnek sem kell hozzá lenni.

2020. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

156 cm, 52 kg és 19 éves vagyok.


Én nem félek.


Mondjuk én alapból az a fajta vagyok, hogy ha provokálnak, úgy rúgom térden a másikat, hogy nem érdekel hogy nekem fáj-e, míg neki is fáj...

2020. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mert eddig is, ezek után is megtudom magam védeni.
2020. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mint írtam akkor 11 éves voltam amikor az ollott markolgattam a taskamban és most 23 vagyok nyilván nem az volt a lényeg hogy mennyire jó önvédelmi eszköz hanem csak arra akartam rámutatni hogy már gyerekként is féltem ezektől a dolgoktól.

Mindenesetre koszonom a válaszokat.

2020. aug. 26. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Elrablástól egyáltalán nem félek, nem kellek én senkinek. Attól paráztam néha, hogy kirabolnak, de aztán rájöttem, hogy magabiztosnak kell lenni, ne is lássák rajtad, hogy félsz tőlük.

A jogsi előtt éveken keresztül minden nap este 11-éjfél körül 20 percet vártam Örsön a drogosok és a csövesek között. Szörnyű az a környék, főleg este. A buszmegállóban tőlem két méterre keménykedtek egymással a drogosok, néha odajöttek hozzám, és elkezdtek magyarázni valamit, de nem is értettem, hogy mit, annyire nem tudtak artikulálni, meg dülöngéltek. Ilyenkor mindig csak rájuk néztem és tök nyugodtan mondtam, hogy nem érdekel. Volt, amikor folytatták, és "hát de, hát de...", de ilyenkor közbeszóltam, hogy "mondom nem érdekel", és elfordultam. Soha nem történt semmi, hamar feladták és egymásnak magyaráztak tovább. Pedig vékony vagyok, simán megverhettek volna, ha akartak volna.

2020. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ !:) igen az Örs elég gazos ... főleg a Gombánál...
2020. aug. 27. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!