Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám pozitív irányba...

Hogyan tudnám pozitív irányba terelgetni az életem? Más is volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elégedett az életemmel, szeretnék egyszer végre szimplán "normális" lenni, de egyelőre már a kisebb lépések is nagy változást jelentenének.

Eleve visszafogottabb, csendesebb, szerényebb típus voltam mindig, viszont nagyon sok bántás és mindenféle negatív hatás ért, ami miatt ezek tovább fokozódtak és zárkózottabb, félénkebb, önbizalomhiányos, gátlásos lettem. Ennek pedig meglett a következménye is, nem tudtam kapcsolatokat építeni, nem mertem kipróbálni új dolgokat, nem mertem felvállalni magam, önértékelési problémáim lettek, evészavaros voltam, féltem meglépni amit szerettem volna stb., tulajdonképpen nem mertem élni az életem. Most 21 éves vagyok és ezek ugyanúgy megvannak csak pepitában. Nem vagyok elégedett a külsőmmel, igazából semmit sem szeretek magamon és csúnyának látom magam. Erre pedig rátesz egy lapáttal az is, hogy meghíztam, kiderült egészségügyi problémám is van és tulajdonképpen már nem is tudok jó érzéssel emberek közé menni. Szociális életem tulajdonképpen nincsen, nem szoktam eljárni sehová, normális vagy igazi barátaim nincsenek (két "barátom" van, de velük is max. félévente egyszer találkozunk és ezt leszámítva csak messengeren írunk egymásnak ezt-azt), soha nem volt még kapcsolatom sem és a családommal sem olyan jó a viszonyom. Hiába próbálkoztam, egyáltalán nem sikerült új kapcsolatokat kialakítanom és mindig csak azt éreztem, hogy nekem ez nem megy és teljesen reménytelen a helyzet. Emelett mindenben azt érzem, hogy csak egy csődtömeg vagyok és kudarc ér kudarc hátán, nem nagyon tudnék pozitív élményeket vagy bármilyen sikerélményt megemlíteni (legyen szó tanulmányokról, hobbiról, kapcsolatokról). Vágynék arra, hogy "normális" életem legyen és legyenek barátaim, legyen párkapcsolatom, legyen hobbim, legyenek céljaim stb., de sokszor már az is problémát jelent, hogy el kell hagyni a házat... főleg a távoktatás után, mert azért az egyetemre bejártam, ott beszélgettem ezzel-azzal, megvolt a napi program, kollégista voltam stb., majd utána 0-24 a szobában ültem és emiatt még jobban bezárkóztam, elszoktam az emberek társaságától, mondhatni az élettől. Ennek a félévnek is úgy indulok neki, hogy szeretném, ha jobb lenne és szeretnék változtani, de ugyanúgy megvannak a félelmek, hogy majd mit gondolnak mások, nem sikerül, nem fog menni, rossz lesz, kibeszélnek és így tovább.


2020. aug. 29. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem részmunkaidőben menj el diák melóra olyan helyre ahol vannak emberek és úgy mond szívesen ki is próbálnád ezt,itt lehet ismerkedni és ki tudsz próbálni valami újat de esetleg el mehetsz kutya menhelyre segíteni vagy ilyen szegény családok esetleg beteg gyerekek vagy hajléktalanok segíthetsz stb...
2020. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Diákmunkát biztosan nem szeretnék vállalni. Nem bírnám, mert nem nekem valók az ilyen jellegű munkák mint a vendéglátás, kereskedelem (mindenkitől csak azt hallom, hogy nagyon hajtják az embert, stresszes stb. és emellett emberekkel kell kommunikálni). Engem egy átlagos sulis nap is teljesen kimerített, a legjelentéktelenebb beadandót is hatalmas stresszel éltem meg és most már tényleg az is nehézség, hogy elhagyjam a házat. Nem tudom, hogy hogyan fogom viselni a félévkezdést, de már előre félek attól is. Úgyhogy max. kevésbé kötöttebb és felelősségteljes dolgokban gondolkozom, csak ez sem egyszerű. Most is jelentkeztem egy egyetemi szervezethez, de már megbántam és ugyanúgy azt érzem, hogy nem fog menni. Korábban dolgoztam önkéntesként, de szerintem nem nekem találták ki és nem is szerettek velem dolgozni, mert nem voltam elég nyitott, barátságos, közvetlen, "fun".
2020. aug. 30. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!