Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem válaszol a...

Ha valaki nem válaszol a "köszönöm"-re, arról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Udvariatlanság?

2020. aug. 30. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Bunkó.
2020. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szövegkörnyezetben?

-Egészségedre!

-Köszönöm!


Erre mit kellene válaszolni?

2020. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit kellene? Hogy szivesen? Akkor te nem hasznalod uton-utfelen, vasarlasnal, jarmuvon, hogy koszonom? Te nem vagy udvarias?
2020. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,vannak olyan szituációk,amikor a köszönömre nem kell semmit sem válaszolni
2020. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én legtöbb esetben azért nem válaszolok rá, mert annyira semmiségnek érzem, ha segítek valakinek, hogy válaszra sem méltatom úgymond a köszönetét, egyértelműnek, erőfeszítés nélkülinek tekintem, hogy segítek neki.
2020. aug. 30. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
5 - ebben az esetben is azért belefér egy "nincs mit". Már ha tényleg úgy érzed, hogy "egyértelmű, erőfeszítés nélküli" a dolog. Én meg használom bőszen használom a szívesent, mert tőlem meg igen is, erőfeszítés a szívesség, meg sokszor a segítség is. Nyilván nem élethalál kérdésben értem.
2020. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenesen rosszul voltam attól amikor exem és köztem ilyen beszélgetések zajlottak le:

"Boldog születésnapot!

Köszönöm!

Szívesen."


Vagy ha megdicsért:

"Szép a hajad!

Köszönöm.

Szívesen."


Szerintem ezek olyan szituációk, amikor nagyon nem kellene válaszolni a köszönömre.


De például itt:

"Finom volt az ebéd, köszönöm.

Szívesen."

Helyénvaló.


Szerintem helyzettől függ.

2020. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Mindegy: "én" megtettem a lépést, a másik meg olyan, amilyen.
2020. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

-Boldog szülinapot!

-Köszönöm

- ?

Erre mit kéne válaszolni?

- Szép vagy!

- Köszönöm

- ?

És erre?

2020. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a kérdező azokra a helyzetekre gondolt, amikor legalább egy "Nincs mit" elvárható lenne. Mint például ha valamilyen szívességet tesz neked, valamiben segít, és megköszönöd.

Az valóban teljesen más, ha mondjuk tüsszentesz, az illető azt mondja, "egészségedre", és te megköszönöd. Arra tényleg hülyeség bármit is válaszolni.

Sajnos én is észrevettem, hogy az előbbi esetben sem mondanak semmit. Sőt, olyanhoz is volt szerencsém, aki azt mondta rá, hogy "jó, oké...".

2020. aug. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!