Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyire magasan az...

Miért van ennyire magasan az ingerküszöböm?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ami másnak normális, az nekem unalmas. Ami másnak extra, nekem az a normális.


El van csúszva egy kicsit felfelé az ingerküszöböm, aminek egyáltalán nem örülök.

Más képes élvezni azt, hogy kinn áll egy erkélyen ami egy szép tájra néz és órákig nézni egyedül.

Bennem még csak a gondolata a dolognak is rossz érzést kelt, mert időpazarlásnak gondolom, és engem nem köt le pár percnél tovább. (persze én is szeretem a szép dolgokat, csak maga az időtöltés zavar)


Ha elvégzek valamit, pl. megszerzek egy nyelvvizsgát, azzal is úgy vagyok, hogy oké megvan, tök jó, ez az alap, lépjünk tovább.

Más pedig napokig képes örülni neki, megünnepli stb.


Vagy ha egy munkahelyen megcsinálok valami nagy dolgot, akkor én elkönyvelem úgy, hogy oké, ez volt a dolgom mi olyan nagy dolog ebben? Más pedig dícsérget, hogy ú de ügyes vagy, hogy meg tudtad csinálni stb.


Félreértés ne essék, ennek is örülök, csak mégis, olyan dolgokon ragadnak le az emberek úgy általában, ami engem teljesen hidegen hagy, pedig biztosan jó érzés lehet örülni ilyen dolgoknak.


2020. aug. 30. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
jellemző rád h megakarsz felelni a környezetednek?
2020. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Óh ez ismerős.


De az, hogy a sikereidnek nem örülsz, hanem alap - én ahogy ezt levezettem magamban, nekem olyasmi a sztori lényege, hogy a szüleimnek magasak voltak az elvárásai. Ha alul teljesítettem akkor kikaptam, ha maximálisan akkor meg nem dicsértek meg, mert ez a szintem. Fogalmam sincs, hogy milyen örülni nagy dolgoknak sem, nemhogy hétköznapi apróságoknak.. nem hoz lázba semmi sem


Én maximalista vagyok. De az örömmel is pontosan így, ki van jelölve a szint.. valami oltári nagy dolognak kell történnie, hogy örüljek.


Szerintem a teljesítmény kényszerben, a maximalizmusban keresendő az oka.


Engem nagyon zavar, teljesen örömtelen így az élet, hogy nem értékelek semmit mert nem nagy szám. A magabiztosságom is teljesen kuka, mert nem érzem hogy elértem volna bármit is.


Neked ilyesmi nem lehet a dologban? Mit gondolsz?

2020. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam . Az lehet a baj hogy elveszítették valakit . Legyen az halál vagy egy snassz összeveszés miatt . Az emberke álltal hagyott űrt nem tudod egyedül betölteni . Próbálj meg nem görcsösen gondolni a kikapcsolódásra ,keress egy hobbit vagy ismerj meg új embereket .

Fel fogsz töltődni ,jó szórakozást ,engedd el magad!

2020. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!