Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire számíthatok az életben,...

Mire számíthatok az életben, ha az ingerküszöbön és a stressztűrő képességem annyira alacsony, hogy képes vagyok a megszégyenítőmnek neki ugrani?

Figyelt kérdés
Sajna ez mind beszűkült tudatállapotban.
2013. okt. 1. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs, sajna választ nem tudok adni, de én is hasonló helyzetben vagyok, ezért idepofátlankodok, hátha kapsz jó választ (csak nálam nem megszégyenítés szokott lenni, hanem maga a túlzott stressz, amitől beszűkül a tudatállapotom és vadállattá válok).
2013. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán én saját tapasztalatom alapján írok.Bár nem ugrok neki senkinek -szó szerint-de az ellenem irányuló beszólást nem hagyom szó nélkül.Ezért aztán sok az ellenségem,mert ezek az emberek gyávák,és a hátam mögött rágalmaznak.Sajnos sok a buta ember, aki más véleménye alapján itél!Nagyon nehéz manapság a becsületért helyt állni.Legtöbb ember inkább halgat,lenyeli a sértést.
2013. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Segítek ha tudok válasza:
Ismerek ilyen embereket és sajnos azt kell mondjam, hogy nem sokra. Muszáj valahogy fékezni magunkat, mert az emberek kinéznek minket. Ha viszont valahogy sikerülne elérni azt, hogy ne kritizáljanak téged, az biztos sokat segítene.
2013. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ugyanarra számíthatsz. Lesznek gyanútlanok, akik akaratukon kivül hoznak ki a sodrodból, de lesznek olyanok, akik ezzel fognak szórakozni és nyomogatják rajtad azt a bizonyos gombot.

Ezt a magatartást egyébként mindenkiből ki lehet váltani, légy nyugodt, csak vannak, akiknek később szakad el a cérna, és vannak azok, akiknek rögtön.


A "számolj előtte 10-ig" erről szólna. Hogy ne ugorj rögtön, hanem gondolkozz. Például arról, hogy eléred-e a célodat azzal, hogy nekiugrasz? Valószínűleg nem. Ha ezt belátod, akkor azt is, hogy mást kell találni. Ha nem tudsz 10-ig számolni, lehet mélyeket lélegezni. Nagyon fontos, hogy reflex-szinten hozzászokasd magadhoz, hogy nem reagálsz rögtön. Bármire azt lehet mondani, hogy ezen még gondolkoznom kell. (sértésre is)

Vagy azt is, hogy nem értem, mondd el még egyszer. Ha egyszer kétszer sikerül, hidd le, hogy utána egyre jobban fog menni.

Megnézném a képét annak, aki meg akar szégyeníteni, és akire fapofával visszanézel. :)

2013. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
használd a fejedet ne ugorj neki ész többet ér mint az erő lehet később de meghozza gyümölcsét !!
2014. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Börtönbüntetés, sorozatos munkahelyi kirúgások, válás, és végül a társadalom szélére sodródás. Esetleg öngyilkosság.


Na de van egy jó hírem is: a problémádon minden lehet segíteni, ha akarod. Vannak kiváló pszichiáterek és pszichológusok is.

2014. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Börtönbe mész előbb utóbb.
2018. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!