Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltként elrontottam...

Introvertáltként elrontottam sok mindent, hogy javulhatnék meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon erősen introverált személy vagyok egész kicsi korom óta. Nem sokat modulok ki, ha néha ki is mozdulok azt is nagy erőfeszítéssel teszem. Óvodában, általánosban, szakközépben folyton csesztettek, szekáltak, kiközösítettek egészen amíg találtam egy jó szakiskolát ahol kezdett helyre billeni a dolog. Utána meglett a szakmám, majd próbáltam érettségizni de nem sikerült, és azóta keresek munkát, ami majdnem egy éve volt. Sajnos félek az új dolgoktól, új emberektől, a lecfseszésektől. Eddig voltam sok interjún, de egyiknél se marastam meg, nem is hívtak vissza. Mikor interjúkra megyek akkor is van, hogy többször átgondolom megéri e ez a munka, elinduljak? Mostanmában hetek óta nem keres senki, pedig már ott tartok, hogy bármit elvállanék. Ez a munka része, pár napja elveszettem a legjobb barátnőmet introvertáltságom miatt, mert mikor áthívott magához sokszor lemondtam, mert fáradt voltam és nem volt kedvem, meg megígértem nekim, hogy elmehetnénk boltba azt lemondtam, mert féltem elindulni. Azt megharagudott rám, olyanokat mondott, hogy már nem lehet hinni bennem, átverem stb. Ez nagyon szíven ütött, tudom, hogy az én hibám de nem gondoltam volna, hogy elvesztem őt. Jelenleg 1 barátom sincs. Aminek nem érzem hiányát, de fáj, hogy elvesztettem őt. Ki akarok szabadulni ebből az introvertáltságból, mert nagyon sokszor a bántatomat okozta. Sok interjút lemondtam, mert féltem, barátnőmet is elvesztettem, félek elindulni vásárolni pedig kellene, csalódást okozozok az embereknek. Már magamtól is félek. Annyi sérelem ért iskolás koromban, hogy ez lett belőle. Szerintem félig szoicális fóbiám is lehet. Hogyan változzak meg, teljesen új személyiség akarok lenni, új külsővel, hogy adjon egy kis bíztatást, mert a külsőm se a legjobb most. Utálom ahajam színét, mitesszeres az orrom, izzadok. Elég undorítónak érzem magam lány létemre. 23 vagyok és változtani szeretnék magamon. Testileg és lelkileg. Elakarom felejteni a régi sérelmeket. Régebben voltak öngyilkos hajlamaim, de azok már nincsenek szerencsére, sok minden jó is történt bár a rossz elnyomja. Mit tanácsoltok?



#ember #félelem #test #introvertált #visszzahúzódó #szociáli fóbia
2020. szept. 1. 02:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te "csak" kb fóbiás szinten szorongsz, súlyos önértékelési problémákkal... Ez nem introverzió ez betegség. Azt iy megértem, miért vagy ilyen. A jó hír, hogy lehet rajta segíteni, a rossz, hogy nem vagy egészséges, épp ezért az nem fog működni, ami egy introvertáltnál. Neked le kell futnod a gyógyuláshoz vezető köröket, addig nem lesz normális életed.
2020. szept. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es köszi és hogy jussak el a gyógyuláshoz?
2020. szept. 1. 04:03
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Sokban hasonlítunk. Van kedved ismerkedni? 21F
2020. szept. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ismerkedni nincs kedvem.
2020. szept. 1. 05:25
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Ez a baj! Változtatnod kell. Apránként kimozdulni a komfortzónádból, így kevésbé lesz kényelmetlen.
2020. szept. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jaj kérlek 3-as . Ne itt csajozz :D Amúgy ne aggódj kérdező . Itt az emberek többsége olyan , mint te . Nekem a szociális fóbiám tette tönkre az életem régebben . Nem mertem buszozni se boltba menni . Eléggé rossz volt . Ma már 1 fokkal jobb . :D A kezdeti lépések fontosak hogy kicsit vissza szokjál a közösségi életbe . Járj el dohányboltokba , esetleg kissebb boltokba . Nincs sok ember és gyakorlásként is jó . Ne egyből a tescoba :D

Nekem pl. a kirándulàs és a biciklizés is segített . Esetleg utazz el . Nagyobb városban nem nézik az embert annyira , mint a faluban . Vannak bőven lehetőségek . Ne add fel . 1 csónakban evezünk :)


23/F

2020. szept. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os nagyon koszi. igyekszem. dohányboltba nem mennek mivel nem dohanyzok :D..de boltokba simán tudnek szerintem. boltbokba mar tudok menni csak neha elkap a lustasag főleg. kirándulni is szoktamneha, sportolni szoktam parkokban, de manapsag mar nem. és itt nincs kedvem ismerkedni az nem aztjelenti hohgy a valoéletben sincs.:)
2020. szept. 1. 06:21
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Kezdj el élni!
2020. szept. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kérdező, Te egész éjjel fent voltál? :D
2020. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9.es igen baj? valaki éjjeli bagoly..
2020. szept. 1. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!