Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltként milyen...

Introvertáltként milyen hosszú távon vendéglátásban dolgozni?

Figyelt kérdés

Diákmunkaként csinálom, de szeretem. A vendégekkel nagyon beszélgetni nem kell, csak ha valamit kérdeznek, számomra ezzel nincs gond.

A kollégák nagyrésze itt úgy látom elfogadta hogy milyen vagyok, de szoktam beszélgetni velük is, kedvelem őket, viszont sokan mondják hogy a vendéglátás introvertáltaknak nagyon nem való. Miért nem?



2017. júl. 29. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég megterhelő és stresszes, hogy vadidegeneknek kell jópofiznod. Én nemcsinálnám.
2017. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem jópofizól, nem kapsz annyi borravalót
2017. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 2 évig dolgoztam vendéglátásban. Szeretek beszélgetni, de inkább introvertált vagyok, mint extravertált.

Én szerettem benne, hogy inkább a vendégekkel kell kommunikálni, nem pedig a kollégáimmal jópofizni. Sokkal könnyebb, mert begyakorlod a kommunikációt és rutinosabbá válsz benne, ez az élet minden területén jól jön.

Az adminisztrációja kifejezetten intróknak való. Rendszerben kell gondolkodni, átlátni a pénzforgalmat, foglalásokat ellenőrizni, ez pedig introvertáltaknak jobban megy, könnyebben elmerülnek a feladatban.

Ami miatt nem ajánlanám, hogy hihetetlenül stresszes, a mi helyünk legalábbis az volt. Nem mindenhol van így. 5 percenként csörög a telefon, nyivákol a takarítónő, beesik a vendég, hív a főnök, hogy elromlott a bojler a szobában... a multi-tasking meg az állandó pörgés nem introvertáltaknak való.

2018. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!