Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az tulajdonság...

Miért van az tulajdonság embernek hogy ha pénzt töltesz a zsebébe máshogy áll hozzád??

Figyelt kérdés
Ugye ez temrésztes ah valkinek pénzt nyomsz a markába máshogy ál hozzá lefizeted például orvosnak adsz a zsebébe pénzt vagy ügyvédnek ,de őszintén mire költi el a pénzt mit vesz rajta hisz van mit enni inni lehet cigizni de akkor mit vesz rajta nem értem már aki komolyabb pocícióban van mit vesz ???
2020. szept. 2. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"de őszintén mire költi el a pénzt mit vesz rajta hisz van mit enni inni lehet cigizni"

Hát, ha nálad ennyiből áll az élet, akkor szerintem engedd el a kérdést.

2020. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
He?
2020. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
kedves előző miért engedjel el kérdést léygszi mond meg hogy hogy ennyiből áll az élet nem értem ??? Miért miből áll???
2020. szept. 2. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert beszűkült a felfogásod, ha szerinted csak ennyiből áll az élet.

Miért, miből áll? Na, azért engedd el, mert ezt a kérdést leírtad.

2020. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
beszűkült a felfogásom?? szerinted lehet enne köze valmi gyíygszerhez amit mondjuk szedek?? mert mostanába érzem magam teljesen leépültnek egyébként 29 leszek soha nem volt se barátnőm semmi még nővel sem voltam még ölelsé sem semmi
2020. szept. 2. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ahhoz lehet köze, amiért a gyógyszert szeded.
2020. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de eléotte mikor nem szedtem jobban voltam mikor nem kaptam semmit az hiányzik az a érzés
2020. szept. 2. 13:20
 8/12 anonim ***** válasza:

A jelenség, amiről szó van, valószínűleg a "pénzszeretet", "pénzimádat", szóval az illető bálványa a pénz, s vannak esetek, amikor nem azért kell az ilyennek a pénz, mert konkrétan valamire költeni akar, hanem már pusztán a pénzgyűjtés a végcél, szóval az olyan embernek a pénz nem egy eszköz valaminek a megszerzésére, hanem maga a pénzbirtoklás és pénzgyűjtés az, ami élvezetet okoz neki. Valójában ez már olyan, mint a drogfüggés vagy alkoholizmus.

Vannak a pénzimádásnak más formái is, például vannak, akik költenek is a bezsebelt pénzből. Nos, konkrétan abból a pénzből, amit egy embertől kap, abból lehet, hogy nem tud valami nagyon drága tárgyat venni, de ha tíz ember ad neki naponta mondjuk 10 000 ft.-ot, akkor az már napi 100 000, ami azért nem kis összeg, és amikor az illető megérzi a pénznek úgymond a szagát, akkor kiszámolhatja, hogy hetente, és havonta mennyit tud így összehalmozni, és mivel akkor már nagy összegek lebegnek elméjében, még nagyobb lázba jön, és a vágyai is megváltoznak, most már nem egy drága mobiltelefonról álmodozik, hanem egy luxusautóról.

Szóval minél több pénzhez jut, annál drágább tárgyakat akar megszerezni, amihez még több pénz kell. Ez a folyamat végül is öngerjesztő, és az illető függővé válik, elméje azon dolgozik, hogy miként lehetne még több pénzhez jutni.

2020. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
aha értem de milyen tárgyakhoz?? például amugy előző kommentelő miért írta szerinted hogy beszűk=ult vagyok mire értelmezheti talán depresszióban vagyok??
2020. szept. 2. 13:40
 10/12 anonim ***** válasza:

A pénzimádók szeretnek drága tárgyakat vásárolni, gyűjteni: festményeket, ékszereket, drága órákat, stb.

Hogy beszűkült vagy-e, azt nehéz eldönteni annak, aki hosszútávúan nem ismer közelről. De ha magad is azt érzed, hogy beszűkült lennél, akkor azon kell gondolkodnod, hogy miként változtathatsz a helyzeten.

2020. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!