Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testbeszédben mit jelent...

A testbeszédben mit jelent az,amikor valaki finoman dörzsöli a kezét,de mintha kezet mosna?

Figyelt kérdés
Egyik kezével a másiknak simogatja a tenyerét,vagy épp a kézfejét,kicsit olyasmi módon mint mikor testápolót kenünk a kezünk minden pontjára.

2020. szept. 2. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Főleg rajzfilmekben használják, amikor a - főként gonosz - karakter tervez valamit.


Inkább az ebből fakadó izgatottság levezetése.

2020. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint ezt akkor csinálom, ha izgulok, ideges vagyok valami miatt, vagy zavarban vagyok beszélgetés közben.
2020. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fönökök is szoktak hasonlot pl kirugàs elött.


Vmi olyasmi jelenthet hogy egy gondolatmenetèböl megszületett a konkluzio.


Az idegessèg,zavar szerintem csak a kéz babràlàsàban nyilvànul meg, de nagyobb, kézkrém kenegetös mozdulatok szerintem egy gondolatmenetet takarnak. Amikir leteszi a kezét akkor közli nyilvanossagra

2020. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Alan Phase szerint ez leginkább hátsó szándék jele. Amikor hasznot remél abbol amit közösen tesztek. Összességében kell nézni a dolgot. Lehet csak fázik..
2020. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Kontextus??? Komolyan úgy akarsz testbeszédet elemezni, hogy kiragadsz egy részletet, mint egy idióta? Ez olyan, mintha egy mondatot ragadnál ki egy hosszú szövegből... Vicc az összes ilyen képzetlen elemző ember.
2020. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Imádom, amikor hozzá nem értő személyek osztják az észt.

Ez egy elég jellegzetes mozdulat és biztos nem arról szól, amit írtatok.

2020. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Kenyszerbetegek, demencias idos emberek csinaljak tipikusan. Szerintem nem kell megfejteni. Nem szorongas, inkabb valami tehetetlenseg, turelmetlenseg szerintem.
2020. szept. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Soha ne a jelek jelentését próbáld megfejteni, hanem az okozat okát.

Persze jel alapon az ilyesmi például azt jelenti hogyha lassan dörzsöli a kezét így valaki akkor ő számít valami "haszonra" a másiktól, ha pedig gyorsan akkor inkább a másiknak akar valami hasznosat adni. Például amikor egy bolti eladó, akar egy jó ár/érték arányú mosógépet mutatni a vevőnek amivel az jól jár.


Csak hogy a testbeszédben az okok és okozatok elég sűrűn küllönböznek azoktól a jel-jelentés alapú megfejtésektől, amiket azért találtak ki néhányan mert a figyelt helyzetekben az okok-okozatok fedésben voltak a jelentéssel.

Ha valakinek fázik a keze, ínhüvely gyulladása van, vagy úgy gondolja átverte a másik akit éppen meglát és akkor a gesztusnak ez az okozata és ilyenkor a másik arra gondol, hogy "na gyerek csak..". Millió oka lehet és millió verbális és nem verbális információt nem tudunk a helyzetről.

Ez jellemzően egy úgynevezett manipulátor gesztus (önmanipuláló gesztus), ám az ilyen gesztusoknál sajnos szinte mindig elfejtetek valamit. Sokan ezt kontextusnak hívják én szinkronnak. Az ilyen jelzés ugyanis valamiért és valamikor megjelenik azzal az eseménnyel, helyzettel, témával, verbális információval kapcsolatban és a gesztus oka lényegében ahhoz kapcsolódik amivel szinkronban van. Az ilyen kérdésekből soha nem tudjuk meg mivel volt szinkronban. Ez igaz erre a gesztusra vagy akár egy egyszerű karkeresztezésre. Sajnos a szinkron vagy kontaxtus nélkül elemzett testbeszéd pontossága rosszabb a véletlen találgatásnál.

2020. szept. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Izgatott, ideges, szégyenli magát, stb.
2020. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!