Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan törjek ki a pesszimizmu...

Hogyan törjek ki a pesszimizmusból?

Figyelt kérdés
Hosszú lenne kifejteni miért, többnyire hoztam otthonról magammal, aztán meg megszoktam, ez lett a "normális".
2020. szept. 4. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Sehogy, többre nem vagy képes
2020. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Akármilyen hihetetlen, zöldet adtam neked.:D
2020. szept. 4. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Én pedig pirosatxd.

Én is pesszimizmusba szenvedek de tudom hogy mulló állapot.

Lehet ez kell felfogni egy szinten hogy javuljon.

2020. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Köszi!:)
2020. szept. 4. 18:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először ne pozitív akarj lenni, ez FONTOS. Túl nagy ugrás, már próbáltam.

Semleges akarj lenni, csak ne a rosszat lásd, de ne is akarj jót látni a világban. Mondjuk szeretnél valamit, és beugrik a pesszimizmus, és azt mondja felesleges, hagyd, úgyse lesz jó, stb. Akkor én azt mondanám magamnak: hát akkor nem lesz jó, nem is azért csinálom, hanem csak hogy csináljam. Ez ilyen semlegesítő hozzáállás és érzet nekem. Ilyenkor csak önmagáért csinálom, az eredmény nem lesz releváns.


Ha felnézel az égre, ne igyekezz meghatározni hogy élvezetes vagy rossz látvány e, hanem csak nézz fel az égre azért, hogy felnézz az égre. Üresség legyen. (Most egy ilyen példával próbáltam szemléltetni.)


Ha úgy érzed nem fog menni valami, akkor nekem az segített, hogy nem akartam, hogy menjen. Akkor lesz, ami lesz. Akkor ha elbukok, vagy rossz lesz, továbblépek, és meglátom, mi lesz. Lehet megint nem lesz jó: akkor nem lesz jó. Akkor az egész életemet keserűségben élem le. És? Nem muszáj jó életet élni mindenkinek.


Ezek vígasztaltak engem.

2020. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Láss meg olyan dolgokat is amik sikeresek, és ne keresd bennük a negatív miérteket, csak fogadd el, hogy az a valami végre jó.
2020. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#6 Hat próbálom meglátni a sikereket, de az agyam mintha nem akarná felfogni... Most azt találtam ki, hogy elkezdem felírni, hátha úgy sikerül.:)

2020. szept. 4. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!