Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz a pesszimistaság?

Rossz a pesszimistaság?

Figyelt kérdés
Kérdem, mert én nagyon nagy valószínűséggel pesszimista vagyok... :(

2019. júl. 25. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Ezt úgy írod, mintha olyan tulajdonság lenne, mint a balkezesség, vagy a szemszín.


Ez szerzett dolog,nem beléd kódolt tulajdonság. Sem a túlzott,ok nélküli optimizmus, sem pedig a pesszimizmus nem "jó". Vagyis én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem praktikus, nem visz előre.

2019. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem jó. Nem tudsz vele változtatni semmin, csak állandó komor mélabúban éled le az életedet, miközben leélhetnéd örömben is. Ez az "Add fel, ha süt is a nap" hozzáállás valóban nem vezet sehová.
2019. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 he84 ***** válasza:
Nyilván rossz. Legalábbis ha valaki gyakran és túlzottan az, akkor mindenképp rossz. Vannak olyanok is, akik mértékkel és nem mindig pesszimisták. Én is ilyen vagyok, hogy csak néha kicsit, ám ettől még néha kicsit optimista is tudok lenni. Van hogy eléggé az aktuális körülményeimtől is függ.
2019. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Optimistakent azt mindom a pesszimizmus karalysag!
2019. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!