Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyikben könnyebb hinni?...

Melyikben könnyebb hinni? Istenben vagy a földönkívüliekben?

Figyelt kérdés
És miért?

2020. szept. 5. 02:33
A kérdező szavazást indított:
Istenben
Idegenekben
39 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Idegenekre vannak logikus magyarázatok...pl. hogy az univerzumnak egy irtó picike porszeme a Föld, ha itt kialakult valamiféle élet, nem hiszem el, hogy máshol nem.


Isten meg....nem nyilatkozom, igazából mindenki maga dönti el miben hisz.

2020. szept. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Isten. Valahogy nem hiszem, hogy a turbót idegenek adták az embereknek, csak is Isten lehet ilyen jó, hogy megteremti azt az embert aki elkészítí a változó geometriás turbót, no és a vp44 adagolót amely rámegy a afn tdi-re meg az sdi főtengelyt ami szintén kombatibilis afn 1.9 motorra. Ez nem véletlen! Idegenek meg legyenek.
2020. szept. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez nem ennyire fekete fehér. Az alűbbi videó arról mesél hogy minél fejlettebb és magasabb szintre fejlődik egy civilizáció annál inkább válna megérthetetlennél és isten szerűvé az alacsonyabb szinten ragadtak számára. Lásd emberiség.

Úgy ahogy egy hangya számára az emberi gondolkodás és a miértek fel sem foghatóak úgy a mi szintünkön egy még magasabb létezés egyszerűen csak felfoghatatlan mert messze messze előttünk vannak.


https://www.youtube.com/watch?v=rhFK5_Nx9xY


Másik elmélet ami szintén nagyon tetszik az a másik oldalnank az istenhívőknek kis betevő mára:


https://www.youtube.com/watch?v=h6fcK_fRYaI


SSzerintem az igazság valahol félúton lehet. :)

2020. szept. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok, de még eszembe jutott egy korábbi videó. Nem tudom a mennyire hiteles a becsült 200 IQ amivel a jelenlegi legmagasabb intelliganciaszintet éri el mindenesetre érdemes megnézni mégis mivel prbálja lefoglalni a gondolatait: https://www.youtube.com/watch?v=j-788Upky2Y
2020. szept. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Idegenekben könnyebb hinni, hisz ahogy az első válaszoló is írta, szinte lehetetlen, hogy a hatalmas univerzumban csak itt alakult volna élet.

Ha lenne egy szupergyors űrutazó járgányunk, és elkezdenénk bejárni a univerzumot, akkor találnánk vagy nem találnánk életet, de a lényeg, hogy ez egy elméletileg kideríthető kérdés. Viszont Isten nem tudnád egy szuper járgánnyal sem megtalálni, sőt az sem biztos, hogy ha van élet a halál után, akkor előbb utóbb találkoznál e vele, ha létezik, vagy vele csak az angyalok, vagy csak az arkangyalok találkoznak? Szóval Isten megfoghatatlan és nem lehet rá konkrét bizonyítékot találni, Míg a földönkívüli létezésre vagy nem létezésre előbb utóbb kaphatnánk bizonyítékot.

De mindentől függetlenül és mindkettő létezésében hiszek. Sőt, minden létezésében hiszek. Csak azért mert én még nem láttam valamit, attól még létezhet. Annyira korlátolt dolognak tartom, ha csak a szemünknek hiszünk. Hisz akkor ez alapján azt sem kéne elhinnünk amiket az űrből készült fotókon látunk, hisz azt sem látjuk a saját szemünkkel, csak fotón és a fotókat pedig lehet manipulálni. És csak azért mert xy ember vagy emberek azt állítják valamiről, hogy igaz, és bizonyítékuk van rá, akkor az már hihetőbb? Miért? Logikátlannak találom, hogy csak azért mert valaki azt mondta van rá bizonyíték akkor elhiszem, de másra meg még nem kreáltak bizonyítékot így azt nem hiszem el. Az ember vagy higgyen mindenben, vagy csak a szemének. De csak a saját szemének, amit élőben lát. Minden más nekem logikátlan. De persze ez csak az én véleményem és szemszögem.

2020. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kretens ***** válasza:
Lehetne úgy is hogy ez az egész meg sem történik.Tehát se világegyetem se sötét se világos vagyis az abszolút semmi.De van.Mi emberek úgy érzékeljük ezt ahogy az érzékszerveink engedi.Nekünk is megvan a biologiai és technikai plafonunk.A jövőben kitalálhatunk még a mai szemmel nézve csodálatos hihetetlen dolgokat sőt még az sem biztos hogy ez a végleges formánk a törzsfejlődésnek lehet hogy nem ez a jelenlegi felépitésünk a végleges formája de a lényeg az hogy mindennek megvan a végleges limitje és még akkor sem fogunk tudni sok mindent mert ujabb és ujabb megválaszolatlan kérdések merülnek fel.A vallásokkal nekem az gondom hogy habár ha külön -külön megvizsgáljuk őket mindegyik egy müködő konstrukció.Valahol mindegyik az épitkezésre és nem a rombolásra épül tehát a jóra és nem a rosszra.Csak az a gondom vele ha egy kicsit hülyén is hangzik hogy például képzeljünk el egy hentest aki jó keresztény volt jó keresztényként nevelte a gyermekeit és amikor meghalt felkerült a mennybe és ott voltak körülötte azok az állatok is akiket ő szúrt le.Értitek?Ez egy olyan világ amiben minden élőlény a baktériumtól az emberig ahhoz hogy létezhessen ölnie kell.Amikor megeszünk egy gyümölcsöt amit leszakitunk egy fáról mi azt nem tudjuk hogy az a fa ezt hogyan éli meg.Vagy csak gondoljunk a disznótorokra.Az a szerencsétlen állat milyen pokoli kinokat él át?Minden élőlény a maga módján érzékeli és értelmezi ezt a világot de ha a léntfentartás egyik kikerülhetetlen eleme a gyilkolás hogy egyátalán ehessen akkor ott nem beszélhetünk vallásról mert okafogyottá válik.Az igazsság az hogy olyanok vagyunk mint a hal az üveggömben aminek hiába mutatnák kivülről egy fogkefét nem fogja tudni értelmezni mert értelmi képessége behatárolt.Igen ilyenek vagyunk mi is.
2020. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ...Laci ***** válasza:

Ufo élményeim még nem voltak, Istennel viszont rengeteg.

Személyesen nekem Isten valóságosabb, mint a földönkívüliek, akiket szintén nem láttam.

A szeretet láthatatlan, de akinek nyitott a szíve, más módokon érzékelheti.

2020. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

A 3-asnak hatalmas pacsi, fantasztikus kis történetek a videók.

Én hiszek mindkettőben a magam módján. Isten alatt nem a vallások klasszikus, antropomorf istenképét értem, hanem az időn és téren kívül álló alapvetőséget, okot, ami lehetővé tette az Univerzum és Élet megszületését. Azért hívom Istennek, mert szerintem ez egy tudatos ok, és számomra természetes, hogy az Univerzumot létrehozó ok transzcendens az Univerzum törvényeihez képest.

Idegenek meg hát... hatalmas a az Univerzum, sokszáz milliárdnyi galaxissal benne, és ki tudja, lehet, hogy az univerzumunk egy végtelen Multiverzum része. Szerintem teljesen kizárt, hogy csak mi létezünk, sőt, szerintem rengeteg (akár végtelen) idegen életforma lehet. Most még ezeket nem tudhatjuk, de azt hiszem, ha az emberiség nem nyírja ki magát, akkor érdekes dolgok várnak ránk.

2020. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az idegen élet létezésének nincs elvben akadálya. Istennek önmagában van. Az idegenekben való hit azonban nem azt jelenti, hogy létezhetnek-e, hanem azt, hogy elhiggyük azon emberek beszámolóit, akik azt állítják, kapcsolatban állnak velük, ezek az idegenek itt bujkálnak a Föld körül, vagy ide-oda röpködnek, elrabolnak és szexelnek emberekkel. Szóval az ilyen agyament mesékben ugyanúgy nem hiszünk, mint a Kockásfülű Nyúlban.
2020. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#3

1. Ezek nem elméletek, hanem spekulációk, meg filozófiai kérdések.

2. Egyáltalán nem biztos, hogy az igazság félúton van. Lehet, hogy az egyik álláspont egyszerűen téves.

2020. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!