Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek pártatlan úgy,...

Hogyan legyek pártatlan úgy, hogy ne érezze azt a párom hogy ellene vagyok?

Figyelt kérdés

Neki a családjában sok a komoly vita. Gyakori hogy fel is jelentik egymást! Például összeveszett az apja a felesége sógorával azon, hogy nem vitte vissza neki a betonkeverőt. Erre feljelentette a rendőrségen lopás miatt. Vagy a nagyanyja összeveszett az élettársával a pénzen, aztán mindennek elhordta a faluban, majd fel is jelentette hogy ellopta a dolgait.

A probléma az hogy ezek után a balhék után mindig hirtelen hatalmas kibékülés történik! Pl az említett élettárssal a szinte vérre menő vita után (amibe minden családtag bekapcsolódott) hirtelen a semmiből kibékültek, majd rá egy hétre már a születésnapján puszilkodtak mintha mi se történt volna.

Most is ilyen eset zajlik náluk. A hugát megcsalta a férje. Most ő a közellenség. Az anyjuk kihirdette a faluban, hogy ez az ember földönfutóvá lesz téve, ki lesz semmizve. Mindent mondanak rá, eddig meg ő volt a kedvenc, ölelgették, dicsérték, mindig mondták mennyivel jobb parti mint én. A barátnőm is szidja nagyon vehemensen, a másik testvérük az utca közepén a fagyizó elött is üvöltött vele. A bajom azzal van, hogy nem tudom hogyan kerüljem ki a részvételt ebben. Az említett öreg élettárs esetében én is helyeseltem de nem mondtam semmit konkrétat. A vége az lett, hogy a családtagokkal hipp hopp kibékült akik tolvajnak nevezték, velem meg egy évig haragban volt amikor annyit mondtam az ügyre hogy igaza van a nagyinak. Mintha én lettem volna hibásnak kikiáltva hogy ők békülhessenek.

Most inkább nem mondok semmit, de emiatt haragudnak rám! A barátnőm is azt mondja kinek az oldalán állok? Ha nem mondok rosszat a srácra akkor “menjetek együtt kvázni”, stb amit kapok. Tartok tőle hogyha én is elítélem akkor 2 hét múlva én leszek az egyedüli akivel nem áll majd szóba. Viszont így a többiek tartanak jelenleg ellenségnek engem. Az anyjuk is azt kiabálja hogy megérné utánam nézni, mert biztos én is kvázok hogy így “védem” (nem mondok semmit). Már

Mit tennétek a helyemben?


2020. szept. 6. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen családba eleve be sem akarnék kerülni, illetve ha elkerülhetetlen, akkor távol tartanám magam tőlük. Most xy-t, legközelebb téged szidnak majd.
2020. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy nem tudod úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Én menekülnék.
2020. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Egyet muszaj leszogezni magadban: a vejek, a menyek, a sogorok, sogornok, a baratok, a haverok, az ismerosok potolhatoak. A testverek, a szulok, a szegrol-vegrol rokonok allandok. Egy vitaban mindig lesz bunbak, akkor is, ha az igazi hibas kimosakszik. Lesz mas. A potolhatoak kozul.

Te - egyelore - maradj a baratno mellett, ott a helyed. Marmint amig birod, mert elobb utobb lecsap a csaladra egy mexikoi szapanopera-producer, es viszi az egesz bagazst Rioba forgatni :D

2020. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Mond azt, hogy te úgy érzed ez két ember magánügye, és nem segít senkin ha szídod az illetőt. A megcsalást, mint tényt viszont elítéled. De nem szeretnél úgy jârni, hogy kibékülnek a feleségével, amire nincs ráhatásod, és utána együtt kell élned valakivel, akire rosszakat mondtál. Ha a tesónak szüksége van segítségre, akkor szóljon.
2020. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy házas/nincs gyereked, kerüld ezeket a primitív embereket.
2020. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a párod a nő, ezért lehetetlen olyan álláspontot felvenned, ami pártatlan, és nem sérted meg vele.

Egyébként, ahogy előttem írták, menekülnék ilyenek közül. Te is arra a sorsra fogsz jutni, mint a többi családtag. Ilyen primitív, alja népségtől egyszerűen el kell határolódni

2020. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!