Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet felismerni, ha...

Hogyan lehet felismerni, ha valakinek antiszociális személyiségzavara van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak nyilvánvaló jelei, hogy elhanyagolja a társasági életét, nincsenek igazi barátai, vagy nem riad attól vissza, hogy átlépje az erkölcsi normákat, hazudik, manipulál, nincs lelkiismerete.


De ezek közül maximum az feltűnő, hogy nincsenek barátai.

Aki ismer ilyen embert, azok milyennek látják külső szemmel az ilyen személyt viselkedésében és kommunikációjában?

Nem ismerek ilyen embert, viszont egy haverom gyanús ilyen téren és kicsit ijeszt a tudat. Néha nem tudom eldönteni, hogy pl. miért beszél teljesen össze-vissza, mármint valamikor összefüggéstelen, logikátlanok az állításai, meg néha úgy érzem, hogy hülyére vesz, képtelen bizonyos emberi szituációkat átérezni. De lehet csak szocfóbos, mert kifejezetten egy szorongó alkatnak tűnik.



2020. szept. 9. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Általában tökéletesen megtanulják imitálni mások érzelmeit, gesztusait, mimikáját, szóval sármos, elbűvölő, megnyerő személyiségnek mutatkoznak mások előtt. De persze nem mindegy, hogy pszichopata vagy szociopata személyiségzavarról beszélünk, a pszichopatákra jobban jellemző.
2020. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TR75 ***** válasza:
76%

"elhanyagolja a társasági életét"

Ez nem igaz. Általában színes, gazdag társasági életet élnek.

2020. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Lehet antiszociális személyiségzavara egy neurotipikus embernek is. Az, hogy nincsenek barátai sok mindenre utalhat - esetleg skizoid személyiségzavarra?
2020. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy miből gondolod, hogy nincsenek? Ti annyira jóban vagytok, hogy ismered a magánéletét?
2020. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Ő mondta magára, hogy antiszoc. Elég sűrűn beszélek vele, és sose hivatkozik emberekre úgy, hogy barát, sose hallottam még, hogy barátaival talizott volna. Próbáltam is kérdezni róluk, de ignorálta. Meg volt pár ember, akikkel egyetemen jóban volt, viszont velük sem tartotta a kapcsolatot. Meg voltak furcsaságai, hogy nekem kellett helyette boltban megvenni az üdítőjét, mert úgy tűnt, mint aki szorong. Viszont egyszer helyette kellett egy közös ismerősünknek megmondanom valamit, amit az ismerős zsarolásnak értelmezett, és végül rám volt dühös, a haverom meg csak röhögött ezen magában.

2020. szept. 9. 18:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg az utóbbi időben, mintha nekem mondaná a gondjait, meg régi problémáit, amit annyira nem díjazok, mert már próbáltam vele érzékeltetni, hogy nem vagyunk egy világ. Meg alapjáraton én megválogatom, hogy kit hívok barátnak és kit csak havernak, ismerősnek.
2020. szept. 9. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy biztos. Az antiszociális ember mindent csinál, csak nem szorong. Legalábbis, nem úgy.

Sokan keverik a szó valódi jelentését, a köznyelvben arra mondják, hogy antiszoc aki csendes, magába forduló, extrém introvertált. Keverik a szocfóbbal és az aszociálissal. Az ismerősöd erre érthette szerintem.

Ne keverd ide az antiszociális személyiségzavart, ég és föld. Amúgy nem értem, ha nem bírod, akkor miért olyan nehéz megmondani neki, hogy “figyelj, bocs, de nem vagyunk egy világ, és nem szeretném, hogy lelkifröccsre használj”?

2020. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


másodlagos pszichopatánál írják az intenzív szorongást.

Amúgy már megmondtam neki, hogy ne nekem mondja ezeket. Csak egyre furább, mert kiderült, hogy régen pszichiátriára járt és emiatt kötöttem össze.

2020. szept. 9. 20:06
 9/10 A kérdező kommentje:
De ja, igazatok is lehet és tényleg nem az.
2020. szept. 9. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nevezték el antiszociálisnak ezt a személyiségzavart, mert a szociális normák és szabályok ellen viselkednek az ezzel megbélyegzett egyének.

Az aszociális emberek viszont szimplán nem társaság kedvelők, és az égvilágon semmi köze az antiszociális személyiségzavarhoz.

A szociopátia (másodlagos pszichopátia) kontrollálnatatlan agresszióval jár, az impulzuskontroll majdnem teljes hiányaval és sokszor börtönbe kerülnek.

2020. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!