Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichopaták tudnak sírást...

A pszichopaták tudnak sírást imitálni?

Figyelt kérdés
Például ha meghal egy hozzátartozójuk, szoktak sírást megjátszani, ha egyáltalán ilyet lehet? Nyilván azért mert az a társadalmi norma, és nekik folyamatosan szerepet kell játszaniuk azért, hogy le ne bukjanak.
2020. szept. 10. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Már nem kell megjátszaniuk az érzelmeket.
2020. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
El tudom képzelni, hogy képesek rá.
2020. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1


Miért nem?

2020. szept. 10. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igen, mert nagyon jól manipulálnak és befolyásolják az emberek érzelmeit. Ezek alapján gondolom erre is képesek.
2020. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Igen megtudjak tanulni, de ezzel le is buktathatjak magukat. Mivel igazabol nem ertik, nem erzik ezeket az erzeseket, ezert gyakran tuljatszak. A normalis ember, pedig latja, hogy az adott szituaciohoz nem megfelelo az az erzelmi allapot

Erre jo peldaul Gyurcsany Ferenc, aki 2008-ban miniszterelnokent egy vonatbaleset kapcsan eljatszotta, hogy mennyire meghatodik. Es nem erzekelte, hogy abban a szituacioban, az O poziciojaban ez mennyire nevetseges.

2020. szept. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#3 Mert már elfogadják a pszichopatákat.
2020. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


Ja nyilván, hisz ők irányítják a világot.

2020. szept. 12. 16:29
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Igen. Ők irányítják.
2020. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt valaki lepontozna szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a pontozás a válasz hasznosságának értékelésére van és nem a válaszoló személy értékelésére. Elsőkézből kapjátok egy pszichopata/szociopata válaszát a kérdésre, ami már majdnem egy vallomásnak felel meg arról a kevés érzésről amit a rosszindulaton, haragon és agresszión kívül érezni tud egy antiszociális személy. Hát mi ez, ha nem hasznos?


Nekem pszichiáter által diagnosztizált antiszociális személyiségzavarom van (ma már a pszichiátrián nem használják a pszichopata és a szociopata kifejezéseket, helyette az antiszociális személyiségzavar diagnózist adják, de ez lényegében ugyanazt jelenti).

Igen megtudom játszani a sírást. Gimibe színjátszó szakkörre jártam, az érzelmek leutánzását meg lehet tanulni.

Viszont őszinte szomorúságból is tudok sírni. Például nem ölhetem meg akit legszívesebben különös kegyetlenséggel kivégeznék, mert akkor számolnom kellene a következményekkel és ez annyira el tud szomorítani, hogy őszintén sírva fakadok. Igazságtalan az élet.

Sőt még empátiát is képes vagyok megjátszani. Sőt érezni is tudok empátiát: pl.: kutyákkal kapcsolatban. A Lilo és Stitch-et is megtudom könnyezni, együtt tudok érezni a gonosz űrkutyával. Viszont az emberek nem vagy csak nehezen képesek empátiát kiváltani belőlem. Még közeli hozzátartozóm haldoklása sem, akivel egyébként jó a kapcsolatom.

Talán azért kedvelem jobban a kutyákat, mert nem kell őket manipulálni ahhoz, hogy engedelmeskedjenek, könnyen idomíthatóak és az agresszióból tanulnak. Amikor látom, hogy egy kutyával rosszul bán a gazdája pl láncra köti az felháborít és elszomorít. Viszont pl ha egy ember kölyökkel bánnak rosszul az hidegen hagy. Nehogy már egy kis szarosnak jobb gyerekkora legyen mint nekem volt. Inkább szenvedjen mind. Lehet emiatt nem kellene gyereket vállalnom xddd. Bár a párom akar gyereket, ő viszont attól tart, hogy a gyerekünk is pszichopata lesz ugyanis ez a tulajdonság örökölhető. Bár ha belegondolok sorozatgyilkos még úgysincs a családban, lehet gyártani kellene egyet xddd.

2020. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


Köszi a hasznos hozzászólást.


És mi motivál téged az életben?


Zavar, hogy nem tudsz érezni? Hogy nem tudod megélni az élet pillanatait?


Irigységet érzel emiatt az emberek iránt? Vagy dühöt inkább?

2020. okt. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!