Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, hogy reagáltok arra, ha...

Ti, hogy reagáltok arra, ha valakinek szokása váratlanul beállítani hozzátok?

Figyelt kérdés

Gondolom sokatoknak van olyan rokona, ismerőse, aki nem szól előre, hogy jön, vagy hogy jöhet-e, hanem csak szó nélkül elindul és beállít hozzátok.

Ez sokszor vezet kellemetlen helyzetekhez, mert például lehet, hogy takarítás, főzés közepén vagy, vagy még el sem kezdted és felfordulás van otthon. Vagy épp nem így tervezted el a napod, nincs hangulatod az emberekhez és még sorolhatnám.

Nekünk is van olyan rokonunk, aki nem szól nem kérdez, hanem fogja magát és csak úgy beront aztán 2-3 órán keresztül hallgatod a pletykákat olyan emberekről, akit nem is ismersz (vagy csak látásból) és kiteregeti neked az egész életét az unalmas dolgokról elkezdve a még unalmasabbig, azt is tudod, hogy mikor megy el WC-re, mit evett tegnap előtt reggel 8:52-kor aztán, ha végzett vagy elmegy és leszarja, hogy mi van veled, csak, az a lényeg, hogy ő kibeszélte a problémáit. Ha meg mégis vissza kérdez, az is azért van, hogy a magánéletében kotorásszon és a másik embernél meg te leszel a téma és biztos lehetsz benne, hogy aznap már a szomszéd falu is tudja ezeket szóról szóra és azt is, hogy épp milyen színű felső volt rajtad. Xd

Vagyis ez az én tapasztalatom, nem tudom nektek, hogy van ez, meséljétek el, ha gondoljátok.

A kérdés:

Ti, hogy kezelitek ezeket az embereket?

Titeket mennyire idegesít az, ha valaki csak úgy beállít (már, ha idegesít)?

Hogy szoktatok ilyenkor reagálni.



2020. szept. 13. 09:33
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

19


Na, majd a TEK-el is beszéld meg ezt prüdériát:DDD

Úgy csinálsz, mintha olyan sok dolgod lenne, mint tíz agysebész professzornak egyszerre, közben meg csak vakarózik az emberek 90%-a hüleséggel....nevetséges:D


Azért vicces, hogy ismerős hozzád 5 percre nem nézhet be csak értesítéssel s 2-3 órára:DDD

S ha a villany, gáz s egyéb szerelő megy ki, akkor elvárod, hogy 10 perc alatt végezzen, mert jönnöd kell a gyakori kérdésekre:DD

2020. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
76%

21

Mi nem világos azon, hogy nyugodtan szeretnénk élni az életünket?

A kérdésben az volt, hogy 2-3 órán keresztül tartózkodik ott az illető kéretlenül, ez nyiván teljesen más, mint amikor valaki pár percre felugrik, mert épp arra járt, az ellen nekem sincs ellenvetésem.

A víz-/gázszerelővel is előre kell időpontot egyeztetni, és arra azért úgy készül az ember, hogy lehet sokáig fog tartani a dolog, szóval megint rossz a példád.

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy te komolyan beengednéd-e mind az 50+ ismerősödet, akikkel épp nem vagy rosszban, ha csak úgy kérdezés nélkül mindennap beállítana hozzád 1-2.

2020. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

22

Nyugodtan a sírban nem lesz majd jó??? Tedd ki az "antiszoci vagyok" táblát;)

Bla, bla, bla mellé duma:)))


Sokáig tart a szerelés...én úgy tudom normáliséknak megmondja egy szerelő a max-min alkotás idejét, de akiket lehet lehúzni, ott "sokáig":D


Ha prosti vagy, biztosan naponta többen felkeresnek a "haverok", de mi nem vagyunk éjjel-nappal a másik farában;)

2020. szept. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
66%
Ajaj, neked nagy baj lehet a toronyban. Fogalmad sincs, hogy férfi vagyok vagy nő, semmit nem tudsz rólam, csak ennyit, hogy ebben a kérdésben más véleményen vagyok, és máris személyeskedsz...ez nem az intelligens emberek szokása, dehát nem mindenkivel lehet éetelmesen vitatkozni.
2020. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

24

Semmi személyeskedés nem volt, de úgy látom betalált a példa mélyen s pont te személyeskedsz mentegetőzésül:DDDD

Semmi gond, ha "vendégeid" vannak, te dolgod s reklámozzad magadat akár;)

2020. szept. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Ignoráljátok már ezt a szerencsétlent, emiatt nem érdemes veszekedni. Aki nem érti miről szól a kérdés vagy nem akarja érteni, ez van, nem a ti bajotok és nem is az enyém, ha valaki ilyen értetlen. Puszi :)
2020. szept. 14. 18:04
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

26


Szerencsétlent otthonodban keressél, tükör előtt is, akit ver az élet a kérdésből láthatóan;)

2020. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
92%
Nálam nem fordulhat elő váratlan látogató. Nemes egyszerűséggel nem nyitok ajtót senkinek, aki nem jelzi, hogy személyesen akar találkozni velem. A postás sem kivétel. Magától értetődő, hogy az időpontot is tisztázni szoktam, így csak nagyon ritka az alkalom, amikor akaratom ellenére kell leépítenem az általam nem kívánatosnak tartott emberek közül egyet-egyet, - ilyen akkor van, ha akkor keres, amikor mást is várok. De ebből sem szoktam gondot generálni, - diplomatikusan elhajtom. A saját időmet én osztom be, - esélyt nem hagyok arra senki másnak, hogy ezt megpróbálja megtenni helyettem.
2020. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki és mikor jön. van egy jó barátom, ritkán jár erre, van hogy csak úgy benéz, ha ráérek behívom egy kávéra, ha nem érek rá megmondom, hogy bocs, most nem alkalmas, indulok épp valahova, le kell adnom egy munkát, takarítás közepén vagyok, stb..

Volt régen egy haverom, aki képes volt vasárnap délben is beállítani, na őt mindenféle indok nélkül küldtem el a francba :D

2020. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

A család egy barátja csinálta ezt, felcsengetett kaputelefonon, bejött és órákon át ottfelejtette magát.


Volt hasonló rokonom, sőt másokat is erre buzdított, hogy nyugodtan lepjenek meg.


Ráadásul ő olyan volt, hogy felhívott előtte, hogy megkérdezze, jöhet e, de az csak annyit jelentett, hogy jön. Volt már, hogy mondtam, hogy ne jöjjön, mert nem voltam fogadóképes, de kibulizta, hogy jöjjön és hozta a rokonokat is, akik végigrohantak a lakáson keresve, hogy hol találnak kupit vagy koszt.


Neki a másik mániája az volt, hogy gyakran nem akkor jött, amikor hívtad és ez a másik halálom, amikor pl délután 4-re hívod és beesik 8-ra, amikor még meg se fürödtél vagy 10-re megbeszélitek és negyed 10-re ott van, pont, amikor mosol fel, stb.


Olyan ismerősöm is volt, aki nem hivatlanul jött, de kirámolta a fiókjaimat kíváncsiságból...

2020. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!