Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, hogy reagáltok arra, ha...

Ti, hogy reagáltok arra, ha valakinek szokása váratlanul beállítani hozzátok?

Figyelt kérdés

Gondolom sokatoknak van olyan rokona, ismerőse, aki nem szól előre, hogy jön, vagy hogy jöhet-e, hanem csak szó nélkül elindul és beállít hozzátok.

Ez sokszor vezet kellemetlen helyzetekhez, mert például lehet, hogy takarítás, főzés közepén vagy, vagy még el sem kezdted és felfordulás van otthon. Vagy épp nem így tervezted el a napod, nincs hangulatod az emberekhez és még sorolhatnám.

Nekünk is van olyan rokonunk, aki nem szól nem kérdez, hanem fogja magát és csak úgy beront aztán 2-3 órán keresztül hallgatod a pletykákat olyan emberekről, akit nem is ismersz (vagy csak látásból) és kiteregeti neked az egész életét az unalmas dolgokról elkezdve a még unalmasabbig, azt is tudod, hogy mikor megy el WC-re, mit evett tegnap előtt reggel 8:52-kor aztán, ha végzett vagy elmegy és leszarja, hogy mi van veled, csak, az a lényeg, hogy ő kibeszélte a problémáit. Ha meg mégis vissza kérdez, az is azért van, hogy a magánéletében kotorásszon és a másik embernél meg te leszel a téma és biztos lehetsz benne, hogy aznap már a szomszéd falu is tudja ezeket szóról szóra és azt is, hogy épp milyen színű felső volt rajtad. Xd

Vagyis ez az én tapasztalatom, nem tudom nektek, hogy van ez, meséljétek el, ha gondoljátok.

A kérdés:

Ti, hogy kezelitek ezeket az embereket?

Titeket mennyire idegesít az, ha valaki csak úgy beállít (már, ha idegesít)?

Hogy szoktatok ilyenkor reagálni.



2020. szept. 13. 09:33
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
(reggel 8-ra, lemaradt, hogy reggel)
2020. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

#30 Úr isten az tényleg gáz.

Hogy kezelted a helyzetet?

És mi az, hogy hol találnak koszt vagy rumlit? Ők talán tökéletesek?

2020. szept. 25. 17:22
 33/39 anonim ***** válasza:
Nálunk a xsaládban az a mottó,hogy jobb kimondani. Nagyon közel kb 10percre lakunk egymástol, nem igazán hosszúak a látogatások. Hogyha éppen főzök akkor lazán csinálom miközben mondja. Átlagban 10perc egy ilyen váratlan látogatás,ha olyan jön akit nem szivesen látunk akkor megmondjuk,hogy nemsokára megyünk ide-oda időpontra és készülődünk ne haragudjon. Szóval én biztos nem tűrném,hogy idegenekröl pletykáljanak, ha masrol pletykál nekem akkor rólam is pletykál másnak. Nem igazán mondanék érdemi infót neki és akkor leszáll, vagy megmondom őszintén,hogy nem ismerem és nem is érdekel!
2020. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Felreteszem a kaputelt.

Nagy kutyam van. Meg azt se nagyon engedi be,akit en hivtam 😂

2020. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Nálunk közeli rokon csinálja ezt és úgy, hogy itt is alszik. Most a hétvégém szombat reggeltől idáig ki volt offolva kérdezés nélkül és egyszerűen csak azért jöttem erre az oldalra, hogy hátha találok erre valami békés megoldást. Nem a saját családom részéről van a gond, Ők kb egy héttel előre be szoktak jelentkezni, vagy tényleg csak jönnek-mennek. De a Párod családját "nem teheted" helyre. Páromat meg nem zavarja ez annyira, hogy szóljon, sőt sokszor el is megy itthonról, javarészt nem is az Ő "gondja" a vendéglátás. Szerintetek? Van finom ötlet?
2021. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Metionin ***** válasza:
35. Nincs, ezt csak balhéval lehet megoldani szerintem.
2021. szept. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem a tegnapi sztorihoz, hogy hallottam szombat reggel, hogy hívták a Párom, aki azt válaszolta, hogy ezt Velem kell megbeszélniük, hogy ráérek-e. Tehát azért Ő is próbálkozik. Az más kérdés, hogy ezután nem kaptam hívást csak beállítottak.

Különben jelezte most hétvégén az egyik családtag, hogy jön majd még két héten belül pár napra. Én arra gondoltam, hogy most lenne alkalmam tök normálisan megírni, hogy jelezze majd mikor jön, hogy úgy készüljek. Hátha ebből érti, hogy ez máskor se ártana.

2021. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Metionin ***** válasza:
37. Párszor ne legyetek otthon amikor mennek, aztán hátha rászoknak legalább arra, hogy rákérdezzenek.
2021. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Tudják, hogy ~mindig itthon vagyok.:/ De különben már ezt is mondtam most hétvégén, hogy ettől függetlenül azért előtte telefonáljanak, mert lehet ez az... Ezelőtt volt is már olyan, hogy előre szóltak, akkor pl.Párom el is utasította a látogatást, mert dolgozott. Szóval talán mostmár fognak szólni mert most is épp megterítettem mikor beállítottak és persze nem annyi főre,hiszen azt sem tudtam jönnek. Nekik is kellemetlen lehetett...
2021. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!