Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, hogy reagáltok arra, ha...

Ti, hogy reagáltok arra, ha valakinek szokása váratlanul beállítani hozzátok?

Figyelt kérdés

Gondolom sokatoknak van olyan rokona, ismerőse, aki nem szól előre, hogy jön, vagy hogy jöhet-e, hanem csak szó nélkül elindul és beállít hozzátok.

Ez sokszor vezet kellemetlen helyzetekhez, mert például lehet, hogy takarítás, főzés közepén vagy, vagy még el sem kezdted és felfordulás van otthon. Vagy épp nem így tervezted el a napod, nincs hangulatod az emberekhez és még sorolhatnám.

Nekünk is van olyan rokonunk, aki nem szól nem kérdez, hanem fogja magát és csak úgy beront aztán 2-3 órán keresztül hallgatod a pletykákat olyan emberekről, akit nem is ismersz (vagy csak látásból) és kiteregeti neked az egész életét az unalmas dolgokról elkezdve a még unalmasabbig, azt is tudod, hogy mikor megy el WC-re, mit evett tegnap előtt reggel 8:52-kor aztán, ha végzett vagy elmegy és leszarja, hogy mi van veled, csak, az a lényeg, hogy ő kibeszélte a problémáit. Ha meg mégis vissza kérdez, az is azért van, hogy a magánéletében kotorásszon és a másik embernél meg te leszel a téma és biztos lehetsz benne, hogy aznap már a szomszéd falu is tudja ezeket szóról szóra és azt is, hogy épp milyen színű felső volt rajtad. Xd

Vagyis ez az én tapasztalatom, nem tudom nektek, hogy van ez, meséljétek el, ha gondoljátok.

A kérdés:

Ti, hogy kezelitek ezeket az embereket?

Titeket mennyire idegesít az, ha valaki csak úgy beállít (már, ha idegesít)?

Hogy szoktatok ilyenkor reagálni.



2020. szept. 13. 09:33
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Magánéletedben*
2020. szept. 13. 09:35
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon utálom. De erre két módszer létezik.

Nem nyitod ki az ajtót.

Őszintén elmondod, hogy ne jöjjön kéretlenül.

2020. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
69%
Megjön, kinyitod az ajtót és közlöd, hogy pont most indultok mondjuk a fogorvoshoz (oda biztosan nem akar követni), éppen húzzátok a cipőt, bocsi.
2020. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
85%
A pillanat tört része alatt lerázom. "Megyek el itthonról, szevasz."
2020. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö, esetleg második alkalommal szólok, hogy bejelentés nélkül ne jöjjön, mert nem szeretem a váratlan vendßegeket.

A következö próbálkozáskor meg egyszerüen nem engedem be, ha nagyo zajong, akkor a rendörséget értesítem.

2020. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
37%
"csak úgy beront" EZT hogy csinálja, nincs ajtótok vagy nincs rajta zár???? Egyszerüen bezárod az ajtót és nem nyitod ki neki!
2020. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

#6 *nyílik az ajtó *és ezt hallod: "helló, mizu? bejöttem egy kávéra" és leül.

Mondjuk már nem az én gondom, mert elköltöztem, de mondta anyunak, hogy szóljon neki, hogy ez így nem működik, csak ő nem olyan, hogy szóvá teszi.

Amúgy inkább most a ti sztorijaitokra vagyok kíváncsi. :)

2020. szept. 13. 10:11
 8/39 anonim ***** válasza:
79%
Javasolnam a Szomszedokbol egyket Janka nenis reszt megnezni, a problema megertesehez ;)
2020. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki, hogy menj a francba.
2020. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Váratlan vendégeknek sosem nyitok ajtót, mindegy hogy ismerős vagy ismeretlen. Általában kevesebb mint 1 perc csengetés után megunják és elmennek.
2020. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!