Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől zsidó egy zsidó ember?

Senkihazivolnek kérdése:

Mitől zsidó egy zsidó ember?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mondjuk valaki honnan tudja magáról, hogy zsidó?

Miről lehet megkülönböztetni? Például az olaszok barnább bőrűek, a britek vörösek, a mexikóiak és az ázsiaiak vágott szeműek, feketék széles orrúak, de egy zsidó tulajdonképpen milyen? Olyat hallottam, hogy nekik hegyes az orruk, meg nagy a homlokuk, de ez ökörség, egyik zsidó embernek sincs nagy hegyes orra és homloka, akikkel eddig találkoztam, akkor ez most hogy van?



#zsidó #jellem #embertípus #faji hovatartozás
2020. szept. 16. 05:40
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Zsidónak születni kell,gondolok itt arra,hogy ha te gondolsz most egyet és felveszed a zsidó vallást,nem fog a többi zsidó igazi zsidónak tekinteni,csak divat vagy mű zsidónak fognak hívni.

2020. szept. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Így igaz, a zsidó egy nép, hogy ha valaki felveszi a zsidó vallást, de amúgy semmi köze Izraelhez és a héber sem az anyanyelve, attól nem lesz zsidó.
2020. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Tradíció, emlékezés, értelmezés

archive.jpr.org.uk › download

PDF

Újra fel lehet tenni a kérdést: vajon miért lehet helye minden rítusban, annyi zsoltárénekben, az Isten nevében, a zsidó emberek héber nevében ez a történet?

2020. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

A dolog egy kicsit bonyolultabb.

A rabbik szerint van EGY zsidó lélek, ebbõl kap születése elõtt minden zsidó egy szikrát, ettõl zsidó.

A betértekrõl: természetesen, aki valóban, lelki indíttatásból tér be, az Örökkévaló kiszámíthatatlan akaratából a szikra egy eredetileg nem zsidó testben levõ lélekbe kerül. Amikor felnõ, elõbb-utóbbb felfedezi magában ezt a szikrát és betér. Ez egyébként egy hosszú folyamat, legalább egy év, általában több.

A zsidódág nép is, vallás is. A vallás által lett néppé, az ókorban nemzetté. Ezt a Biblia alapján mondhatjuk.

Ruth könyve, 1. fejezet ( [link] ): A moabita Ruth követte anyósát, Naomit, mikor az visszatért Izraelbe. Naomi azt mondta neki, menjen vissza övéihez, de Ruth ragaszkodott hozzá, azt mondta: "a hová te mész, megyek én ... NÉPED AZ ÉN NÉPEM, ISTENED AZ ÉN ISTENEM". Így lett Izrael legnagyobb királyának, Dávid Királynak egyik dédanyja.

Vagyis aki betért, nem csak a vallást vette fel, hanem tagja lett a népnek is.

A betért minden szempontból TELJES JOGÚ tagja a közösségnek. Ismerek ortodox közösségben is betértet, senkinek eszébe sem jut semmiféle megkülönböztetés. (Legfeljebb annyi, hogy a betérteksokszor többet tudnak a született zsidónál, mert nekik meg kell tanulni mindent, míg aki beleszületett, akkor is zsidó, ha nem tudja azt sem, hogy ez mit jelent.)

+++

1 és 2 az antiszemiták mantráját írták, amit csak olyanok gondolnak, akik nem ismernek zsidókat és semmit nem tudnak se zsidókról, se zsidóságról.

2020. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyik válasz sem volt megfelelő a kérdésemre. Mindenesetre azért köszi, hogy próbálkoztatok!
2020. szept. 19. 02:04
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Miért milyen választ vártál?

Pl.ha valaki fiúnak születik de később átoperáltatja magát nővé,nem lesz igazi nő csak egy nővé operált férfi,érted a lényeget.

2020. szept. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, azt hiszem sejtem: külsõ ismertetõjelet szeretnél.

Ki kell, hogy ábrándítsalak: ilyen nincs. A (született) zsidó között elõfordul mindenféle hajszín, gönör, hullámos, sima. Mindenféle fejforma, hosszú tojásdad, szögletes, kerek, szóval mindenféle.

Ennek magyarázata, hogy a Tóra ugyan nem támogatja a vegyesh+azass+agot, de, kiváöt a középkor végétõl a zsidók között is terjedt a vallástalanság, a 20. sz.-ban méginkább és a vallástalan zsidó persze magasról tesz a rabbik elõírásaira, ajánlásaira.

És akkor, a régebbi idõket tekintve ott van még a "hús" meg a vagyon, utóbbi úgy, hogy nem zsidó szülõk kerestek gyereküknek tehetõs zsidó házastársat. Errõl van is egy rosszalló pápai levél valamelyik árpadkori királyhoz. Azt kifogásolja, hogy keresztény lányok tehetõs zsidókhoz mennek férjhez. Talán emiatt hoztak olyan törvényt Magyarországon, hogy zsidónak tilos a keresztény feleség, vagy szolgáló.

Szóval a lényeg: néhány kivételtõl eltekintve NINCS külsõ ismertetõjegy.

2020. szept. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Zsidó az, akit zsidó édesanya hoz a világra, illetve aki betért (és még egy pár variáció, mint pl. vallási örökbefogadás).A betért zsidó ugyanúgy egyenlő mint a született zsidó.Sőt, sokszor "jobban örülnek" a betért zsidónak, hiszen ha átment azon a betérési procedúrán akkor az jelzi a betért zsidó elszántságát a vallás iránt (ami sok született zsidónak egyszerűen nincs).
2020. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek köszi a választ! Amúgy csak érdekességként kérdeztem, semmi rossz indulat, mert pár ismerősöm szokta mondani, hogy “zsidó orrom van” vagyis hogy kampós, és kiváncsi voltam, mert nem értettem mire céloztak :-D
2020. dec. 19. 02:48
 10/10 GallitsGáborCsaba ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy zsidó személy az aki zsidó anyától származik,ahogy például én is,de az is fontos hogy tartsa a zsidó vallásban előírt dolgokat,de én például azokat nem ismerem,mert az édesanyám zsidó felmenői ellenére református keresztény nevelést kapott,de mindenki látta rajta a zsidó származását és pár hónappal ezelőtt hazajött és nevetve elmesélte hogy az egyik boltban az eladó hölgy mondta neki hogy látja rajta a zsidó származást és ezen azért is nevetett,mert vidéken született és ott is gyakran mondták neki hogy látszik rajta a zsidó származás és ezt már rám is mondták és egy öreg cigány azt is mondta nekem,hogy szerinte látszik rajtam a cigány és a zsidó származás is amire én Büszke vagyok a mai napig ;-) :-)
2020. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!