Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan ered a zsidógyűlölet?

Honnan ered a zsidógyűlölet?

Figyelt kérdés
Nemtudom szerintem minden ember legbelül olyan egyforma minek ez a megkülönböztetés ilyen szinten?kb. már a 10 évesek is zsidóznak,de miért kell ezzel ennyit foglalkozni?

2015. febr. 21. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor megjelent az első zsidó....
2015. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Longa György válasza:
0%
Van aki meglop, van aki megver van aki csak átver.Ezeket nem szeretjük.Hogy melyik-melyik népcsoportra illik egyértelmű.
2015. febr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Épp tegnap hallgattam erről egy riportot. A hölgy azt állította, több ezer éves gyűlölet ez - az ókorban (ugye a zsidók 5775-öt írnak) azért utálták őket, mert nagyon fura a vallás a kívülálló ókori számára. Értem itt, hogy a többiek főként politeisták, nemigen fürdenek; a zsidóknak minden étkezés előtt kezet kell mosni, fürdeni kell, nem esznek vért vagy véres dolgokat... a középkorban azért utálták őket, mert volt pénzük (mivel tv-ek alapján földjük nem lehetett, kereskedtek), az uralkodók tőlük kunyeráltak kölcsön. Az újkorban egy ideig Jézus miatt utálták őket (1960-as években mondta ki a pápa, hogy nem a zsidók a felelősek Jézus haláláért), aztán jöttek a nácik, ők gyakorlatilag mindenkit utáltak, aki nem ária, csak ugye négerek, ázsiaiak nemigen éltek itt, szóval őket nem tudták látványosan irtani. Én úgy veszem észre egyébként, az emberek nagy része hibáztatni akar valakit mindig, a szüleit, asszonyt, a gyereket, a kutyát, anyóst, a főnököt, a világ hibáiért könnyű a zsidókat hibáztatni. Kézenfekvők az összeesküvéselméletek, összetartó, zárt közösségeket alkot, ráadásul sokáig a város szélén, egy helyen értek (gyakorlatilag gettósították saját magukat).
2015. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!