Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megfogadható-e a fiatal de...

Megfogadható-e a fiatal de bölcs ember véleménye?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok sokat tapasztalt, nem hetedhét próbás, de hetedhét már bőven. Voltam már sok minden, sok országban. ( jelenleg munkahellyel nem rendelkező, de a saját webshopom eltart, szóval vállalkozó féle). Mégis mikor tanácsot akarok adni valakinek akkor legyintenek. Nyilván nem rakom ki a homlokomra, hogy figyi én azért csak a saját webshopomból behózom a 150-200k de általában ha van munkahelyem akkor ugye 350-600k közötti bevételem van. és sokszor nem fogadják meg a tanácsaimat, amiket pedig szívesen osztogatok. Nem konkrétumokat, hanem örök érvényű dolgokat. Én speciel szívesen meghallgatom mások véleményét és tanácsát, főleg ha azt látom hogy valaki mondjuk 10 éve jól él de munkahelyre nem jár be. ok van földje, fagyizója...

2020. szept. 16. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És ez miért zavar téged? Az ő dolguk.
2020. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Független attól, hogy mit értél el, v. mennyit keresel: az emberek többsége nem szereti a kéretlen tanácsokat, nem szereti az észosztókat.
2020. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
A buta fecseg, az okos beszél, a bölcs hallgat. :)
2020. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lefogadható, sőt ajánlatos, elfogadni a jótanácsot, véleményt még a gyerektől is.

Túl sok észt azért nem kell osztogatni. Vedd észre, hogy mikor, kinek, milyen tanácsot kell adnod. Az önzetlen tanácsadásod nekem szimpatikus, de van határ. Nehogy tolakodj a magad nézetével, mert a másiknak a véleménye is lehet jó, talán jobb is, mint a tied.

2020. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Aki magát bölcsnek tartja, az tuti nem bölcs. :)))
2020. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5,

igazad lehet,de nem minden esetben.

Az igazságkedvelő sem mindig igazságos (l. téves bírói ítéletek), a magát szépnek tartó személy is lehet mások szerint is szép.

Tehát - esete válogatja, a magát bölcsnek tartó egyén is lehet bölcs, legfeljebb beképzelt.

2020. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

6-ra:

Egy beképzelt embert semmiképp se neveznék bölcsnek. Az igazi bölcs emberek inkább szerények.

Amit és ahogyan írt magáról kérdező, én őt se gondolom bölcsnek. Sokkal inkább életművésznek.


Most őszintén, arra kell felvágni, ha valaki havi 150-200-at keres? És abból még közterhet is kell fizetni. Ha KATA-s, akkor 50e Ft-ot minimum, de ebből csak minimálnyugdíja lenne. Vagyis melléje rögtön nyugdíjmegtakarítást is rakni kéne, mondjuk legalább havi 30e Ft-ot. Ez így eddig kb. a nyomorszint. Mellette hol van állása, hol nincs. Mondjuk én ezt se értem, mert az ember vagy jól érzi magát egy munkahelyen, és akkor igyekszik megtartani, vagy szenved ott, és ezért csak ha elfogytak a tartalékai, akkor viseli el rövid ideig. Eszerint kérdezőnél ez utóbbi eset áll fenn.

Namost ez az életvitel nekem minden, csak nem sikeres. Ha valaki ebből az alapállásból akarná kéretlenül osztogatni a tanácsait (akár csak a munka-megélhetés tárgykörben), én se hallgatnám meg.

De a bölcs ember még csak nem is azt jelenti, hogy anyagilag sikeres. Bölcs ember az, aki jó házasságban él, gyerekeit szeretettel neveli, és ők is szeretik. Akinek nincsenek haragosai, jóban van önmagával és a világgal. Aki a nehéz embereket is türelemmel elviseli. És aki annak ad tanácsot, aki kér tőle. A bölcs ember nálam kizárja azt, hogy kéretlenül ad tanácsot. Mert akkor eleve hiányzik belőle az empátia, ami pedig szintén a bölcs ember fontos jellemzője énnálam.


Szóval hosszan lehetne írni, a kérdező miért nem bölcs. És akkor már érthető is, hogy miért nem kíváncsi más az "örökérvényű" (ezen is jót mosolyogtam!) tanácsaira.

2020. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanez. Én más területeken halmoztam fel hatalmas tapasztalatokat és tudást, de csak kevesen értik meg.
2020. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!