Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy most sajnálnak minket...

Ahogy most sajnálnak minket fiatalokat az idősek,mi is úgy fogjuk sajnálni 30-40 év múlva az akkori fiatalokat?

Figyelt kérdés
Több idös embertöl is hallottam màr,hogy nem irigylik a mostani fiatalokat,nem lennének a helyünkben,nem lennének most fiatalok.És meg is értem hogy így éreznek,nekünk nehezebb most mint nekik volt a Kàdàr rendszerben.De vajon lesz még ennél rosszabb is?Az utànunk jövő generációnak még rosszabb lesz?

2020. szept. 7. 13:08
A kérdező szavazást indított:
Akik 30-40 év múlva lesznek fiatalok azoknak nehezebb lesz mint nekünk
Akik 30-40 év múlva lesznek fiatalok,azoknak jobb lesz mint most nekünk
34 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem konkrétan az emberiség aranykorában éltünk az elmúlt 20 évben. Soha előtte és a jövőben nem lesznek olyan szabadok a határok, a lehetőségek, a tőke, a tanulás mint az elmúlt 20 évben. Ennél rosszabb lesz, ahogy összeomlik a globális klímarendszer, tízmilliók indulnak útnak, újabb vírusok, nyugati társadalmi válságok, stb stb széttépik a helyzetet.
2020. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elképzeltem ahogy 2050-ben beszélgetek egy fiatallal és azt mondom neki,ennél még az Orbàn rendszer is jobb volt,mint ami most van.
2020. szept. 7. 13:12
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 nem a 80-as évek voltak nekünk az aranykor?Volt mindenkinek stabil munkahelye,jobban ki tudott jönni az ember a fizetéséről, könnyebben jutott lakàshoz.És könnyebben alapíthatott csalàdot.
2020. szept. 7. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hááát, én pont az ellenkezőjét látom. Látok pár cuki időset, akiket érdekel valamilyen szinten a mostani világ, tök normálisan letudnak ülni beszélgetni a fiatalokkal és hasonlók. De, a többségnél nem ezt látom. A többség nemhogy sajnálja a fiatalokat, de mindenért támadja őket. Elég felmenni bármelyik cikkhez a facebookon, ami bármilyen ilyennel kapcsolatos. Az öregek többsége előadja, hogy a mostani fiataloknak nincs semmi gondja, mitől lesznek depisek, miért nem dolgoznak többet, bezzeg az ő idejükben és hasonlók...

Szerintem a mostani fiataloknál tényleg az lesz, amit az #1-es írt. Elmeséljük majd, hogy milyen szép erdők, tájak voltak.

2020. szept. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is jó korban élünk és jó helyen. Nincs háború a környéken, nincs nagy éhínség és stb. Az idősek már vissza emlékezve az "idő megszépíti az emlékeket" jutt róla eszembe. Mesélnek olyanokat, h mi volt én meg elképzelni se tudom. Az hogy a társadalmi elvárás és a lehetőségek magasak és sokszínűek még nem biztos, hogy könnyebb nekünk.


Ha túl sok lehetőségünk van, akkor nincs lehetőségünk. Régebben volt 2-3 lehetőséged a jövődre nézve, vagy jó volt vagy sem. Azok közül nem volt olyan nehéz dönteni, mint a mai világban ahol azt súlykolják beléd, hogy van 100 féle lehetőséged, amiket be kell kategorizálnod valahová. Ilyenkor egyértelműen merül fel később bennünk, hogy jól döntöttünk?! Mi lett volna, ha nem megyek egyetemre, hanem szakmát tanulok??! Ez elég nyomasztó minden egyes nap ezt érezni, főleg hogy később megbánod a döntésed.

2020. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

"És meg is értem hogy így éreznek,nekünk nehezebb most mint nekik volt a Kàdàr rendszerben."

Az ilyeneket visszavágnám abba az általuk magasztolt rebdszerbe, aztán majd elmélkedhetnének, hogy melyikben nehezebb az élet.

2020. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 az idősek akik benne éltek csak jobban tudjàk hogy akkor volt jobb vagy most.Ök össze tudjàk hasonlítani az akkori körülményeket a mostaniakkal.
2020. szept. 7. 15:52
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Ez a kor is jo 20 eve is jo volt es 20 ev mulva is jo lesz a tortenelemben foleg a haboruk azok amik tonkre teszik megnyomoritjak az embert, mostanaban es a kozeljovoben meg masfajta, a kis ember eletere kevesbe (max penzugyileg hato haboruk lesznek voltak).


Az emberek szeretnek rinyalni az idosek meg foleg, ez a velemenyem.

2020. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!