Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezne, hogy a diplomaszerzés...

Létezne, hogy a diplomaszerzés óta szellemileg még jobban leépültem? Vagy eleve nem is lett volna való nekem a diploma?

Figyelt kérdés

Azt azért érdemes megemlíteni, hogy elég sok ideig tartott mire meglett a papír. Szakváltással együtt 6 évet tanultam sok kínlódással összekapartam. Idén elején végeztem, aztán jött pár hónap munkanélküliség, diagnosztizáltak egy betegséggel, majd pár hónap munka és most ismét itthon vegetálok és azt érzem, mintha szellemileg leépültem volna. Az angol is sokkal nehezebben megy, mint fél éve pedig olyan állást pályáznék meg ahova kell, de olyan szavakat is elfelejtettem, ami korábban evidens volt (become: valamelyik nap nem jutott eszembe a jelentése). Nagyon félek, hogy a betegségem vagy annak kezelése van hatással az agyamra. És tényleg olyan mintha egyre hülyébb lennék. Jó mondjuk mióta munkanélküli vagyok megint nem ér semmi inger és gőzöm sincs mit tanuljak, mert a saját szakmámban nemcsak, hogy nincs tapasztalatom, de igazából gyűlölöm is.


Szerintetek tanuljak ki valami primitív szakmát ha úgy érzem diplomás munkakörhöz túl hülye vagyok?



2020. szept. 17. 11:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

Egyrészt, olyat csináltál, amit nem szeretsz. Gondolom, már a tököd ki volt az egyetemmel. Az ilyen jellegű stressz blokkolja az agyad.

Aztán, új, kreatív dolgok sem pörgették fel.

A munkanélküliség és betegség is plusz stressz.

Milyen betegségről van szó?


A személyes részem: Egy tanár miatt szívtam plusz éveket az egyetemen. És éreztem, hogy nekem sem forog annyira már az agyam. Aztán tojtam rá inkább és időnként előírtam magamnak, hogy lazítok. Mindjárt jobban működött az agyam is.

2020. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Same here, Bro. Létezik. Napról napra zoknibb vagyok 🤷‍♀️.
2020. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Nekem csak az önbizalmam szedte le. D:


Közhely, de meg kell találnod, ami újra boldoggá tesz.

2020. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha nem a motivációval van a baj, akkor érdemes valamilyen serkentőt Ginko Biloba, vagy hasonlót szedni.

Egyébként minden tudás könnyen feledésbe merül, ha nem használja az ember.

2020. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%

inkább ne tanulj ki "primitív" szakmát, mert ha leereszkedsz a "primitív" emberek szintjére, mindenki utálni fog közülük. inkább sírj egy kicsit valamelyik egykori profnak, hogy visszamennél oktatni, egyetemi tanár úgyis mindig az ilyenekből lesz, az élethez szerencsétlenek, a tisztességes dolgozó embereket meg lenézik.

primitív, bunkó, címkórságban szenvedő, életképtelen alak, téged az Isten is egyetemi tanárnak teremtett.

2020. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#5: A kérdés már csak az, hogy téged minek teremtett...


Amúgy fura, de nálunk az új tanárok, akikkel beszélgettem, pont nem ilyenek. Az egyikük két egyetemen tanít, külföldre is hívták, saját kutatásokat vezet. A másiknak saját cége van.

2020. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#2: Milyen szakon végeztél? És hova lyukadtál ki az egyetem után? Azért kérdezem, mert ha egyre zoknibb vagy, akkor hogy tudsz teljesíteni (a szakterületeden)?


#4: Sajnos a motivációm hétről hétre csökken.

2020. szept. 17. 15:10
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

engem, hatos? annak a "primitív" embernek, akinek köszönhetően te csak növeszted a diplomás sgged az irodádban, mert addig mi, primitívek, kitakarítunk, megfőzünk, kiszállítunk, eladjuk neked a cuccaid a boltban, megszereljük az elromlott berendezéseidet, menedzseljük a tömegközlekedést és mi vagyunk a taxi, amit akkor hívsz, ha a primitívek még nem szerelték meg az autódat. és annak a primitív embernek, aki magára már fel sem venné a jelzőt, eleget hallotta már ilyen haszontalan, "semmire sem vagyok jó, de van egy diplomám, így csodáljátok a felsőbrendűségemet" emberekről, csak az a baj, hogy amikor az extraértelmiségi szülei kidobták, mert ő inkább primitív ember akart lenni, mint ilyen véglény, akkor a többi primitív befogadta, és senki ne beszéljen rosszul azokról, akik jók voltak hozzám.

neked meg remélem kérdező, hogy egyszer nemcsak hogy meggyógyulsz, de azt a veledszületett agybajt is megszerelik a kezelés végére.

2020. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

egyetértve a #8 és még hozzá.


hát igen ezek az úgynevezett értelmiségiek , szeretik ezt hangoztatni és magukat különbnek beállítani, és csak ők alkalmasak vezetői beosztásban beszélni a semmiről és lenézni azt

aki megtermeli nekik a földeken az élelmiszert , hajnalban kelni , hogy neki legyen friss kenyere és pékáruja , és még a többi.


az értelmiségit kitüntetik, jutalmazzák, elismerik, azért mert van ahhoz esze és gerince , hogy kihasználja és éhbérért dolgoztassa az úgynevezett primitíveket , és ez a fasza gyerek.

2020. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9: Nem mintha nekem kellene erről panaszkodnod lévén, hogy hiába tartozom szerinted ebbe a kasztba, nem vittem semmire és nekem is bántja a lelkem, hogy nem végezhetek értékteremtől szakmunkát, amiben nagyobb örömömet lelném. A lenézést én is gyűlölöm, de sajnos ez most a társadalmi/gazdasági felállás. Hidd el, ha az egészségem engedné már holnaptól kitanulnék magasépítő technikusnak, mert nagyon érdekel a terület és van benne pénz is.
2020. szept. 18. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!