Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomaszerzés előtt van...

Diplomaszerzés előtt van értelme főállású munkát keresni?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy most júliusban lesz diplomám. Eddig diákmunkáztam, majd gyakornokoskodtam több helyen. Van annak értelme, hogy még diploma nélkül jelentkezek diplomát igénylő állásokra, hogy majd nyáron tudnék kezdeni? Nyilván necces, mert nem biztos, hogy sikerül az államvizsga + a munkáltatók sem szivesen kockáztatnának, csakhát ott van az én szemszügem is, hogy diplomaszerzés után nem szeretnék hónapokig tengődni munka nélkül, jövedelem nélkül, jó lenne bebiztosítani magam. Sajnos ahol gyakornok voltam, oda nem vesznek fel pályakezdőket.
2020. márc. 2. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a 2 éves mesterképzést levelezőn csináltam, első évben is már a szakmámban helyezkedtem el, aztán kis idő múlva váltottam egy sokkal magasabb pozícióra, ahová fel is vettek és azóta is itt vagyok. Teljesen pályakezdő voltam amúgy
2020. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megéri persze. De akár már addig is dolgozhatsz ott. Nekem sok szaktársam csinálta azt, és miután kezükbe kapták a diplomát, a fizetésük is nőtt.
2020. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam már az utolsó félévemben. Sokan csinálják ezt. Annak viszont nincs értelme, hogy most jelentkezz nyitott pozíciókra úgy, hogy csak nyáron kezdesz. Aki most hirdet, annak most kell ember, nem fog rád nyárig várni.
2020. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En 4 eve diplomas munkakorben dolgozom, nekem is kovetkezo felevben lesz allamvizsga. Munkakorfuggo, de sok esetben elvonatkoztat a munkaltato a diploma megletetol. A legtobb diplomaskent hirdetett allas betoltesehez jogilag nincs szukseg diplomahoz.
2020. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!