Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezne, hogy a diplomaszerzés...

Létezne, hogy a diplomaszerzés óta szellemileg még jobban leépültem? Vagy eleve nem is lett volna való nekem a diploma?

Figyelt kérdés

Azt azért érdemes megemlíteni, hogy elég sok ideig tartott mire meglett a papír. Szakváltással együtt 6 évet tanultam sok kínlódással összekapartam. Idén elején végeztem, aztán jött pár hónap munkanélküliség, diagnosztizáltak egy betegséggel, majd pár hónap munka és most ismét itthon vegetálok és azt érzem, mintha szellemileg leépültem volna. Az angol is sokkal nehezebben megy, mint fél éve pedig olyan állást pályáznék meg ahova kell, de olyan szavakat is elfelejtettem, ami korábban evidens volt (become: valamelyik nap nem jutott eszembe a jelentése). Nagyon félek, hogy a betegségem vagy annak kezelése van hatással az agyamra. És tényleg olyan mintha egyre hülyébb lennék. Jó mondjuk mióta munkanélküli vagyok megint nem ér semmi inger és gőzöm sincs mit tanuljak, mert a saját szakmámban nemcsak, hogy nincs tapasztalatom, de igazából gyűlölöm is.


Szerintetek tanuljak ki valami primitív szakmát ha úgy érzem diplomás munkakörhöz túl hülye vagyok?



2020. szept. 17. 11:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#7: Még az államvizsga és a szakdoga vissza van. Amúgy a szakmában dolgozom, csak nem a legjobb helyen és nem a legjobb fizetéssel. De, amint meglesz a diploma, váltok.


Fura. A diplomások fikázása nincs törölve. Az ezzel kapcsolatos kérdés viszont törölve lett. Ennyire érzékenyen érint titeket, #8 és #9, hogy valaki rá mer kérdezni arra, hogy miért vagytok ennyire frusztráltak?

2020. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

ja vágom drága, tehát szeretnél te primitív lenni, csak ugye ahhoz dolgozni is kell neked meg munkaallergiád van, meg aztán mit fog szólni apuci-anyuci?

és mint leírtam, 11, már rég nem az izgat, hogy valaki csak per leprimitívez, mert ő bezzeg akkora nagy ember egy színes nyomtatott papírral egy ronda műbőr tokban, de az hogy szrságokat beszél másokról, akik ezereszer jobb és hasznosabb életet élnek, mint az ilyen visszamaradott elmék mint kérdező, az zavar, de nagyon.

2020. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem leépültél, csak szimplán idősödsz te is szép lassan. Egy gyereknek még olyan az agya, mint a szivacs. Kis iskolás koromban nekem is olyan penge agyam volt, hogy sok mindenre még mindig szó szerint emlékszem abból az időből.

Aztán szépen lassan eltelnek az évek és mire az egyetem végére ér az ember egyre inkább “elfárad” az agy. Nem leszel már te sem frissebb vagy fiatalabb. Nehezebben tanultam már én is. Szedhetsz vitaminokat, de azért ugyanolyan nem leszel. Ez mindenkire érvényes.

2020. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12: Tényleg nem értelek. Mi pontosan a problémád?

Nekem pl. van egy szakmám. Megcsináltam, dolgozok benne. Utána mentem egyetemre, ugyanolyan szakirányba. Nem, nem azért, mert ne tetszene a melóm vagy ilyesmi, csak nem akarok szakmunkás minimálon tengődni.

2020. szept. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14

a probléma az , hogy az iskolázottság nem egyenlő az intelligenciával , ezt te is bizonyítod , mert a helyesírásod , 4. elemi szinten tart.

2020. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15: Ki írta, hogy az iskolázottság egyenlő az intelligenciával? Ettől függetlenül, mondjuk az iskolázottság már eleve feltételez valamilyen szintű intelligenciát.

A helyesírásról inkább ne beszéljünk úgy, hogy neked nem megy a központozás. Betudnád másolni, hogy mit írtam el?

2020. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
hát ez az , hogy még így sem megy ,( ezért nem elírás ), az ikes igéket kell még 1X átvenned.
2020. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2020. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!