Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más hogy enyhíti magában azt...

Más hogy enyhíti magában azt ha pl hiányzik a múlt?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején, eddig is de főleg mostanában egyre többször eltöprengek azon milyen jó volt régen és tényleg régen minden jobb volt az életemben.

Igaz hogy ma már van minden, telefon Net akármi, de engem ez nem tesz boldoggá. Olyan jó volt régen, aki tudja miről beszélek annak mondani se kell de azért leírom. Családdal apa anya gyerekek közös túrák, biciklizés, gombázás, a falusi gyerekekkel szintén labda, foci, kergetőzés, rádió volt csak amin igazi zene ment, az még zene volt. Kis állatért sirtunk hogy kapjunk nem okos telót. Aztán persze volt már számítógép idővel. Máriós játékok, meg ezek az alap dolgok sims, akármi. Társasoztunk, kártyáztunk, malmoztunk stb. Sajnos szülők már meghaltak. A fiatalok meg akikkel akkor játszottunk, hát, rosz nézni mivé lettek csak a pénzt hajkurásszák. Mind külföldre akart kimenni és ki is ment, legdrágább kocsi és karóra, legdrágább ruhák stb. És igen bizony a legrosszabb az hogy csak Facebookon lógnak ott lehet elérni őket, és mondok még ettől is rosszabbat, sajnos rosz látni hogy ők is elég sablonossá váltak. Már ritkán keressük egymást hogy írjunk de akkor is csak szia mizu, semmi ott, semmi. Sablon üzenet váltás volt én töröltem magam e miatt is hisz így semmi értelme. Néha majdnem elkap a sírás mert sajnos valahol megtört az emberiség. Elszakadt valami sablon á váltak. Újra átakarom élni, (ezeket a dolgokat amit írtam hogy mi volt régen) De sajnos senki sem vevő rá. Kihaltnak érzek mindent és nagy az űr. Az ismerkedésről ne is beszéljünk a férfiak is csak neten mernek írogatni élőbe gyávák



2020. szept. 21. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ezt érzem. Amit tudok tenni, hogy próbálom a gyerekeimet úgy nevelni, megadni nekik azt az érzést ami nekem még jutott. De sajnos már az elvárás a többi gyerektől, a közösségből érkezik. Pl te nem minecraftozol? Stb. Ehelyett most hétvégén is olyan szép idő volt, nem is voltunk benn, egész nap az udvaron tevékenykedtünk, pakolasztunk, játszottunk.

40/F

2020. szept. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez az egyik okom amiért nem vállalok gyereket. Ha lenne normálisan nevelném, ahogy velem is tették kiskoromban, nagypapám játszótérre vitt, sétálni, mennyit jártunk a kertbe, imádtam minden percét! Bár visszamehetnék! ÉLNÉNK, nem pedig belökném a monitor elé, ahogy manapság szokás. De ebből adódóan más lenne, mint a többi gyerek, akik már előbb nyomkodják a tabletet mint hogy tudnának írni... és tuti kiközösítenék. Abban pedig volt részem nekem is, és nem akarok ilyen sorsot a gyerekemnek.
2020. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Ez most kábé olyan, mintha felütötted volna a Nagy Közhelyszótárt, és abból másoltál volna ki egy bekezdést a mai világról.
2020. szept. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Mért nem tudom elfogadni,hogy örökre vége,miért várom most is, hogy visszajöjjön végre?Mért álmodom mindig, hogy velem van újra?Miért kell naponta gondolnom a múltra?Miért fáj, ha látom, vagy miért fáj, ha nem,Miért van,hogy feledni nem tudom ma sem?Miért fáj, ha szavak nélkül, némán eltapos,hisz ez köztünk szinte már mindennapos.Miért érzem azt, hogy mégis jó lehet?"
2020. szept. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hiszed ha nem, én is így érzek, legszívesebben én is így élnék, pedig mikor még ez volt a helyzet meg se születtem. Mégis, valamiért nagyon erősen él bennem ez az érzés, hogy baromira szeretnék egy faluban lakni, ahol a gyerekek egész nap kint vannak a természetben, játszanak, segítenek a munkában. Valamiért nagyon vágyom ebbe a világba, pedig meg se tapasztaltam. Boldogan ott hagynám Budapestet, eldobnám a telefont, laptopot, mindent, csak sajnos ebben a világban muszáj, hogy legyen, különben gyakorlatilag "ha nem vagy fent a neten nem létezel". Sajnálom, hogy a mi generációnk már csak ilyen sablonos, az internetnek élő lett.:c
2020. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!