Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy ha valakinek sok...

Igaz, hogy ha valakinek sok fájdalomban, szenvedésben van része, attól erősebb ember lesz? Ha igen, lehetséges ennek tudatosan kitenni magunkat?

Figyelt kérdés
Én elég puhány vagyok. Túl könnyű az életem. Gyenge jellemű lettem, de szeretnék ezen változtatni.

2020. szept. 21. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Igaz. Elmehetsz mondjuk az idegen légióba.
2020. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem igaz. A komoly megpróbáltatások összeroppantanak, testileg-lekileg is, pszichés betegség is lehet belőlük (lesz is gyakran). A jellemedet szenvedéssel csak még jobban el fogod silányítani.
2020. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kontrolláld a viselkedésedet, minden megnyilvánulásodkor gondolj arra, hogy ezzel most hasznára vagy kárára vagy-e a teremtményeknek. Ez elég lesz, ha be tudod tartani.
2020. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Viselkedj erős, erkölcsös ember módjára: Segíts cipekedni a lépcsőn az öregeknek, add át a helyed nekik és a kismamáknak, ha jót tehetsz, ne légy lusta, tedd meg, takarítsd, rendezgesd a lakást, ahol élsz, tartsd rendbe a kertet, mindenkivel beszélj tisztelettel. Ha egy évig következetesen így viselkedsz, a viselkedésed vissza fog hatni a személyiségedre, és erkölcsös jellemmé válsz. Olyanná, akit mindenki becsül a jóságáért. Ez kivitelezhető.
2020. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Erősebbnek nem érzem magam, maximum "közömbös" lettem sok dologgal kapcsolatban.
2020. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem igaz. Én nagyon erős voltam de egy betegség és az azzal járó szenvedés leterített. Hiába gyógyultam meg már nem vagsok ugyan az. Ha gyenge lettem volna lehet túl sem élem. Szóval nem jó ilyesmivel játszani. Hogy ki melyen erős lelkileg az a gyerekkorban keresendő.
2020. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha a gyerekkoromból indulok ki, akkor az a sorsom, hogy gyenge maradjak, de valóban nincs esélyem változtatni ezen?
2020. szept. 21. 14:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nincs! Kezdj el komolyan foglalkozni önismerettel, az mindennek az alapja. Amint megérted a belsőm mechanizmusaid és megtanulod, hogy milyen mentális eszközöket használj különböző megpróbáltatások során, utána már sokkal könnyebb lesz tudatosan viselkedni.
2020. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5%
Aham mert ez ilyen egyszerű. Ne röhögtess már.
2020. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9 Ki mondta, hogy egyszerű? Nem, nem az, baromi nehéz, eltart néhány évig, de ezerszeresen megtérül. Létezik terápia, létezik önismereti csoport, rengeteg forrás, rengeteg segítség. A melót a kérdezőnek kell beletennie, de a nehéz nem egyenlő azzal, hogy lehetetlen. Én is megjártam már ezt az utat, nem a levegőbe beszélek.
2020. szept. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!