Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vegyen rá magamat,...

Hogyan vegyen rá magamat, hogy bármit is csináljak a hosszú távú boldogulásomért, ha azt gondolom, hogy az életem legjobb éveit már leéltem, és innentől csak rosszabb lesz minden, mert a felnőttkor sokkal több felelősséggel jár?

Figyelt kérdés

2019. máj. 11. 14:17
 1/9 A kérdező kommentje:
21/F
2019. máj. 11. 14:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a legjobb dolgok még csak most jönnek majd :)
2019. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

:DDDD


Hallottad már azt a mondást, hogy az élet 30-nál (40-nél... 50-nél) kezdődik?

2019. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, milyen válaszási lehetőségeid vannak:

1. Öngyilkos leszel, mert már minden mindegy.

2. Passzívan tűröd, mi lesz veled, és fizikailag, lelkileg „nyomorogva” éled le a hátralévő éveidet.

3. Kitalálsz valamit, ami örömet okoz, és teszel érte, hogy elérd, így akár még élvezheted is az életedet.


Komolyra fordítva: mindenki felnő egyszer, fogadd el, ezen nem tudsz változtatni. Viszont nem muszáj „komoly” felnőtté válnod, törekedj a szabadságra, élvezd a felelősség mellett is az életedet.

Számomra nagyon furcsa, hogy valaki ennyi idősen így érez, nekem a 20–30 éves korom közötti időszak volt a legfelhőtlenebb (minimális felelősség, nagy szabadság).

2019. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még ha egy 60 éves ember lennél akkor is történhet veled millió jó dolog. Ne siránkozz és ne sajnáld magad mert ez az egyetlen rossz dolog ami veled történik. Nézz előre! ;)
2019. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A boldogság nem korfüggő-,- én épp, hogy fiatalabb koromban voltam boldogtalan, ahhoz képest felnőttkorban sokkal több örömteli dolog történt velem. A te ostobaságod, hogy ezt így korhoz kötöd.....
2019. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem annyira a korhoz kötöm, mint inkább a felelősséghez.
2019. máj. 11. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de 21 évesen az ember még semmit nem tud az életről. Teljesen felesleges tehát egy ismeretlen valamihez viszonyítanod az eddigit, és azt feltételezni, hogy az jobb nála.


A jó hír az, hogy teljesen a magad ura vagy mostantól. Nincsenek szülői tiltások, hogy "ehhez kicsi vagy még", nem dobálnak ide és oda, saját döntési jogköröd, tehát szabad kezed van.


Ez a szabadság óriási dolog, amivel élni lehet.


További jó hír, hogy ahogy "idősödsz", vélhetően egyre bölcsebbé és szélesebb látókörűvé válsz: ezek új és új lehetőségeket teremtenek, új kapukat nyitnak meg, csak nyitott szemmel járj.


A felelősségtől nem kell megijedni, az a lehetőségekkel együtt jár. Ha felelős döntéseket hozol, nem kell azok következményeitől tartanod.

2019. máj. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Atyaúristen, akkor mit szóljak én az 51 évemmel?
2020. máj. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!