Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy jobb élni, álmodozva,...

Hogy jobb élni, álmodozva, vagy óvatosan?

Figyelt kérdés

Húszas éveim elején nagy álmodozó voltam, rengetek, részletesen kidolgozott tervvel.

Aztán sorra kudarcot vallottak. Semmi se alakult úgy, ahogy elképzeltem.

Most, a húszas éveim végén, már nem merek álmodozni és a jó dolgoknak is óvatosan örülök, mert félek, hogy hamarosan rosszra fordul. Kicsit befásultam, mintha nem találnék középutat.

Ti hogy csináljatok ezt?


2020. szept. 23. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkell találni az egyensúlyt. Álmodni lehet, csak ne lehetetlent.
2020. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem lehetetlen álmok voltak.

Most pl. házat veszünk, de nem merek rá gondolni, mert előre félek, hogy nem szeretek majd ott lakni, mert kiderül valami nagy hiba, vagy őrült lesz a szomszéd stb.

Már tényleg semmibe se merem beleélni magam.

2020. szept. 23. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Először ne vegyétek meg csak lakjatok benne 1 hónapig,addig béreljétek, aztán majd döntötök.
2020. szept. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik kudarcot részletesen gondold át, hogy miért bukott el a dolog. Tanulj belőlük, próbálj ismétlődő mintát keresni. Próbáld azt megtalálni, hogy neked mit kellett volna máshogy, ahhoz hogy sikerüljön, vagy hogy előre lásd a bajt. És ne add fel az álmodozást!
2020. szept. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!