Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elégszik meg mindenki...

Miért elégszik meg mindenki ezzel? Ez így nem élet.

Figyelt kérdés

Miért elégednek meg az emberek azzal, hogy úgy működik ez a kics@zett társadalom, hogy heti 40-50-60 órát KELL dolgoznunk ahhoz, hogy legyen pénzünk valahol lakni, és valamit enni, hogy másnap újra kezdődjön ez az egész?? És akkor ezek után örüljünk annak a napi 1-2 órának, amit talán azzal tölthetünk, amit és akit szeretünk..

Ez nem normális. Nem a munkának kellene kitöltenie az ember életét.

Egy életünk van, így borzasztó szomorú és dühítő, hogy a munkával megy el.

Nem kamukérdés, nem trollkodás, csak elegem van, és kíváncsi vagyok, hogy más is érez-e így.



2020. szept. 26. 15:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Én is szomorúnak tartom, ezért olyan szakmát tanultam, amit szeretek is csinálni és ami jól is fizet. Tudom, hogy erre nem mindenkinek van lehetősége, ezért hálás is vagyok a múltbéli döntéseim miatt. Heti 40 óra munka mellett hétköznap 6-8 órám van azt csinálni, amit szeretek és azokkal lenni, akiket szeretek. Persze ha tehetném, átállnék heti 4 napra, vagy csak a hobbijaimmal foglalkoznék, de sajnos abból maximum akkor tudnék megélni, ha megnyerném a lottót. Sajnos ilyen a világ, meg kell próbálni a lehető legtöbbet kihozni a lehetőségeinkből.
2020. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
91%

Egyetértek én is gondolkoztam már ezen,szerintem épp elég az,hogy fiatal korban tanulunk,mellette éljük az életünk.

De nem azért jöttünk erre a világra,hogy számlákat fizessünk hanem azért,hogy boldogan éljünk.

Ez ellen sajnos néhány ember nem tud tenni,csak a saját érdekében tud változtatni a saját életén de generációkon vagy az egész társadalmi logikan nem tudunk sajnos...

2020. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Én is így érzem. :(

Sajnos nem tudjuk megváltoztatni a társadalmat.

2020. szept. 26. 15:38
 4/38 anonim ***** válasza:
66%
Nem kötelező dolgozni. Semmit sem kötelező. Elmehetsz egy erdőbe vagy bárhova és élhetsz szabadon, vadászhatsz állatokra, ehetsz rovarokat, gyümölcsöket, amit akarsz. Nem kell társadalmi normáknak élned. Úgy éled az életedet, ahogy akarod, csak bizonyos lemondásokkal jár akkor. Én se dolgozok évek óta, mert megtehetem. Van 2 saját lakásom, egyikben lakok, másik ki van adva albérletbe, mert megörököltem, mindig fixen jön a pénz és kész. Elmehetnék dolgozni, de minek? Elég nekem az a pénz ami bejön. Nem vagyok én telhetetlen ember.
2020. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
41%
De, ez a normális. Mindig is legalább ennyit kellett.
2020. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

#4-es, nagyon szerencsés vagy, hogy nem kell dolgoznod!

#5-ös, nem, soha nem volt ez normális. Nem ezért élünk.

2020. szept. 26. 15:42
 7/38 anonim ***** válasza:
91%
A világ egy NAGYON szerencsés részén élünk, hogy ez nagyjából megvan! Aláírom, hogy van, ahol jobb, de nézz már szét!
2020. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
80%

Kèrdező, amikor rád jön ilyen depis hullám, gondolj arra hogy nekünk mennyi lehetőségünk van. Van ételünk, vizünk, van pénzünk, vehetünk ruhát, cipőt, majdnem bármilyen ételt, amit megkívánunk. Van tető a fejünk felett. Persze cserébe dolgoznunk kell, de semmit se adnak ingyen. Örülj, hogy ha dolgozol akkor megtudod valósítani, amit akarsz. Pl. Elhatározod hogy elutazol nyáron valahova (vírus helyzetet most ne keverjük ide) és szépen dolgozol, félreteszel az utazásra, aztán mehetsz is.

Gondolj bele milyen életed lenne a világ mások felén, ahol háborúznak, nincs víz se étel. Összetákolt ólakban élnek, nem tanulhatnak, munka sincs. Csak vegetálnak és várják, hogy valaki segítsen nekik a világ jobbik feléről. Szerintem még mindig jobb helyzetben vagyunk, hogy dolgozhatunk, függetlenek vagyunk.

2020. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
85%
Ne legyél ennyire elégedetlen. Más negyedannyiért összetenné a kezét, mint ami neked megadatott.
2020. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%

Ami azt illeti, jó esetben az ember szeret is dolgozni.

De akkor, kedves kérdező(6)-nézzük meg:

Múlt század elején a népesség nagy része látástól vakulásig dolgozott, sokkal többet mint most, rossz körülmények közt éltek, korán haltak, semmi szabadidejük nem volt, stb.

Az akkori "középosztály" és a feletti rétegek voltak a tipikus egy keresős családok.

Pár száz évvel ezelőtt az átlagember -hajnalban kiment a mezőre,

sötétedéskor visszajött

-télen pedig egyéb dolgokkal foglalkozott, bár lényegesen kevesebbet dolgozott nyár/tavasz/őszhöz képest. Ekkor a felsőbb rétegnek nagyon kevés tagja volt.

Ahammm, soha nem volt normális...

2020. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!