Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkinek van valamilyen...

Mindenkinek van valamilyen pszichológiai értelemben vett "nyomora" vagy gyengepontja? SZAVAZÁSSAL!

Figyelt kérdés

A szorongás, az emberkedés, "kihanemén" mentalitás, megfelelési kényszer, a fóbiák, a pénzéhség, a szexuális fétisek (a nagyon "betegek" főleg), mind-mind valamilyen pszichológiai okra vezethetők vissza, amik az esetek nagy részében negatív ingerként érték az illető embert.

Nekem is van, tudom hogy mi a fő oka annak, hogy esetenként olyanokat teszek, amit más előtt szégyellnék felvállalni (pl kárörvendés magamban, rosszmájúság, de csak gondolati szinten). Ismerem a saját gyengepontom. Nem zárom ki hogy rejtve legyen még valami elfedett problémám, de ezt az egyet/párat tudom, amik ezt okozzák - sok jó barátomról, ismerősömről is kiderült egy-egy lelkizős beszélgetés alatt, hogy mi történt vele: ilyen esetekből nekem valami "táblázat" jött létre: ha ez és ez történ az emberrel, akkor ez és ez lehet esélyesen - nagyjából így.


Vagy a három-négydiplomát, öt nyelven beszélő, mindent tudó, sikeres, tehetséges fiatalok? Akik két körmondattal leköröznek szinte bárkit, akivel vitába keverednek? Ők vajon miért lettek ilyenek? Vagy mert zsenik, vagy mert a tanulásba menekültek, vagy így kompenzálnak, stb.?


Tehát a kérdésem: kijelenthető, hogy mindenkinek (pl. pszichopaták kivételével pl.) van pszichológiai gyengepontja, ami a viselkedését, eredményeit, életcselekedeteit magyarázza? Ami úgymond "támadási felület"? Senki sem elhet így igazán "nagy" ember, ha úgy nézzük - nyilván kisarkítva?



2020. jún. 21. 13:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, jól látod
Félig-meddig igazad van
Nem látod jól
42 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Én folyamatosan szorongok
2020. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a szerkezeti hibákért, többször belejavítottam hogy korrektebb legyen a megfogalmazás.
2020. jún. 21. 13:17
 3/15 A kérdező kommentje:
A szorongás nekem is jelen volt/van, de szerencsére kezdem legyűrni tudatosan.
2020. jún. 21. 13:18
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom legyűrni,igaz nem járok pszichológushoz sem.Leginkább a jövőm az ami aggaszt.
2020. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én az önkondicionálást használom. Ha gondolod próbálkozz meg vele, nekem bevált, méghozzá rövid idő alatt. Nem sulykoltam magamba semmit tervszerűen, csak azon gondolkoztam folyamatosan egy darabig, hogy mit hogyan csinálnék ha nem szoronganék. Elkezdtem úgy csinálni, és drasztikusan leesett a mértéke, pedig korábban volt, hogy gyomoridegem volt hétköznapi elintéznivalók gondolatától is.
2020. jún. 21. 13:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van. Konkretan eleg behodolo vagyok es szo szerint vonzom a szociopatakat. :D de egy ideje mar tudatosan keresem a tarsasagukat
2020. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezekre gondoltam. Úgy érzem, hogy jó ha tudom és elfogadom magamban ezeket, mert nem szorongok a "mocskos titkaim" miatt vagy hogy mondjam :D KÍváncsi vagoyk hány barátság, esetleg család szakadna szét ha az emberek legmélyebb, legpiszkosabb dolgai kiderülnének egytől egyig ilyen megvilágításban.
2020. jún. 21. 13:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Huh. Elozo vagyok. Ha az en titkaim derulnenek ki... Konkretan nem maradna senki mellettem
2020. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket a kulcsszavakat nem tartom nyomornak. A mértékét tartom annak. Minden tulajdonság lehet beteg, ha eltúlzott. Én nem érzem úgy, hogy ne az egészséges intervallumban mozognék.
2020. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Persze, ezért nem mondtam hogy kivétel nélkül mindenki. Ezért emeltem ki azt is hogy PL a pszichopatáknál nincs ilyen. Nyilván nem arra értem hogy az vagy :D Csak a lelkileg (nagyon ritka) egészséges emberek is beletartoznak. Szerencsésnek mondhatod magad :)

Köszi mindenkinek, várok még válaszokat!

2020. jún. 21. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!