Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszindulatú, irigy, szemétlá...

Rosszindulatú, irigy, szemétláda, önző, bunkó ember vagyok. Lehet ezen változtatni, vagy maradok, aki vagyok?

Figyelt kérdés

En tenyleg igyekszem.

Raszolok magamra, ha a fejemben elkezdek masokrol rosszat gondolni. Es lehet abbahagyom egy fel percig de utana ismet elkezdem. Mindenben es mindenkiben talalok kivetnivalot, irigy is vagyok.

Pedig kulonosebb okom nem lenne ra, alapjaraton egy szerencses, sikeres, jol kereso, viszonylag szep lany vagyok.

Megis.

Tele vagyok frusztracioval es gyulolettel, haraggal.

En mindenben es mindenkiben csak a rosszat latom.

Lehet ennek koze ahoz, hogy alkoholista apa mellett nottem fel, majd 5 eves narcisztikus remalom parkapcsolatom volt?

Mi a teendo?

En mar ilyen maradok?

De nekem ez nem jo, en nem akarok gonosz, meg szemet lenni.

En egy kedves es jo ember szeretnek lenni.


2020. szept. 27. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Első lépés a felismerés.

2ik a pszichológus

2020. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj, az szerintem nagyon jó, hogy ezt felismerted. Sőt, szerintem az, hogy jó szeretnél lenni, az már felsiker. (ha őszintén így gondolod)

Úgyhogy ne aggódj, egyáltalán nem vagy "menthetetlen". :)

Egy jó pszichológus rengeteget tudna segíteni neked.

2020. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Elindultál azon az úton hogy jobb ember váljon belőled. Sok sikert.
2020. szept. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Pszichológus nélkül is mehet ez. Introspekciót kéne sokat gyakorolnod az hiányzik belőled vagyis megfigyelned és reflektálnod a gondolataidra, élményeidre, mert a gondolataid között nem stimmel valami és azon kell változtatnod.
2020. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Az olyan gondolatok, amik csak úgy hirtelen beugranak, és te magad is zavarónak találod őket, nem árulkodnak annyira a karakteredrol, mint azok, amiket tudatosan gondolsz.

Ha ránézel valakire, és beugrik egy rossz gondolat az illetőről, de te tudatosan leállitod magad, akkor nem vagy szemétláda.

Tartsd fenn ezt magadban, sőt, próbáld raszoktatni magad arra, hogy ha valakiben találsz egy rossz tulajdonságot, rögtön utána keresel egy jót is, és akkor idővel átszoktathatod magad egy pozitívabb gondolkodásmódra.


És ja, a rossz szülők lehetnek ennek a kiindulópontjai, de minél messzebb leszel ettől a közegtől, annál inkább van eselyed egy számodra is jobb mentalitás kialakításában.

2020. szept. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Megszállt a gonosz.Ki kell űzni olyankor.Szóval jó irányba haladsz,csak így tovább
2020. szept. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Önismereti csoport. Majd utána önkénteskedés egy állatmenhelyen.
2020. szept. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Intrion ***** válasza:
Nekem nincs ilyen problémám. Addig amíg ki nem lépek a lakásból. Egyik ember okosabb mint a másik. Instant agyfasz és gyülőlet orgia övezi utam még haza nem érek. :D
2020. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.. 27/L...
2022. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Magadra ismertél, ez már egy jó jel :)
2022. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!