Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is megesett már hogy...

Mással is megesett már hogy mikor kilépett a komfortzónájából, végeredményként csak egy még mélyebb gödörbe taszította magát?

Figyelt kérdés
Ugye van ez az életvezetési vélekedés, hogy ha ki akarsz lépni a langyos kakiból, és pozitív irányba változtatni az életed akkor ki kell lépned a komfortzónádból és ott alakítanod valamit. Na én ezzel ráfaragtam, mert megtettem, de csak még brutálisabb depressziót sikerült a saját nyakamba zúdítanom. Ezért se nagyon merek már ugrálni, mert igaz hogy a lagymatag fosban ülni is nyomasztó, de ha megpróbálok kitörni belőle, azzal jó eséllyel csak többet ártok magamnak mint használok...
2020. szept. 29. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Lehet ezt ésszel is csinálni. De az élethez bátorság kell akkor is, ha tervezed.
2020. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot nem igazán értem. Meg magyaráznád?
2020. szept. 29. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Draga kerdezo. Az en idomben nem volt ennyi megmondoember, es ez a fixacio, hogy sikeresnek kell lenni, meg fejleszteni kell magad, nem frusztralta emberek tomegeit. Ugy csinaltal vagy nem csinaltal valamit, hogy azt nem sugalmaztak neked es nem eroszakoltal magadra olyat, amit nem tettel volna.
2020. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz is meg nem is de van benne igazság,el mentem nemzetközi sofőrnek rá ébresztett dolgokra,világot láttam néha jó is volt mikor nem hajtottak és basz.gatott a főnök,sok szép és érdekes helyen jártam,de fáradtan nem lehet élvezni és hogy mindenhol te vagy a legutolsó.

Sajnos főleg az irányítóm és a főnök miatt utáltam meg a dolgokat, de az is közrejátszott hogy kint külföldön van ahol nagyon stresszesek voltak az irodisták vagy a raktárosok,na meg a magány is egy idő után megjelent, ha el akartál menni pl csak egyet sétálni mert pl hétvégén volt idő és egy kis energia is akkor nem az eső esett a napfényes Itáliában is, de volt szerencsém azért kicsit kirándulni is,csak ez a magány ne lett volna.

Rendszerte életmód sem volt a legjobb, hol éjjel vagy nappal kellett menni ez ugye azt eredményezte hogy össze vissza aludtam és ettem,wc és fürdési lehetőség sem volt mindenhol de nyáron még a fürdést is meg lehet oldani, folyamatosan melóztam azt sem tudtam valamikor már mi volt tegnap?

Gyilkos meló ez a nemzetközi furgonozás,szerencsére azért ahol én voltam kímeletesek voltak az elején de ugye aztán el kezdik feszegetni a határokat,na és amikor egy rendszám vagy csak az sem annyira jó,egy idő után be depizik az ember, ott rontotta el a drága vállalkozó hogy hirtelen túl sokat akar egyszerre és amikor már szúr a szemed,fáradt vagy jön az energia ital amit mielőtt el kezdtem ezt a melót ha életben 5x ittam de itt már heti szinten ittam napi többet is, szemét kajákat ettem mert semmi időm nem volt sokszor.

Zárásként egy hosszú műszak végén voltam a lerakón legalább is azt hittem,mondom a főnöknek én ezután biztos fekszem le és alszom vagy 8 órát de az sem elég amúgy, erre a válasza az nem olyan biztos,mondom pedig ez 100%

Fel hív újra hogy el küldte a megbízást oda még menjek el ami 500 km volt,pedig világosan el mondtam mit fogok csinálni de csak el vállalta a majom, aztán le mondja,szarul voltam, fáradt és depis,másnap siránkozik hogy legközelebb ne csináljak ilyet mert nem fizeti ki az egész hetemet stb...

Felmomdtam, azóta sem talál embert 😀

Ha kamionoztam volna ott legalább 13-15 óra munka idő után legalább minimum 9 óra pihi lett volna ami azért más de mindegy is,így már biztos hogy nem teszem le kamionra sem a jogsit,nincs az a pénz,ha ki számolom mennyit kerestem órabérben vagy egy kamionos mennyit keres,nincs otthon stb...

Majdnem el kapott a sírás,szóval annyi pozitív van benne részemről láthattam több országot,tanultam dolgokat, megismertem új embereket, betekintést nyertem ebbe is, mehetek tovább de inkább itthon, esetleg később talán ki próbálom milyen külföldön élni?

Sokkal jobban érzem magam mióta van időm rendes kaját enni nyugodtan,minden nap tudok rendesen fürdeni és wcre járni nyugodtan,szar vírus miatt egy csomó hely miatt ki voltak a sofőrök tiltva az cégek wcejeből az helyett ha volt egyes helyeken mobil wc 30 fokban bele mész úgy hogy még a nap is süti,szagok uralkodnak,látszik a wcen hogy már egy ideje nem volt takarítva, gyomor forgató látvány stb...

Fizetés sem volt a legjobb mint ki derült ezt a bért itthon is meg lehet keresni, sima betanított melóval, dohány boltoskent stb..

Várom már a gyorshajtási csekkeket drága osztrák barátaimtól,németre is van esély,tálán még cseh,szlovák, olaszra is van esély, román barátaimtól csak mutogatásokat és dudálásokat kaptam a gyorsaságom miatt ő nekik semmi sem elég mennek össze-vissza.

Engem a pénz nem boldogít szóval akár mennyit fizetnek is soha többé nem csinálok ilyet. Tanulni kell majd okosnak lenni aztán 8 óra alatt is jó pénzt lehet keresni egy olyan melóban amit pár hónap után is szeretni fogsz,hiába mondták régen tanulni és tanulni nem érdekelt de ez a pár hónap ráébresztett arra hogy amit a szüleim mondanak az nagyon sok esetben igaz és hasznos,nagyon rendesek szóval szerencsém van,amit nem tudunk kérdezzük meg veszteni való nincs.

Ezeket csak érdekesképpen írtam le,kicsit negatívan mondom tudom ez a katymasz nem érdekel,mostmár van motivációm és kitartásom,terveim amiben szerepel egy vállalkozás is na és persze életem szerelme akivel szeretnék egy boldog életet,időm még van huszas éveim elején vagyok és megjött az eszem szerencsére.


Figyelj kérdező ha úgy vesszük,nekem sem sikerült túl jól ez a fajta lépj ki a komfortzónádból lévő dolog mert igen sírtam is stressz,éhség, fáradság, azt sem tudom már hol vagyok?

De kellet ez,ezekután is ki lépek a komfortzónámból és te is tedd ezt mert sosem tudhatod nem e lesz egy jó lehetőséged?

Engem többször megbántott a főnök és hajtott majd mikor már több ideje ír vagy hív hogy nem e megyek vissza hozzá?

Szabály szerint nyalizik akkor tudom hogy nem lehettem egy szar darab mint ahogy ő azt állította, de az az ember akarom mondani nő is aki többször irányított ő is adott munkát be valotta hogy lehet hogy egy kicsit túl tolta a dolgokat szerint nagyon is érzelmileg akart rám hatni de annyira buta nem vagyok.


Össze vissza írtam dolgokat,annyi a lényeg,lépj ki a komfortzónádból mert ha nem teszed be gyöpösödsz és meg fogod bánni ha ki sem próbáltad azokat a dolgokat, rizikó mindig lesz de ez már csak ilyen,tedd rendbe magadat lelkileg akár pszichológus segítségével is aztán hajrá,sok sikert és csak pozitívan na jó 1%-ban lehetsz negatív is. 🙂

2020. szept. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a komfort zóna egy most felkapott dolog.


Egyszerűen elhagysz régi szokásokat, majd felveszel újat.


Írj konkrétan kérdező.

2020. szept. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagy sláger mostanában a komfort zóna fogalmával felvezetve belekötni másokba. Szerintem hadd döntse el mindenki saját maga, hogy milyen szinten vágyik felesleges izgalmakra, kiadásokra, kihívásokra, és ha valaki jól érzi magát az éppen aktuális élethelyzetében vagy csak pusztán megelégszik azzal, ahogyan éli a napjait, akkor nem kellene még divatosan sem belekötni, - hadd élje már a saját életét a saját elképzelései szerint, ha módjában áll, nincs szüksége senkinek a tanácsaira, kioktatására szükség ahhoz, hogy (ne) kezdjen bármit is a saját életével. Nem nagyon kultiválom ezt az "álgondoskodást", amikor mások próbálnak meg befolyásolni abban embereket, hogy miként éljenek, mert önmagában nem a segítő szándékkal van a probléma, hanem annak módjával, elsősorban az erőszakos mivoltával, amikor úgy képzelik el az "élet tanítói", hogy amennyiben választási lehetőség nélkül hagyunk bárkit is főni a levében, az a tuti. Nem feltétlenül biztos! Nem mondom, hogy ne támasszon egy ember magával szemben követelményrendszert, de amikor már másokat is arra próbálunk meg inspirálni, hogy csak az a befutó, amit mi csinálunk, az nagyon nincs rendben. Jó út ez abba az irányba, hogy teljesen feladjuk a saját egyéniségünket, - mert menni kell a kolomp hangja után, amelyik egy másik ember nyakában kolompol. A változtatásokra időről-időre szükség lehet, de nem feltétlenül biztos, hogy szükség van - és lehet ezeket a változtatásokat kicsi, emberi léptékkel is végezni, nem biztos, hogy jóra vezet, ha mindenki úgy viselkedik, mint ha nem jönne el a holnap. Aki siet, hadd menjen, de nem kell másokat is akaratuk ellenére belehajszolni szükségtelen gyorsaságú ill, bizonytalan kimenetelű dolgok sorozatába.
2020. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nagy sláger mostanában a komfort zóna fogalmával felvezetve belekötni másokba."


Ez milyen igaz. Nálunk a családban is van ilyen észosztó, 40-es pali, aztán még az első munkahelyén, ugyanabban a munkakörben dolgozik azóta is, 20 éve (viszont pont munka terén osztja az észt ebben a "törj ki a komfortzónádból" dologban).

Senki ne érezze magát ilyentől rosszul, ez a véleményem.

2020. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!