Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki folyton le akar...

Girlll3 kérdése:

Ha valaki folyton le akar húzni, azt mi okból teszi?

Figyelt kérdés
Degradálás, folytonos kritizálás. Ebben mi a jó a másiknak? Én mondjuk visszaadom, de mi a lényege? Miért teszi?

2020. szept. 30. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
"Figyeljünk oda ellenségeinkre, mert ők az elsők, akik felfedezik hibáinkat." Antiszthenész
2020. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Az embereknek nincsenek hibái, csak TULAJDONSÁGAI!!!

Ezt kimondottan az 1es válaszhoz fűzöm hozzá.

AZ, hogy egy tulajdonság hiba-e vagy sem, mindig csak vonatkoztatási szemszögtől függ. Mihez képest, milyen szempontból, stb. Nyilván, ha valaki vajszívű és kedves, empatikusan megértő és megalkudni is képes, ezek pl széles régetben nem számítanak hibának. De mi van, ha az illető egy éles káreset helyszínén egy tűzoltóparancsnok? Naugye mennyire relatív a hiba és az erény?

Valaki erőszakos, nagyon kemény és határozott, csak a saját maga szempontjait nézve bárkin átgázol. No ez sokak szemében hiba. De mi van, ha egy hadifogolyról vagy túszul ejtett emberről beszélünk, akinek ez a túléléset jelentheti? No megint relaatív a dolog.



A kérdésben szereplő, lehúzó, elnyomó személyiségek viszont magukkal nincsenek megélegdve, ki vannak billenve a harmóniájukból stb. Ezt kivetítik projektálják másokra. Tehát bármennyire is idegesítőek, valahol mégiscsak áldozatok. A saját csapdájukban vergődnek. De persze ez nem menti fel őket a felelősségük alól.

2020. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm. De én megelégeltem és visszaadtam. Úgy érzem az illető semmivel sem különb nálam.
2020. szept. 30. 18:13
 4/5 anonim válasza:
Második számúval egyetértekehetseges hogy ennek az embernek van az életében egy olyan személy aki azt csinálja mint ő veled csak lehet ő vissza se mer szólni mert akkor lelenne durrantva olyan dolgok ezek mint a börtönben a rangok vannak akik szintet visznek nekik senki nem ugat de lefelé már igen...de kilehet ezt vetíteni a politikára katonaságra bárhova ahol csoportok vannak és rangok.
2020. okt. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy folyton degradál és kritizál? Milyen szituációkban? mit mond?
2020. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!