Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bennetek mennyi elszántság,...

Bennetek mennyi elszántság, és kitartás van? Pl. ha fát kell hasogatni, vagy begépelni egy szöveget, stb. akkor orrvérzésig nyomjátok, amíg nem végeztek, vagy feladjátok, esetleg bele sem kezdtek?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre ma már az emberekből hiányzik az elszántság és a kitartás - főleg az igazi Spártai szinten, ha mondjuk fát kell hasogatni, sokan feladják, ha nem látják a végét, vízhólyagos lesz a kezük, hideg van, esik, és fáradnak... pedig pl. a gulágon ilyen volt egy jó nap :)


De a monoton munkáknál is ugyan ez van, ha pl. gépelni kell egy szöveget, nem sokan állnak neki mondjuk 12 órát folyamatosan írni (miközben csak néha kinyújtóznának, vagy megtörölnék a szemüket és folytatnák tovább).


Miért van ez, miért ennyire "lusták" az emberek? (Bár nem is ez a pontos kifejezés.)


2020. szept. 30. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én mindig nekiállok a dolgoknak és feccolok bele némi energiát de mindig azok az emberek a legszerencsétlenebbek akik rengeteg időt,. energiát belölnek vmibe aminek nem lesz semmi eredménye, kárbavész. Olyan dolgokat akarsz csinálni, amire nem vagy alkalmas...semmi érzéked hozzá. nekem azóta jobb az életem amióta mindent félvállról veszek.
2020. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz miért? Mert a monoton munka, ami fájdalmas és esetleg értelme sincs szar. Emberek vagyunk, nem gépek, 12 óráig ugyan azt csinálni nem kellemes se a testnek, se a mentális közérzetnek.

És őszintén, kit érdekel a gulágokban mi volt? Jó hogy nem szidunk le mindenkit, mert a koncentrációs táborokban meg jó nap volt amikor életben maradtál.

2020. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Építek egy gépet ami fát hasít, vagy lehúzok githubról egy szövegfelismerőt. Tudom, hogy egyeseknek újdonság, de lehet ám gondolkodni is egy meló elvégzése előtt...
2020. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a monoton munkát, amikor ugyanazt kell csinálni órákig. Még jó hogy szerelőként változatos a munkám, mindig más problémákba futok bele.

Tizenéves koromban rengeteg fát hasogattam a helyi tüzépen, elegem is lett belőle egy életre.

2020. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amikben totál kitartó vagyok. Egy élethelyzetem miatt alakult ez ki bennem. Azonban vannak, amik nem érdekelnek, így azzal kapcsolatban nem igazán vagyok kitartó.
2020. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gázzal fūtök.
2020. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én úgy vagyok vele, hogy ha van lehetőségem elkerülni a fa hasogatást és a monoton gépelést, akkor elkerülöm. Márpedig van lehetőségem, miért ne élnék vele? Persze ha ez kéne a túléléshez, hát mennék hasogatni, de így nyilván nincs hozzá motívációm.
2020. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!