Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy adjam anyám tudtára,...

Hogy adjam anyám tudtára, hogy fáj, amikor ilyeneket mond nekem? Vagy csak én reagálom túl és ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Sokat hordok neccharisnyát, bandás pólókat, feketét, vannak tetkóim és piercingjeim, imádok sminkelni és azzal alkotni (művészetként tekintek a sminkre, igyekszem mindig valami kreatívat csinálni), illetve pár napja neonzöld lett pár tincs a hajamban (a nagyrésze sötétbarna).

Anyám állandóan a külsőmmel bánt, hogy mennyire gázul nézek ki, hogy kár értem, meg állandóan ha meglát, konkrétan grimaszol, meg csóválja a fejét, meg kérdezgeti, hogy meddig fogok így kinézni. Illetve közölte velem, hogy amíg így nézek ki, ő nem megy velem sehova...

Ma voltam egy barátomnak a zenekarának a próbáján, és mondtam anyámnak, hogy idegen emberek közé megyek, de biztos vagyok benne, hogy ők sokkal kevésbé fognak elítélni, mint a saját anyám... Azt is mondta már neki, hogy nem azt várom, hogy mondja azt, hogy tetszik neki, amikor nem is, hanem szimplán csak azt, hogy ne tegyen megjegyzéseket, meg ne fintorogjon, mert azzal, hogy úgy nézek ki, ahogy akarok, az ég világon senkinek sem ártok. Erre vágta rá, hogy amíg így nézek ki, ő nem megy velem sehova...

Az a gáz, hogy egyébként rockernek vallja magát. Mégis elítéli azokat, akik hasonlóan néznek ki...


Lehet, hogy csak én reagálom túl, de nagyon rosszul esik ilyeneket hallani attól a személytől, akitől a legkevésbé számítanék arra, hogy ilyen egyszerű dolgok miatta elítél, és nem hajlandó velem mutatkozni... Hogy 5 idegen (az egyiket ismertem csak) között jobban érzem magam, mert hagyják, hogy önmagam legyek és nem ítélkeznek felszínesen...


22/L



2020. okt. 4. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

Téynleg kicsit fura, a többség ennyi idős korára kinövi ezt a bolondériát. Kicsit későn érsz. Ez van.

Megoldás, elköltözöl.

Ő ennyi idősen nem fogja ezt már megemészteni, ha eddig nem sikerült neki.

2020. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%
16 évesen korodban lehet még elfogadta volna, de 22 éves felnőtt nőként tényleg elég furcsa ez a stílus. Biztos vagyok benne, hogy nem akar szándékosan bántani, csak valahogy próbálna kicsit vállalhatóbb irány felé terelni a saját érdekedben. Végülis gondolj bele, 22 évesen ha így elmész egy állásinterjúra, szinte biztos hogy elvágod magad. Bár nincs még gyerekem, de ha lesz egyszer, akkor a jövőben én is megfoogom neki mondani őszintén a dolgokat, mert inkább tőlem tudja meg, mint idegen emberek szégyenítsék meg őt. Azért vagyok az anyja, hogy vigyázzak rá. Anyud jót akar neked, ebben biztos vagyok, még ha nem is a legkedvesebben adja a tudtodra. Neked pedig ideje lenne átgondolni a dolgokat. Felnőtt ember vagy, nem viselkedhetsz örökké kamaszként.
2020. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Milyen irónikus, hogy pont most vettek fel egy új munkahelyre... Állásinterjúra nyilván nem neccharisnyában, szakadt farmerban, meg tornacipőben megyek zöld sminkkel... De ha a barátaimmal találkozok vagy ha a boltba megyek, miért is ne nézhetnék ki úgy, ahogy akarok? Ettől valakinek rosszabb lesz az élete? Többe fog kerülni a kenyér? Valaki depressziós lesz miatta? Nem? Akkor? Senkinek semmi köze hozzá, hogy hogy nézek ki... Vannak stílusok, amik nekem sem tetszenek, de érdekes, én nem érzem felhatalmazva rá magamat, hogy ezzel sértegessek másokat. Az én életemre abszolút semmilyen hatással nincs az, ha az utcán valaki olyan ruhában van, ami nekem nem tetszik.
2020. okt. 4. 20:24
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
A válaszodból ítélve te mégiscsak egy tini vagy még, nem felnőtt nő. Egy hisztis kamaszlány, aki nincs magával megelégedve. Tipp, hallgass anyudra. Majd pár év múlva megérted mit miért mondott vagy tett. ;)
2020. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg neki, hogy érted, hogy neki ez nem tetszik és nem is várod el, hogy megdicsérje a külsődet, de legyen szíves és ne tegyen folyton megjegyzéseket rá, mert ettől te nem fogsz megváltozni és csak rosszul esik.
2020. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Metionin ***** válasza:
91%
Én 30 évesen is hasonlóan nézek ki. Anno anyám is közölte hogy nem hajlandó velem kimenni az utcára, akkor tájékoztattam, hogy oké de ez esetben a diplomáimmal és egyéb dolgaimmal sem dicsekedhet, hiszen azok is hozzám tartoznak, éppúgy mint a kék hajam vagy a platform bakancsom. Azóta csendben van, sőt, már úgy megszokott hogy szerintem hozná a lázmérőt ha kijelenteném hogy pl. barna hajat akarok vagy megjelennék valami átlagos ruhában. Szerintem az élet baromi rövid és még rövidebb az a része, amíg szabadon öltözködhetünk, festhetünk hajat és arcot úgy ahogy szeretnénk, mert ugye gyerekként nem engedik, idősként pedig már nem biztos hogy ilyen jól fog állni a bordó szemhéj, mint most :D Nem beszélve arról, hogy sokakat a munkahely is korlátoz, nekem ebben szerencsém van. Mondd meg anyukádnak, hogy bántanak a megjegyzései és ha egyebet nem tud mondani, akkor inkább ne mondjon semmit. Ha pedig nem akar veled menni sehova, akkor ne menjen, 22 évesen már nincs szükséged kísérőre. Kár pedig mert az én anyámnak sokat segített az, hogy látta, a nagyvárosban a kutyát sem érdekli hogy hogy nézek ki, míg ő olyan helyen élt mindig, ahol megszólnak ha egyszer felveszel egy szebb blúzt vagy ha anyukaként csinos vagy, sportolsz, kutyát sétáltatsz stb. Lehet hogy a tied is olyan helyről származik, ahol a mitszólnak határozza meg hogy ki hogy megy ki az utcára.
2020. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Azért lennék hisztis kamaszlány, mert kikérem magamnak, ha valami rosszul esik, főleg a saját anyámtól, és nem látok semmi realitást abban, hogy egyes embereknek miért fáj, hogy nekem van egy karika az orromban, meg neonzöld tincsek a hajamban? Ezt komolyan szeretném megérteni. Tudsz példát mondani, hogy mi lesz ettől rosszabb a világban? Kinek az életére lesz rossz hatással? Mert tudtommal senkinek nem ártok vele. Jahogy a Marika néninek, a Pista bácsinak, meg a Gyakorikérdések négyes kommentelőjének nem tetszik? Hát forduljanak (f)el.


#6: Teljesen egyetértek veled, az élet túl rövid ahhoz, hogy folymaatosan mások ízléséhez alakítsuk magunkat és elfelejtsük önmagunkat adni. Az a gáz, hogy anyám egész életében budapesti volt, és szerintem őt nem érdekli, hogy mások mihez mit szólnak, csak ő van negatív véleménnyel másokról, akik nem úgy néznek ki, mint ő. Persze, nem is kísérőnek kellene, csak régebben azért voltak közös programjaink, sokat moziztunk, plázáztunk, meg sétáltunk. Azért ezek hiányozni fognak.


Egyébként az Iron Maiden a kedvenc bandája. Nem tudom, Bruce Dickinson mit szólna hozzá, hogy egy rajongója ilyen felszínes dolgok miatt ítélkezik a saját lánya felett és nem hajlandó vele mutatkozni...

2020. okt. 4. 21:07
 8/22 Metionin ***** válasza:
100%
Hátha később neki is hiányozni fognak a programok és elindul veled. Aztán majd rájön hogy se több se kevesebb nem vagy zöld hajjal, mint anélkül. Nekem ez azért fura, mert így hogy anyukád szereti a rockot meg városi és mégis ilyeneken akad fönn. Mert ő hogy nézett ki fiatal korában? Őt nem bántaná ha folyamatosan megjegyzést tenne a külsejére olyasvalaki akit szeret? Ha felszínes, hát felszínes de lefogadom, hogy nem lenne boldog ha holnaptól elkezdenéd mondogatni neki, hogy milyen szar a haja vagy a ruhája.
2020. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

#8: van olyan ismerősöm aki a legnagyobb Iron Maiden fan. Mégsincs egy fekete, zenekaros pólója sem. Sőt kb. fekete ruhája sem. Olyan életet él, hogy meg nem mondanád róla milyen zenéket szeret. Nem megjelenés függvénye ez szerintem.


Kérdező,

"Jahogy a Marika néninek, a Pista bácsinak, meg a Gyakorikérdések négyes kommentelőjének nem tetszik? Hát forduljanak (f)el."


Forduljanak fel, de közben az égész kérdés arról szól, hogy bánt, amiért zavarja őket. Kezded magad ellentmondásokba keverni

2020. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Metionin ***** válasza:
78%
#9. Az oké hogy neki nincs, az az ő dolga. De folyamatosan beszólogatni más kinézetére akkor sem oké szerintem. Most tökmindegy, hogy mi miatt néz ki úgy, ahogy, hordhatna cicás pólókat vagy csak pirosat vagy lehetne kopasz vagy akármi. Nem a szubkultúrán van a hangsúly, anyukának csak simán nem tetszik amit hord és ezért cseszegeti. Egy virágos ruháért is beszólna ha épp az nem tetszene neki. A kérdezőnek pedig az a baja, hogy az anyukája szólogat be neki, aki valljuk be azért fontos ember az életben és a véleménye is jobban tud hatni rá mint akárki másé az utcáról.
2020. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!