Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert szol le anyam ilyenekert...

Miert szol le anyam ilyenekert? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Jol tudok enekelni, minden sulimban hivtak enekkarba, jartam is mikor az idom engedte, szereplesen is voltam (ezt o is tudja), minden enekoran dicsert a tanar, hogy milyen ugyes vagyok. Ennek ellenere mikor regen mondtam hogy en enekesno szeretnek lenni azt mondta, hogy 'hja persze, te.. enekesno.." meg hogy amilyen szegyenlos vagyok felejtsem is el.

Mikor nagyon kiskoromban allatorvos szerettem volna lenni, akkor mindig azzal jott, hogy tehenek seggeben kell majd turkalnom.. (mindennap neztem ismeretterjeszto filmeket, musorokat allatokrol, olvastam roluk es lattam hogy nem lehet egy gusztusos munka, de imadtam az allatokat)

Szinesz is szerettem volna lenni, voltam mar tobbszor is szerepelni, mikor a suliban elo kellett adni valamit szinte mindig engem valasztottak foszereplonek, es gimiben is folyton dicsergettek hogy milyen jol megy. Arra, hogy szinesz szeretnek lenni hasonlo volt a reakcioja, mint arra, hogy enekes... "szineszet, ha-ha, ezt megis hogy talaltad ki? na majd pont te?"

Mikor muvesz szerettem volna lenni akkor azt mondta abbol meg nem lehet megelni... Ennek ellenere most meg ezt erolteti.. (nem alaptalanul, jol rajzolok, de mar ettol is elment a kedvem)


Mostmar ott tartok, hogy nem erdekel semmi, mert anyam semmit sem enged, hulyesegnek tartja amit szeretnek.. es ha szerinte baromsag akkor nyilvan nem enged/irat majd olyan suliba ahol azt tanulhatom amit akarok... 15/L



2012. aug. 13. 06:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ne az anyád döntse el mi legyél... nem ő fog heti 40 órát szenvedni abban a szakmában amit ő választ hanem te.


gondold át jól mi akarsz lenni és ne érdekeljen mit szól hozzá x vagy épp y.

2012. aug. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rajztanárként végül is meg lehet éppen élni :) de csak rajz - biológia vagy rajz - valami mással.


Amúgy ne aggódj anyukád kicsit megkeseredett. Az állatorvosi álmod, ha jól tanulsz nagyon reális. Nem kell az estek 90%-ában tehenek fenekében turkálj, hanem 90%-ában különböző injekciókat kell beadj. Ha már az álmaid megvalósíthatósága között kellene szerintem válassz, akkor javaslom az állatorvosit :) Gyönyörű szakma, én jobban megbecsülöm mint a többit :) SOK SIKERT!

2012. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem támogat téged, ez látszik. (amúgy szerintem nem 100-as az anyukád :-)). Ne is mondd el neki a terveidet, magadban tartsd meg, válassz egyet a tehetségeid közül, döntsd el merre indulsz,és csináld tovább a suliban a szakkört, ami ennek megfelelő. (énekkar, v. színjátszó, vagy rajzszakkör, amit szeretnél.) Mikor végzős leszel, akkor beadod a jelentkezésed oda, ahová szeretnéd, és amire évek óta készültél. Azt nem lehet tudni, hogy 3 év múlva fizetős lesz-e a továbbtanulás, ezek a dolgok mindig változnak, te csak készülj, ne törődj a részletekkel. Ha anyud nem fizeti, majd elmész dolgozni meg levelező suliba, abba sem halt bele eddig még senki. Ha valóban tehetséges vagy, akkor nem lehet majd megállítani, ADDIG, AMÍG TE HISZEL MAGADBAN, ÉS AMÍG TE FEJBEN NEM ADOD FEL! Anyukádnak meg, ha kérdezi mindig mondd, hogy nem tudod még mi leszel, majd eldől, ha nem támogat, nem kell vele ezeket megbeszélned.

http://www.youtube.com/watch?v=g6YS5oWyad0

Ezt hallgasd meg, Dér Heni meséli el, hogy őt mennyire nem támogatták abban ,hogy énekesnő legyen, és most hol tart!!! Hajrá!!!

2012. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebben az írásodban csupán 4 szakmát soroltál fel. Ha te is kitartóbban ragaszkodnál az elképzelésedhez és ezt ő is látná rajtad, akkor valószínűleg másképpen állna hozzá a dolgokhoz, de úgy, hogy évente változtatsz az elképzeléseiden, benne is jogosan merülnek fel a kételyek.

Azt pedig főleg ne várd el tőle, hogy a hóbortjaidnak megfelelően ki fogja fizetni a tanulmányaidat, amit valószínűleg előbb vagy utóbb meg fogsz unni. Mellesleg a művész nem egy szakma, művész attól lesz valaki, hogy valamit magas szinten művel.

2012. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
valószínüleg neki nem teljesültek az álmai, és irkgy, ohgy te ilyen tehetséges vagy
2015. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyud seggfej amugy
2020. okt. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt vágjátok, hogy 8 éves a kérdés ugye? Tényleg kérdező, ha még erre jársz, mi lett belőled?
2020. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!