Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemisták nagy részének...

Az egyetemisták nagy részének hogy nincs ideje dolgozni?

Figyelt kérdés
A környezetemből nagyrészt jön folyton a panaszkodás ezzel a dologgal kapcsolatban, aztán a diákhitellel húzzák le magukat a földre. Én is tanulok, második évemet koptatom az óvodapedagógián, sokat kell olvasnom meg tanulnom mégis van időm emellett délután 4 órát bevállalni vagy 1 nap este van órám akkor hétvégén pótlom. Heti 20 órában vagyok, nem túl sok, de pont kapok annyit, hogy tök jól kijöjjek. Más miért nem? Tudom vannak nehezebb-könnyebb iskolák, de ha az ember választott valamit azt biztos szereti és könnyebben tanulja, hisz ahhoz van affinitása, ezért nem értem a nincs időm kérdést, ha tényleg csak tanulnia kell és nincs férje/felesége, gyerek stb. plusz.

2020. okt. 6. 15:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

- én pl. jártam olyan szakra, ahol simán volt óra reggel 8-kor, meg este 7-kor is, emellett nehezen tudtam volna (és igen, kötelező volt az órák látogatása)

- ahogy írod, vannak nehezebb sulik

- honnan veszed, hogy nincs férj/feleség, gyerek? Több egyetemi csoporttársam is család mellett járt, illetve most melóban is több kollégám vesz részt jelenleg képzésben.

2020. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöd hozzá, hogy ki hogyan oldja meg az anyagi hátterét.

Illetve van fontossági sorrend. Valaki hazamegy hétvégente a szüleihez, más a párjával van, barátnőzik, bulizik stb.

De nyugodtan kérdezz rá, ahány ember annyi válasz.

Az enyém ez: nappali tagozaton vagyok így nekem elsősorban az iskola a munkahelyem. Szerencsés vagyok, mert a szüleim eltartanak, mellette gyűjtögetek és nem költöm el feleslegesen a pénzemet. A párommal távkapcsolatban élünk, így csak hétvégente tudunk találkozni. Plusz a tanulás.

2020. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Mert úgy 100% hogy nincs idő a bulizásra
2020. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert délben van órám. Mire vége már jöhetnék haza mire beernék. Másrészt utálom a szakom de kell egy diploma. Harmadrészt valakinek nehezen megy a tanulás és a kettő sok lenne együtt. Negyedrészt este különórám van olaszból és még angolra is járok mert ez érdekel. Nincs idő rá. Hétvége pedig a kikapcsolódesé.
2020. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szakok amik sokkal nehezebbek. Én pl olyan karra jártam, ahol a nap jórészét órákon kellett tölteni,volt hogy reggel 8-tól ete 8ig benn voltam 1-2 óra szünettel. Plusz utána a beadandókon dolgozni, a 7ik oktatási héttől meg elszabadult a pokol,zhkkal,meg beadandókkal. És évről évre egyre több,egyre nehezebb minden. Ha csúszás nélkül végzi el valaki,akkor szerintem lehetetlen, mármint én nagyon nehezen tudom elképzelni. Persze ha valaki csúszik,és szabadul fel ideje, akkor már elképzelhető.
2020. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
5. Milyen szak?
2020. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
En elelmiszermernokire jarok. Eloadasokra nem kotelezo bejarni, de ajanlott, mert sokszor a kiadott diakon nincsenek fontos informaciok, amiket az oran elmondanak, illetve par targybol volt pozitiv katalogus. Ja es az sem utolso, hogy ott elmagyarazzak a dolgokat, mert a dian csak a berendezes rajz van, vagy egy fuggveny, akkor azt magadtol nem fogod tudni ugy elmondani vizsgan, ahogy azt elvarjak. Ezen kivul heti tobbszor van gyakorlatunk vagy laborunk, amik elejen beugro van, vagy csak sima ropZH, amiken teljesiteni kell, mert ez az alairas feltetele. "Hazi feladatnak" pedig a meresekbol jegyzokonyveket kell irni, elmeleti jegyzetekkel, szamolasokkal, kovetkeztetesekkel. A szamolasokat (legyen az analitikai kemia vagy muvelettan) szinten be kell gyakorolni, ami nem keves ido egy atlag embernek. Es ezen kivul nem beszeltem se az egyebb szabval targyakrol, ahova mondjuk prezentaciot kell kesziteni, vagy a sima ZH-krol. A fennmarado szabadidomben szeretek pihenni, sorry.
2020. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azt tanulom, mint a kedves kérdező, és én is másodéves vagyok. :)

Bár nekem a hét eleje annyira húzós, hogy csak na. (Reggeltől estig órák, maszkban, sokszor másfél óra egyben...) Ráadásul mióta felfedezték az oktatók/tanárok a digitális világot, azóta legalább kétszer annyi feladatot kapunk. Meg nekem valahogy mindig kínszenvedés volt a tanulás is meg a beadandó/tervezet készítés. És igen, gondolkodtam a hétvégi munkán, de egyrészt akkor tudok a testvéreimhez/családomhoz menni, másrészt akkor hozom be a lenaradásaimat, harmadrészt pedig feltöltődök, hogy kibírjam a következő hét bonyodalmait. Nálunk valahogy mindig van valami a héten, ami miatt én stresszelek, idegeskedek...

2020. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudtam megoldani, egyszerűen lehetetlen volt úgy összerakni az órarendet. Többnyire reggeltől késő délutánig benn voltunk, laborok, gyakorlatok, katalógusosak voltak, illetve az előadások nagyobb része is. Jó ha heti 1-2 nap végeztem 2-3 körül, és akkor még nem is tanultam semmire.

Egyszerűen vannak olyan szakok, amik mellett nem lehet dolgozni (nem is volt egy olyan szaktársam se, aki dolgozott volna...) illetve olyan diákok, akik nincsenek rászorulva. Én rá voltam, de a nyári munkákból többnyire tudtam fedezni a tanévet.

2020. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#6: építész (5ös voltam)
2020. okt. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!