Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki hogyan szerez motivációt,...

Ki hogyan szerez motivációt, vagy szedi rá magát arra hogy elkezdjen tornázni-súlyzózni? Én mindig 2 hétig csinálom belelkesedek majd abbahagyom..Pedig mikor csinálom jól érzem magam csak abbamarad, más fontosabb

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Mikor sikerelmenyed van, es a szemed elott latod az eredmenyt ,es a jovobeli eredmeny amit a lelki szemeid elott tartasz konnyebb motivaltnak maradni


A motivacio titka a belso hit

2020. okt. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan sportot valasztottam, amit szeretni is fogok.

Én street workoutozok, elejen nagyon nehézkes volt, de aztan egyre-egyre erosebb lettem, igy tehat tobb vagy nehezebb gyakorlatot is tudok vegezni.


Ja és mellette hallgatok zenét is. Zene nelkul unalmas lenne ;)

2020. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
A tükröm elég erős motiváció. De ha az mégse lenne elég, akkor elmegyek egy üzletbe és ott a próbafülkéből sírva mászok ki. Na utána úgy szoktam edzeni, mint a kisangyal. Próbáld ki :P
2020. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam csak úgy ment, ha "megtehettem". Nem tudom pontosan leírni, de a lényeg az volt, hogy nem más helyett csináltam, nem szívott le más dolog, nem stresszeltem más miatt.
2020. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pont emiatt járok csoportos edzésre. Ha befizetem a hónapot, akkor már nem szívesen lógom el az edzéseket, mert az a pénz akkor elúszott. Társaságban úgyis jobban megy, meg az edző úgysem hagy lazsálni.
2020. okt. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"belelkesedek majd abbahagyom.."


Nem lehet hogy tulerolteted magad, tul sokat akarsz mar az elejen, es ezert szenvedes es nyug az egesz ?

Ha igy van, akkor lehet hogy a kevesebb jobb lenne. A felet harmadat hosszutavon is tudnad csinalni, ami sokkal tobb ahhoz kepest, mint amikor abbahagyod es semmit se csinalsz. Es a mennyiseget csak akkor kene lassan novelni, amikor mar tobb honap utan a megszokott unalmas napi rutin resze.

2020. okt. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Konditerembe járok. Megvettem a kondi bérletet, így már nincs arcom nem lejárni a minimum alkalmakat. Ezen felül nekem alapelvem, hogy meló után azonnal megyek. Nincs hazaugrás, meg bevásárlás, mert akkor aznap már biztos nem edzek. Be van írva a naptárba, hogy kedd-csütörtök 17-18, edzés. Ezekre az időpontokra nem szervezek rá semmit, ehhez szervezem a többi programot.

Én nagyjából ezzel a rendszerrel tudom leküzdeni a lustaságom és a motiváció hiányát. Egyébként elkezdeni nehéz, de amikor már 3-4 hét után azt érzem, hogy amit az elején alig tudtam megcsinálni, az már tök könnyen megy, akkor eljut az agyamig, hogy ennek igenis van haszna. :)

2020. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is csoportos edzésre járok. Kifizetem a havidíjat, már ez is ösztönöz, illetve van egy nagyon jó edzőnk és a csapattársak is jófejek, lettek barátságok, meg edzésen kívül is összeszoktunk járni. Szóval már ez is motivál, persze van, hogy kimarad 1-1 edzés.
2020. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Egyrészt szeretem csinálni, másrészt motivációt ad az, hogy érzékelem magamon a változást, amikor az ember kezd egyre jobban kinézni, hajlékonyabb, erősebb lesz, akkor elkapja a lendület és még többet akar kihozni magából. Másrészt én ezeket ilyen kötelező programként beírom a naptárba és egyfajta munkának tekintem, amit nem sumákolhatok el. Nincs olyan hogy nincs kedvem, nem megyek, hiszen dolgozni se kedv szerint járunk.
2020. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!