Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért elnézőek a...

Az emberek miért elnézőek a celebek öngyilkosságával kapcsolatban, míg a nem celebeket elítélík?

Figyelt kérdés

Ha van egy hír, hogy valaki öngyilkos lett, akkor olyan kommentek vannak, hogy:


Aki öngyilkos az gyáva

Undorító, hogy ilyen fájdalmat okozott a hozzátartozóinak

Remélem fájdalmasan halt meg

Remélem a pokolba került

stb.


Ha viszont egy celebféleség követ el öngyilkosságot, mint például CSuj. Im fia, akkor viszont megértő, empatikus kommentek vannak



2020. okt. 8. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki az a Csuj Im fia, de valószínűleg, mert egy celebről feltételezik az emberek, hogy ismerik. Ha Névtelen Józsi megöli magát, arról nem tudnak az emberek semmit, könnyebb azt mondani, hogy gyáva. Ha meg mondjuk Matt Damon megölné magát, akkor jaj, hát én "ismertem", minden filmjét láttam, olvastam az interjúkat, szegény, nem tűnt olyannak. Ő hozzátett pozitívan az életemhez, neki megbocsátok.
2020. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfigyelhető volt régen, nem tudom ma is így van-e, de korábban ha egy híresség megölte magát, megszaporodtak az öngyilkosságok.
2020. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl egy csomó ilyen ítélkező, bántó kommentet szoktam látni hírességek öngyilkosságáról szóló hírek alatt, pl. Chester Benningtont is nagyon sokan szidták.

Mikor a (nem híres) rokonom halt meg így, akkor nem hallottam hogy bárki rosszat mondott volna rá.

2020. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tapasztalom azt, hogy tömegesen szidnák a nem híres öngyilkosokat, pár hegyi trollt kivéve a neten, de azok a celebeket is szapulják.


Csuja Imre fiának azért különleges az esete, mert Csuja Imre már a 2. gyerekét veszítette el így, nyilván inkább őt akarták "védeni", mert el nem tudom képzelni, hogy dolgozza ezt fel vki... sztem ha nem híresség lett volna, és napvilágot látott volna ez a történet, akkor is menne a sajnálkozás.

2020. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4


Akkor nem sajnálkozás menne, hanem találgotás, hogy vajon miért lett 3 gyerekből 2 öngyilkos. Talán molesztálták őket? Verték őket? stb


Viszont ha egy celeb hozzátartozóiról van szó, mint CS.J fiai, akkor a világ lehető legtermészetesebb dolgának van tekintve, hogy három gyerekből kettő öngyilkos lett.

2020. okt. 8. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére én nem ilyen közegben forgok, ahol ha meghallja vki, hogy 2 gyereke öngyilkos lett vkinek, nem sajnálják az illetőt, hanem beleállnak, kiv. ha köztudott tény, hogy nagyon csúnyán viselkedett velük.
2020. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


Én sem, de a kísértelem bizonyította, hogy az interneten így működnek az emberek.

2020. okt. 8. 16:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!