Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem a származás...

Hogyan kezeljem a származás miatti előítéletet Mo-n külföldi származásúként?

Figyelt kérdés

Apukám mexikói, Anyukám magyar, az USA-ban ismerkedtem meg az egyetemen. Velem 14 éves koromban költözött haza Anyukám Apukám halála miatt (munkahelyi baleset érte). Évekig fel sem tűnt, hogy másként kezelnek. Most 26 évesen már tudom, hogy engem romaként kezelnek a magyar emberek! Sokáig nem értettem miért kutat át a biztonsági őr, miért húzza magához néhány nő a táskáját ha beszállok a liftbe, hogy miért viselkednek velem olyan furcsán az emberek! Nemrég eladtam a TV-met és aki jött a hirdetésre előadta, hogy nem szeret semmit venni cigányoktól, de én olyan rendesebbnek tűnök, azért ellenőrizzük le a készüléket, mert tart tőle hogy be se kapcsol.

Én annyival rosszabb helyzetben vagyok mint a romák, hogy nekem nincsen közegem, nincsenek bajtársaim. Ők ott vannak egymásnak, elfogadják egymást. Engem még ők sem fogadnak el, kb egyedül vagyok. Barátnőm az egyedüli aki sokszor felemeli a szavát amikor máshogy kezelnek engem, beszól, stb. Kiáll értem!

Az a vicces, hogy amikor kiteszem az USA útlevelemet az asztalra valahol vagy úgy csinálok mint aki nem tud magyarul és mondom, hogy amerikai vagyok, akkor meg simán nyalizik nekem az emberek többsége! Akkor jó vagyok.

Hogyan kellene megtanulnom ezt kezelni? Ma is udvariasan reklamálni próbáltam egy vízszámla miatt és kb úgy beszélt az ügyintéző, hogy én biztos átkötöttem a vizet, magyarul loptam és azért folyott el, azért annyi a számla. Valójában egy új építésű társasházról van szó. Az utánam jövő hófehér emberke szinte ordítozott, de vele is szebben beszélt mint velem.

Célom hogy egyszer visszatérjek az USA-ba, ott tized ennyi nem ért engem. Pedig azt hirdetik a filmek, hogy a mexikóiak minden nap az életükért küzdenek. Ehhez képest a magyarok 10x rasszistábbak! Sajnos ott nem maradt semmi lakás, stb. és kb a lakásárak miatt lehetetlen saját lakáshoz jutni, pláne új építésűhöz (3x drágább mint Mo-n). Itt meg sajátom van, kemény munkával. Ezért nem mentem még vissza. De lehef, hogy jobb lenne.

Mit tanácsoltok?


2020. okt. 8. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam, és ez kemény, sajnálom...

Tényleg bántó lehet ez így.


Tartod a kapcsolatot itt élő mexikóiakkal?

A nagykövetség honlapján kapásból ráleltem a közösségükre. Mármint hogy van ilyen - privát, de téged biztos bevesznek, ha jelentkezel, és talán segít, ha tapasztalatot cseréltek. Lehet, hogy barátaid is lesznek. Kitartást.

2020. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Renton01 válasza:
74%
Èn visszaköltöztem anyaorszàgba;neked amerika kilöve!1:vàlasztasz hasonlò börszìnnel rendelkezö olcsò Orszàgot(török,romania stb)2:Költözz kisebb lètszàmù települèsre;ha Mo.ban gondoljàtok tovàbb.jelzem èn tudtam Mo.on beilleszkedni
2020. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz ezzel mit csinálni, rasszista tahók mindenhol vannak. Minden 2. magyarnak van rossz tapasztalata a c-kel, ezért előítéletesek és távolságtartóak. Az én barátom is sötétebb bőrű és ha nem együtt vagyunk sokszor igazoltatják, a bizti őrök megállítják... szóval érik ilyen jellegű megkülönböztetések az embert. Próbáld meg nem magadra venni ezeket.
2020. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Renton01 válasza:
100%
Kijavìtanàm utsò mondatom:Jelzem èn NEM tudtam Magyarorszàgon beilleszkedni! 6 èv alatt sem
2020. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Köszönd javarész 0rbán apádnak.
2020. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Érzényítőnek szánt kamu sztori!
2020. okt. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonymousreview60 ***** válasza:
38%

Fapofával, és nagyon konszolidált, akár drága, de sosem tarka öltözködéssel.

Mást nem tudsz tenni a kreol bőrszín miatt. Ráadásul a mexikóiak az usaiak cigányai. Ha bemutatkozol és a neved a neved olaszosnak hangzik, akkor a Renátó stb miatt megintcsak romának néznek. A Pedro, Juan talán már - nekem tuti - nem gyanús.

Ha valaki fiatal és roma kinézetű, én is jobban figyelek a zsebemre, de a táskát nem ölelem keblemre.

2020. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Hát pedig mi tudjuk ám milyenek azok mekkszikoiak, idejönnek és elopják a vizünket. :)

Nem tudom beleélni magam a helyzetedbe, de ezzel együtt sincs szerintem jelentős diszkriminácio magyarországon. Valamennyi van, de szerintem te pluszban, még túl érzékeny vagy. Magyarországon nehezen tudnál olyan embert találni, akivel ne történt volna ilyen, hogy a legkülönbözöbb szolgáltatok és cégek szivatják, alázak, hetekig honapokig, és ok nélkül, százezrekre bűntetik.

Nálunk is bőven vannak primitiv barmok, de az általános közhangulat szerintem olyan, hogy az emberek nem fogadják el mások diszkriminácioját megalázását.

2020. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően sehogy.

Annyit tudsz tenni, hogy te jó ember leszel és a tetteid igazolnak azok számára akik ismernek.

2020. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Veled egykorú nő vagyok.

Én nekem világos a bőröm barna hajjal, mégis húzkodják a táskájukat, ha elhaladok mellettük, főleg az idősebb nők. Nem tudom, miért... Lehet, mindenkinek ezt csinálják.

2020. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!