Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jót tenne nekem, ha egy évet...

Jót tenne nekem, ha egy évet dolgoznék, utána folytatnám a tanulást? Merjek belevágni? 19/l

Figyelt kérdés

Szép napot!


Lényegre térek:


Eléggé aszociális vagyok, mindig is az voltam. Apukám pedig sok mindent elrontott, miközben egyedül nevelt fel. Mind a mai napig, kritizál és kritizál, mert meggyőződése, hogy ezzel nekem jót tesz. Azt is mondta egyszer-kétszer, hogy huszonévesen, néhány év múlva már nem kell kritizálnia engem, mert változok, a gondolkodásmódom, több lesz a tapasztalatom, érettebb leszek, és belátom, neki van igaza, és úgy fogom csinálni a dolgokat. Nos, ezzel én nem értek egyet, ahogy azzal sem, hogy ennyi idősen azt mondja, nevelnie kell engem.


Gondoltam rá, elmehetnék dolgozni, csak dolgozni. Ezzel lenne saját pénzem, szereznék tapasztalatot, kicsit kiszakadék az iskola mókuskerekéből, próbálnék önállósulni, valamilyen szinten, de el nem költöznék, mert az iskola kétpercnyire van. Aztán, a következő tanévben visszatérnék az iskolába, esti tagozaton (akkor indul esti, idén nem).


Legtöbb esetben, azt mondhatom, hogy apukám mindent a hátsóm alá tett, kisgyereknek is gondol, pedig az igazság az, hogy bár jól ismer, szokásilag, a tanáraim jobban ismernek nála, hogy hogyan viselkedek helyzetekben. Amikor vele vagyok, akkor nem is nagyon lehet máshogy, mert míg mindenki másnak jó tanácsot tudok adni, jót lelkizünk, jól reagálok a gondokra, addig apukám mellett soha nem lehetek én az okosabb, mert ennyi idősen mennyi tapasztalatom lehet és ő biztos jobban tudja, még azt is, amit először csinál életében.


Tudok dolgozni, mint az a nyári gyakorlatokon kiderült, de az igazsághoz tartozik: a hátam közepére se kívánom, amíg nem muszáj. Márpedig még nem lenne muszáj, viszont úgy érzem, kellene nekem, hogy kitörjek ebből.


Átgondolva, megérné, de nem tudom. Az alap az, hogy iskola, iskola, iskola, ahogy a kerékben benne van, ez meg "megtöri a kört", egy tanévnyi ideig legalábbis, és bizonytalan vagyok, mit is kéne tennem.


Hasonló kérdést írtam ki, más kategóriában, de azt hiszem, ebben a kategóriában több választ kapok, és bár hosszú, de minden részletre kitér.


2020. okt. 8. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak ezért 1 év szünetet tartani szerintem butaság lenne.
2020. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon sokan hagynak ki 1-2 évet, és csak azután folytatják a tanulást.
2020. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyes: Nem csak ezért. Alapból, nem nappali tagozatra akartam menni, hanem estire, de az csak következő évtől indul az iskolában. Iskolát váltani pedig nem fogok, mert két perc sétára van. Ez amolyan, ha már egy évet kihagyok, akkor az tartalmasan, produktívan teljen el, ne a semmiért, mert a semmiért nem akarok elmenni, viszont nappalin nem bírok maradni.
2020. okt. 8. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Itt most egyetemrol van szo egyebkent?

Az a baj, hogy az esti tagozat munka mellett nem egy leanyalom, nehezebb, mint a sima nappali.

Sima erettsegivel 1 evre hova vennenek fel dolgozni? Teszkoba? Mekibe? Mi ertelme van 1 evet kidobni az eletedbol arra, hogy prolik kozott legyel heti 40 oraban? Ertem en, hogy befasultal a tanulasba, de akkor probalj meg mashogy feltoltodni. Pl mozdulj ki otthonrol, mert szerintem apad rengeteg energiadat leszivja. Vagy vallalj diakmunkat, hogy legyen egy kis penzed.

2020. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Az iskolákon jobb túl lenni minél hamarabb még fiatalon. Szerintem. Ennek nem sok értelme van, szerintem.
2020. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy jó nagy katyvasz az egész. Ha a targoncás munka érdekel, csináld azt. CNC operátor is lehetsz, mag@omr
2020. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Meglehetősen hasonló helyzetben voltam én is, a családom sosem biztatott semmiben, és folyamatosan próbálták rám erőszakolni a saját világképüket, ami ráadásul megrekedt a múltban, és sok esetben nem is érvényesíthető manapság.

Más válaszolókkal ellentétben igenis azt javasolnám, hogy próbálj meg kicsit Te is a saját lábadra állni, nekem is nagyon jót tett, hatalmat adott a saját életem felett. Ha esetleg van kedved, akkor beszélgethetünk erről, szívesen elmondom én is a tapasztalataimat. :)

2020. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont úgy látom, hogy addig kell tanulni, amíg tudsz. Teljesen felesleges megszakítani, utána sokkal nehezebb lesz visszaülni a padba, mert fáradt leszel, nem pörög már úgy az agyad, mennyivel jobb élet, hogy pénzt is kereshetsz, stb. Egyszóval kiteszed magadat annak a veszélynek, hogy az életben többé hátra sem nézel és 10-20 év múlva jutsz el oda, hogy megbánd. Most az iskola iskola iskola a problémád, később meg majd a munka munka munka lesz, amit nem tudsz mivel megtörni, mert ha élni akarsz, dolgoznod kell. Tanulj, amíg teheted! Apukádnak pedig legyél hálás! Attól, hogy egy konok ember, aki örökre a kislányának fog tekinteni, még nagyon szeret téged és biztosan nem akar rosszat. 40+ korban már megvannak az ember berögződései, te pedig csak a kicsi lánya vagy.

Apukám még most, 30 éves fejjel is előadja olykor a féltő apatigris figurát. Alig tudta feldolgozni, hogy férjhez megyek, pedig nem az első páromhoz mentem hozzá és együtt éltünk akkor már 3 éve. Nyilván ez a hozzáállás már inkább kedves, mint zavaró, mert nem vele élek, nem akar már megváltoztatni, csak érezni, hogy azért a kicsi lánya is maradok örökre.

A szülőknek nehéz feldolgozni, ha felnő a gyerekük és rájuk hirtelen "kevésbé lesz szükség". Teljesítették életük nagy feladatát. Nyilván az ő feje felett is ott lebeg ez már.

2020. okt. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az ötlet jó.


Nekem már megvan azóta a diplomám, de 19 évesen is úgy voltam, hogy a hátam közepére sem kívántam az egyetemet. Anyám viszont ragaszkodott hozzá, hogy azonnal menjek egyetemre gimi után.


Sajnos az lett a vége, hogy elkezdtem egy szakot, ami kiderült, nem nekem való, utáltam. Később visszamentem az egyetemre, úgy, hogy már tudtam, mit akarok, és onnantól jól is éreztem magam ott.


Ha még egyszer csinálhatnám, én is dolgoznék 1-2 évig, és amíg körvonalazódna bennem, mit szeretnék csinálni, gyűlne a pénzem is. Az egyetem sokszor kiadásokkal jár, még akkor is, ha állami ösztöndíjas képzésen tanulsz.

2020. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne az egész évben dolgozz. Utazást is ajánlom, mert így is ki tudsz szakadni a mókuskerékbő egyben pedig csomó tapasztalatot szerzel.
2020. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!