Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már rá példa az életetekb...

Volt már rá példa az életetekben, hogy durván megfogalmazott negatív kritika lendített titeket előre? Bármilyen téren: karrier, család, gyermeknevelés, iskola

Figyelt kérdés

Olyan kritikára gondolok, amit durván fogalmaztak meg, olyan kritika ami rosszul esett, azért, ahogy megfogalmazták.

Pl. iskolában: összességében lelkiismeretes tanuló vagy, de pont arra a tárgyra nem készültél, azt a kérdést nem tudtad amire a tanárod kíváncsi volt. Ezért durván megszidott: nem elég a teljesítményed, nem lesz belőled semmi.

Volt akire ilyen hangnemben megfogalmazott kritika építően hatott?

Szerintetek jó az, ha magadra veszed, elhiszed, hogy ez így van? És esetleg emiatt megpróbálsz még keményebben teljesíteni?



2020. okt. 11. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Tönkretették a magánéletemet 10+ évre az ilyen megjegyzések. 4/4 fiú közül,aki érdekelt eddig,mindegyik egyazon játszmákat játszotta velem, kritikák, beszólások, negatív megjegyzések, csalódást okozó mondatok,visszautasítások (miután hosszabb ideig érdeklődést mutattak felém,képesek voltak megtenni,hogy negligálnak,átnéznek rajtam...) . Nekem is voltak hibáim, de érdekes mód egyiknél sem alkalamztam ezt a manipulációs játékot. Semmi joguk nem volt hozzá az esetek többségében, hogy beszóljanak.Egyik sem hatott építően. Az iskolában mai napi sérelem utólag visszagondolva azo pedagógusok negatjv kritkája, akinek nem volt igaza valamiben, bántott,megsértett, rombolt. Szerencsére elenyésző volt a számuk, de voltak ilyenek.
2020. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
1 vagyok. Általában az meberi gyengeség,képmutatás jele, ha valaki ilyen eszközökkel kommunikál, tehát kerülni kell őket és tudatosítani, hogy nem szabad magunkra venni a kritikát. Ha valaki elég intelligens, be tudja látni saját magáról is ,hogy egyáltalán van-e alapja a kritikának vagy nincs. De ha van, ha jogos, akkor nem kell erőszakosan közölni, anélkül is célt tud érni az üzenet. Manipulációra akkor van szükség,ha nincs igaza annak, aki kritizál. Ez alól persze vannak kivételek, mondjuk környezetvédelmi, politikai önkéntesek, civil szevezetek, tüntetők, akik igaz elvekért tüntetnek, szoktak hangosan, felszólító módban kommunikálni, ebben tükröződik vissza a sok sérelem, ami az adott szervezetet,kormányt,politikust kívánja minősíteni, egyfajta görbe tükörként. Ez nem sorolom a manipuláció kategóriába.
2020. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam rendszerint az a kritika jön be, amivel nagyjából magamban is egyetértek, csak valamiért (kényelemből, motiváció hiány miatt, stb) nem úgy cselekedtem. Ez tud lökést adni, talán pont a durvább megközelítés miatt.
2020. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tapasztaltam magamon ilyet, de én valószínűleg több negatívat kaptam gyerekkoromban, mint pozitívat, ezért az ilyenek inkább demotiválóan hatnak rám.
2020. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

1)

- Béla, mintha felszedtél volna magadra egy kicsit!

2)

- Szűzanyám, Béla mit eszel mostanában, kövér vagy mint egy disznó!


Téged melyik motiválna jobban a fogyásra?

Engem a második, pontosan azért, mert megrázna.

2020. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
1 vagyok. Kérdező, nemrég válaszoltam a kérdésedre, a saját tapasztalataim alapján fogalmaztam meg a véleményem, de már le vagyok pontozva 50%- környékére :) Ez is hasonló kategória és meglepő tapasztalat, mióta a gyakorin regisztráltam, ettől többet gondoltam a zömében felnőtt magyar lakosságról, akik ide járnak.
2020. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
2020. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es a pontozást nem tudom befolyásolni.. szerintem itt nincs jó vagy rossz válasz, én a tapasztalatokra voltam/vagyok kíváncsi.

Engem is a napokban egy ilyen mellbevágó negatív kritika ért, és jelenleg nem tudom hova tenni. Úgy érzem építkeznem kellene belőle, mert egy felettes személytől kaptam, de ahogy újra és újra lejátszódik bennem a szituáció, nem érzem fairnek a kritika megfogalmazását.

2020. okt. 11. 12:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen, diákmunkám első napján: a tulajnak nagyon rossz napja volt és a diákmunkásokat alapból lenéző tulajnéni rajtam vezette le a feszültséget. Amit csinálnom kellett mind pocsék volt szerinte, egész délután üvöltött velem, még olyanért is, amihez közöm sem volt. Lenyeltem mindent, próbáltam nem mutatni, hogy mennyire pocsékul érzem magam és még jobban odatettem magam. Keményebben, nagyobb erőbedobással dolgoztam és meg is lett a gyümölcse, de előtte sem vettem a dolgokat félvállról. Mivel az egész hetet előre befoglaltam, mentem végig és úgy zártunk, hogy a néni elnézést kért és elvétve, de volt rá példa, hogy dicséretet is kaptam. Ami tőle nagyon nagy szó. A végén már ott tartottunk, hogy a lelkiismeretességem és a precizitásom miatt még külön ő kért meg, hogy menjek vissza a nyárzáróra, mert teltház lesz és nagyon számítana a segítségemre :)


A másik 17 évesen történt, angolon a gimiben: 4,4 körül voltam és jelentkeztem a javításért. Az ofő volt a tanárom és húzta a száját, hogy ő nem is tudja.. Egy srác jelentkezett még végül, és miatta (az egyik kedvence volt..) végül javíthattunk. Az ofő saját maga által összeállított feladatsort ígért, végül elénk dobott egy OKTV-t és mondta, hogy x pontot kell elérni, hogy megkapjuk a jobb jegyet.

Megírtuk, ofő következő nap hozza kijavítva, megint csak a száját húzva és valami ilyesmit mondott: "átgondoltam és rájöttem, hogy y pontot kell elérni, mert azért ez mégiscsak megmutatja, hogy ki is tud angolul". Nekem az előre megígért pont felett lett a pontszámon, de az újonnan felemeltet már nem sikerült elérni. A srácnak igen.. utána körítette a dolgokat, de a lényege az volt, hogy közölte, hogy messze nem elég a tudásom az 5-höz.

Na, hazamentem és panaszkodtam egy sort és hirtelen felindulásból anya közölte, hogy jó, akkor menj el felsőfokra. Még aznap jelentkeztünk, aztán pár héttel később levizsgáztam és én lettem a második az osztályból, akinek C1-e volt :) Picit meglepődött a nőci :)


Szóval akadt példa bőven, de szerencsére azok közé tartozom, aki átgondolja a dolgokat, felszívja magát és ösztönzően hat rá az ilyen kritika. Bár néha kell hozzá egy plusz löket..

2020. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a konstruktív kritika válik be, mikor a másik rákérdez bizonyos viselkedésemre, hogy miért csinálom, és elmondja, hogy ez szerinte miért nem jó, és mi lehetne jobb alternatíva.

Az ilyen kritikán mindig elgondolkodom.

Ha esetleg megbántanék valakit, és kicsit szabadszájúbban közölné, az is hatna.

De ha csak durván tud valaki egy egyszerű kritikát is előadni, akkor elkönyvelem hogy bunkó, rossz napja van, stb és nem fogok rajta elgondolkozni.

De mindenkinek más segít.

2020. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!