Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dolgozom fel gyorsan,...

Miért dolgozom fel gyorsan, ha valaki meghal?

Figyelt kérdés

Nálam a gyász összes fázisa 1-2 hét alatt lezajlik. Rosszul érzem magam emiatt. Nemrég halt meg egy közeli hozzátartozóm, de már nem érzek szomorúságot. De abban az 1-2 hétben nagyon mélyen álélem a gyászt és el se tudom képzelni, hogy vége lesz.

Bevallom őszintén a sok dolog miatt valamikor eszembe se jut a személy. Pedig nagyon szerettem, de emiatt rossz embernek érzem magam, mert mindenhol azt olvasni, hogy 1 évig tart a gyász átlagosan. Vagy ha nem is 1 év, de hónapokra leköti az embreket az elengedés folyamata.


2020. okt. 13. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
te is meg fogsz halni. Lehet h pár éven belül. Minek 1 évig gyászolni?
2020. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy a tudatodban már nincs jelen, a tudattalanban dolgozik tovább, így nem lehet kijelenteni, hogy végigment a gyaszfolyamat. Ez mindenkinél más, és mindenki mas időpontban tolja le a tudatalattijába.
2020. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám halt meg három hete itthon. És még mindig nem tudom felfogni, hogy nincs többé. Láttam, ahogy meghal, ahogy a mentősök másfél órán át küzdöttek az életéért a nappaliban, de nem tudták megmenteni. Az a kép belém égett, pedig tényleg mindent megtettek érte, ami emberileg lehetséges. És öt percen belül itt voltak a telefonhívás után.

Még mindig nem tudom feldolgozni, gyászolok, bár már ritkán fakadok könnyekre, de a hiányát még nehéz megemészteni. Főleg úgy, hogy egyik pillanatról a másikra történt, mert nem volt beteges. Nem volt semmi előjele, hogy aznap meg fog halni. Ettől olyan borzalmas, mert nem tudtunk rá felkészülni. Nekem meg egyik pillanatról a másikra kellett átvennem a helyét. De tudom, hogy túl fogunk jutni rajta, mert erősek vagyunk. De ez időbe telik.


Egyébként mindenki másként éli át a gyászt, a veszteséget. Ne érezz bűntudatot, mert te gyorsabban túlvagy rajta, mint mások. Nekem valószínűleg hónapokig fog tartani, míg teljesen elmúlik a gyász, és már csak a hiány marad.

2020. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól teszed.
2020. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom, szerintem ha anyám meghal nem élem túl. Pedig tudok nélküle létezni szóval nem azért.
2020. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont igy erzem ahogy te 5-os. Ha o meghal szeretnek utana halni.
2020. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad rosszul.


Visszahozhatod? Nem.


Nincs más hátra, mint előre!

2020. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!