Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kedves (elsősorban svédasztalo...

Kedves (elsősorban svédasztalos) éttermekben, hotelekben dolgozó Kollégák! Milyen igazi magyar desszert készíthető el viszonylag gyorsan, nagy mennyiségben?

Figyelt kérdés
Én egy németországi kb 1. 000 férőhelyes hotelben dolgozom, és minthogy többen is vagyunk itt magyarok, így kitalálta a vezetőség, hogy minden héten 1 nap magyar konyha lesz. Ezért kezdtem el gondolkodni a desszerteken. Segítségeteket előre is köszönöm!
2016. jún. 23. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gundel-palacsinta - jól elökészíthetö nagy mennyiségben is, és szükség szerint lehet az utolsó müveletet elvégezni.


Gesztenyepüré - Németországban nem igazán ismert, és itt is megoldható a nagyobb mennyiség, és pár adagonkénti tálalás.


Káposztás rétes - ez itt teljesen ismeretlen, viszont akik megkóstolták, azoknak ízlik általában.


Kürtöskalács


Túrógombóc ízesített tejföllel (Schmand)


Somlói galuska - elö lehet készíteni és szükség szerint tálalni, csak rétegezni kell meg díszíteni.


Egyelöre ennyi jutott eszembe, remélem segít valamit.

2016. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Madártej, mákos guba, gyümölcsrizs, Kossuth-kifli, túrógombóc, szilvás/ meggyes gombóc, rétesek,
2016. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

2-ik: Ezek közül a madártej, gyümölcsrizs, szilvás/meggyes gombóc, rétesek teljesen hétköznapi desszertek Németországban semmi magyarosat sem talána benne senki.


A mákos guba meg eléggé megosztó dolog, mert egyrészt nagyon sokaknak az ázott kifli nem étel, másrészt a mákot is nagyon sokan nem fogyasztják a hatása miatt.

2016. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is a Somlói galuska jutott eszembe.
2016. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!