Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen lekezelőek,...

Miért ilyen lekezelőek, közönbösek az emberek egymással? Csak itt Pesten ilyen a helyzet, vagy máshol is?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érint, hogy ha elmegyek bárhova (bevásárlóközpont, pláza, de akárcsak utcán), közönbös, frusztrált, lekezelő emberekbe botlom. Ti is így érzitek?
2020. okt. 14. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is érzem, de azt is, hogy azért vannak akik kedvesek, mosolygósak, életvidámak. De nem csak Pesten ez a helyzet, én Angliában élek, és nemcsak a kis városkában tapasztalom, hanem a munkám miatt amikor heti 3x Londonba megyek akkor még jobban tapasztalom.
2020. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Általában az emberek nem jókedvükben járnak bevásárlóközpontokba és plázákba, bár vannak kivételek. Egy átlagos hétköznapi rohanásban mindenkinek tele van a ..sza mindennel és az az egyetlen vágya, hogy minél előbb otthon legyen, így úgy gondolom senkitől sem várhatjuk el hogy örömtáncot járjon. A legtöbb ember <sajnos> a saját frusztrációját egy vadidegen emberen is képes kitölteni.
2020. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az ország egész részén ez van, de Pesten különösen. Vidéken is nagy az utálkozás, de ott megy az egymás arcába mosolygás, ha muszáj, de Pesten simán elindul a busz úgy, hogy még a bőröndöd fele kint van az úttesten (it's true), vagy simán lesodornak a mozgólépcsőn még akkor is, ha félreállsz. De a közlekedés is tetszik, simán elcsapnak a zöldnél. Aztán úgy érsz haza az amúgy lehangoló vidékre, hogy huh b*meg, túléltem!
2020. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Alapvetően megadom mindenkinek a tiszteletet, figyelek a másikra, hogy ne lépjek rá, menjek neki vagy rongáljam meg akármijét. Tehát ez alapvető, de egyébként teljesen közömbös vagyok. Miért? Ha csak mondjuk a 10 percre lévő DM-be megyek, vagy közeli helyre, akkor okés, nem sietek, nézelődök, de a többi ember akkor is közömbös nekem, csak a fentiekre figyelek. Egyébként, ha utazok, főleg már egy ideje, vagy rohanásban vagyok, márpedig manapság mindenki rohanásban van, a világ is, elég vagyok saját magamnak, nem vágyok új emberekre, idegennel való beszélgetésre vagy jópofizásra, csak itthon szeretnék lenni és nyugalomban lenni, megpróbálni kizárni csak egy picit a rohanást.

2020. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Igen sokféle problémával küzdhetnek akikkel találkozunk, de a kemény, közönyös viselkedés engem is bánt. Szókratész mondta, hogy legyél kedves másokkal, mert az élet senkinek sem könnyű.

Próbálhatjuk, és akkor legalább kevesebb közönyös, és több kedves, figyelmes ember lesz.

2020. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egész egyszerűen rosszak a tapasztalataim. Azt tanultam meg sajnos, hogy lehetsz bármilyen kedves, úgyis átgyalogolnak rajtad. A sok bunkó ember után, nekem már semmi kedvem mézes mázaskodni. Alapvetően persze én is megadom a tiszteletet, de semmi több. Húztam egy falat és nem vagyok hajlandó senkit átengedni azon. Ez egy ilyen ország, ilyen emberekkel, ilyen közeg. Ha másik országba születtem volna, ahol teljesen más az emberek viselkedése, lehet én is olyan lennék. De sajnos nekem csak az itteni életet volt alkalmam megtapasztalni. Ennyi. Szerintem nagyon sokan tök ugyanígy vagyunk ezzel.
2020. okt. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

A magyar bunkó emberekre egy tök jó példa: bemész a bankba ügyet intézni, csak azt látod, hogy áll a sor. Amúgy van sorszámhúzó, de mindenki csak odább, távolabb áll. Udvariasan megkérdezed az előtted álló pasast, hogy esetleg sorszámra vár-e vagy teljesen másra, mert hát dögöljek meg nem egyértelmű. Aztán a bunkó f*sz kalap oda böfög valamit, amiből neked ki kéne találnod, sőőt igazából gondolat olvasónak kéne legyél. Mert hát egy normális válasz már luxus. Aztán két lépéssel közelebb lépsz a hostess fülkéjéhez, hogy halld ő mit mondd és csak azt veszed észre, hogy a csávó kb leordítja a fejed, hogy "persze menjél csak előre, én nem a sorba várok." Annyi esze nincs, hogy észre vegye csak az információ miatt léptem beljebb két lépést. Biztos majd beállok elé, mert annyira nem vagyok tisztában a sor jelentésével. Egész egyszerűen csak tudni akartam mi történik, hogy nehogy rossz helyen várakozzak esetleg.

Erre a tipikus magyar bunkóparasztja mit csinál, leordít mert egyből azt hiszi lopnád a helyét a sorban -.-

ezekután legyél kedves és mosolygós mindenkivel. Aznapra teljesen elrontotta a hangulatomat, sőt igazából olyan vagyok aki sokáig emészti ezeket szóval inkább azt mondom, hogy arra a hétre kellően lehúzott. És még hány ilyen van...

2020. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Igazából önmagában ha valaki nem kifejezetten kedves nem is akkora baj, engem a kifejezetten bunkó stílus irritál.


Utolsó teljesen meg tudlak érteni, én is sokat rágódom az ilyeneken. Van, hogy zsigerből ki tudok állni magamért, de előfordul, hogy csak utólag jut eszembe egy jó riposzt, az nagyon tud bántani.

2020. okt. 14. 23:13
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem Eger a bunkóság központja.
2020. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na mar vartam mikor kerul elo Eger
2020. okt. 14. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!