Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a testsúly...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Miért van az, hogy a testsúly miatt nem lehet beszólogatni, magasság miatt viszont igen?

Figyelt kérdés

Miközben a testsúly az esetek nagyrészében kontrollálható, a magasság viszont egy veleszületett tulajdonság? Itt az oldalon is sokszor megfigyelhető, hogy a kövéreknek egyből a védelmére kelnek az emberek, viszont egy magasságot célzó kérdésnél egyből "törpe", "liliputi", "seggdugasz" lesz az illető...


Személyes példaként az én 165 centis mélységemet is sűrűn előveszik pl. munkahelyen, amit én poénra veszek, hisz úgyse tudok vele mit kezdeni; de ha visszaszólok egy daginak, hogy "koleszterin rendben van?", akkor egyből megy a sértődés, vergődés... Azt hiszi az ember, hogy viccelődünk, de mégsem.


És egyébként a magas embereket is sokat cseszegetik. Miért pont azzal lehet szivatni másokat, amin lehetetlen változtatni?


2020. okt. 17. 07:22
1 2
 1/15 Lazy Lover ***** válasza:
47%
Ezt én se értem a kövérségen lehet változtatni de a magasságon nem....
2020. okt. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem pont ugyanolyan bunkóság a kettő.
2020. okt. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

De mondjuk így belegondolva az az elképzelés lehet mögötte, hogy a kövérség mögött ott lehet egy csomó sikertelen próbálkozás. Aki alacsony, az valószínűleg nem próbál évente fogadalmat kötni, hogy a strandszezonig kemény diétával majd megnyúlik. Szóval esetleg ezért érzik az emberek másnak: a magasságodról nem te tehetsz, tehát a beszólás nyilván vicc, a súlyodról meg (valószínűleg) igen.


Másrészről meg kulturális szokás is: a kövérnek nem illik beszólni, a magasnak, alacsonynak, soványnak lehet, mert arra nincs illemszabály, nem alakult ki.

2020. okt. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Azért szólnak be az alacsonyaknak, mert tudattalanul is kompenzálni próbálnak, amire nagyon izzadságszagú kis napoleonkodasokat tudnak lenyomni. Igaz, Tyrannis?
2020. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Mindig, minden a pénzről szól.


Rengeteg szélsőbaloldali csoport lobbizik a kövérek mellett, hiszen fogyasztók, a rengeteg kaját el lehet nekik adni. Meg persze rengeteg "csodaszert", ami fogyást ígér, de nem hat. És persze óriási reklámpiac is van az egész mögött.


Az alacsony embereknek max. magasított cipőt tudnának eladni, de annak nincs akkora piaca, nem veszi minden nap az ember.

2020. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
190 centisként, szerintem ez nagyon szánalmas. Én a helyedben még visszamondanék durvábbakat, aztán had menjen a sértődés. Ha nekik szabad neked miért nem?
2020. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek beszólnak minden miatt,megnyugodhatsz.Alacsony is vagyok,meg túlsúlyos is,úgyhogy tudom.És még sorolhatnám,iskolai végzettség,bizonyos tevékenységekben való gyakorlatiasság,miért nincs barátnőd? bvzi-e vagy?
2020. okt. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Életemben nem jutott eszembe senkinek beszólni azért, mert kövér/sovány, magas/alacsony, ritka hajú, pattanásos, bandzsa vagy nagy orrú,...stb. Szerencsére a baráti köröm is ilyen gondolkodású.

Milyen bunkóság ez már?

2020. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#3: pontosan ezt mondom. Az ember nő, amekkorára nő, semmit nem tud neki csinálni. A kövérek igenis tudnak tenni azért, hogy lefogyjanak. Nagyon sokan arra fogják, hogy betegség miatt kövérek, és akkor egyből csúnya dolog velük viccelni. Egy adottsággal viszont lehet? Érthetetlen.


#4: normálisan tettem fel a kérdést, normális válaszok érkeztek rá - egyedül te lőttél be egy izzadtságszagú kommentet...

2020. okt. 17. 08:56
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Általában a lusta, egoista, önérzetes emberek dagadtak is, ezért nem foglalkoznak a külsejükkel.

Szerintük minden úgy tökéletes, ahogy vannak.

Egy egészséges embernek, ha szólnak rájuk bármilyen formában, hogy kövérek, magukba néznek, elszégyelik magukat, és tesznek érte.

2020. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!